Sveicināti, pa pagājušo ziemu saskatījos youtube, kā vīri kodina metālā dažādus zīmējumus metālā. "Iedegos", ka man arī kas līdzīgs ir jāizmēģina. Pētot visu pieejamo informāciju atklājās kādi pieci dažādi varianti, kā var uzkodināt zīmējumu uz jebkāda metāla. 1, ar nagu lakas palīdzību (kvalitāte diezgan zema); 2. ar trafaretu palīdzību; 3.ar izprintētā zīmējuma (izprintēta uz lāzer printera) pārneššanu no papīra uz metālu (ar šito variantu mocījos visu ziemu, jo kamēr sapratu, kas un kā, mājās pat cieta daži katli un metāla bļodas, pēc kā cietu es pats, no sievas. smi:; 4, ar trafaretu palīdzūbu izveidot ko līdzīgu 3D izkodinātu zīmējumu (šo variantu es vēl neesmu mēģinājis); 5. izmantojot fotorezist papīru un ultrafioleto lampu (šo variantu es vēl neesmu mēģinājis). Variantus kurus neesmu mēģinājis, mēģināsim kopā. Šodien mēģināsim pirmo variantu, jo es gribu panākt lai zīmējums neizskatītos pārāk labi. Gribu lai izskatās, ka tas uz cirvja ir jau sen, Tātad sākam:
Kodinām zīmējumus metālā (uzlabojam vizuāli cirvja 1. variantu)6
Lai izkodinātu zīmējumu metālā iz nepieciešama elektrība (līdzspriegums līdz 12V) un sālsūdens. Es sāku savus eksperimentus ar vacu NOKIAs mobilā telefona lādētāju (tos es sākumā nosvilināju kādu četrus gabalus, vienkārši pārkarsēju, kodinot lielus zīmējumus) Šis variants der nelieliem zīmējumiem, izmēros līdz sērkociņkastītes lielumam. Vienīgais ja izmantojat šo variantu tad labāk sameklēt vecā tipa lādētājus kuri pēc svara ir smagi, jo tiem iekšās ir salīdzinoši maz mikroshēmu un pats galvenais iekšā vara spole, nevis mikrene. Spoli ir grūtāk nosvilināt.
Var arī izmantot portatīvā datora vai printera barošānas blokus. Vienīgi šiem daudziem ir iekšēja aizsardzība pret īsslēgumu (jo kodināšana ir mākslīgs īssavienojums) kā rezultātā tie uzreiz atslēdzas. Pie kodināšanas ir jāzin kur barošanas blokam ir mīnuss un kur pluss. Uz mobilo telefonu un datoru lādēšanas blokiem ir uzzīmēts zīmējums kā bildē. Atbilstoši šim zīmējumam pluss ir ārējais kontakts, mīnuss iekšējais. Bet mēdz būt arī otrādi.
Vēl var izmantot vecus stacionāro datoru barošanas blokus. No personīgās pieredzes iesaku neizmantot lielāku spriegumu par 5V. Jo eksperimentējot ae spriegumiem es šitādus arī esmu nosvilinājis kādus četrus gabalus. Tākā no bloka nāk ārā vesela kaudze ar vadiem tad skatamies uz etiķetes kādas krāsas vadi atbilst kādam spriegumam. Šajā gadījumā jālieto kodināšanai sarkanais vai orandžais un melnais kā mīnuss.
Stacionārā datora barošanas blokam ir nepieciešams savienot kopā divus vadus, zaļo ar melno, savādāk bloks nedarbosies.
Vēl var kodināt ar automašīnas akumulatoru, tur pluss ir pluss un mīnuss ir mīnuss. Tikai BRĪDINĀJUMS, nelietot vecāku automašīnas akumulatoru, savādāk no rīta nepiešķils autiņu.
Es personīgu esmu "izaudzis" līdz šādam laboratorijas barošanas blokam, šito var spīdzināt visādīgi. Ne vella nesvilst. (Es aprakstīju visus veidus ar kuriem pats esmu darbojies, ja jūsuprāt ir vēl kādi varianti, tad mēģiniet).
Tātad sākam. Es izmantoju PSRS cirvja variantu Nr.1 (skatīt iepriekš ievietoto rakstu). Šauļu tirgū iegādājos veslelu kaudzi dažādas nagu lakas (maksāja 0,20 eirocenti gabalā). Nolakojam sagatavi un sākam funktierēt kur un ko zīmēsim virsū.
Manā gadījumā, esmu no ziemas lēnā garā iekrājis veselu čupu ar dažādiem zīmējumiem. Tos ar paint.net palīdzību katru zīmējumu uzliku arī par "negatīvu", tas būs vajadzīgs, kad pārnesīsim izprintēto zīmējumu uz metālu.
Izvēlējos lācā ķepu, citīti zīmējumi negāja pie sirds. Jo pārāk labi arī nav labi. Ar printeri izprintēju man vajadzīgo zīmējuma lielumu un ar koppapīra palīdzību pārnesu zīmējumu uz cirvi. Ja kāds nezina, kas ir koppapīrs tad aizejiet un uzprasiet vecākiem.