Tas ka nostrādā drošība, arī parāda ka tu darbini pastiprinātāju neparedzētā režīmā. Uzreiz varbūt nenomirs, bet jaudas blokam darba stundas samazina piem no 10 000 uz 1000. Un tā ir veiksmes spēle. Pieslēdzot pārāk jaudīgu spuldzi, viņa nevis pārdegs, bet labākajā gadījumā izsitīs pastiprinātāja drošinātājus.
Ja pastiprinātājam paredzētas 8 omu tumbiņas, tad pieliekot kautko paralēli pretestība samazinās (piem. uz 6...3 omiem - atkarībā no spulidzes/diodes). Tas ir tā pat, kā istabā 1 gaismiņas vietā ieslēgt 2. Tērēs divreiz vairāk elektrību. Vienīgi pastiprinātājs var nebūt paredzēts dot 2x vairāk elektrību.
Laigan bumsi bumsi mūzikai par kvalitāti nav jēgas runāt, tomēr karstot un strādājot visādām aizsardzībām, tiek izčakarēta skaņas kvalitāte. Tā pat, gan diode gan spuldze spīdot spožāk (karstot/ieslēdzoties) mainās viņas pretestība, kas izmaina arī uz paralēli pieslēgtās tumbas nonākošo strāvu izkropļojot skaņu.
P.S. Raksts jau labs. Iesaku turpināt ar V2, kur tu atrodi un pastāsti kā panākt to pašu neriskējot sabojāt pastiprinātāju. Iesākumam varu ieteikt apskatīt šādus variantus:
http://web.argus.lv/shop/productinfo/AVT2375B/hwindex.htm
http://www.quasarelectronics.com/3012-audio-to-light-modulator-110-230vac.htm (ar tādu var 220 spuldzes mirkšķināt)
https://www.elfa.se/elfa3~lv_lv/elfa/init.do?item=85-200-33&toc=20551 (ar mikrafonu - nav nekur jāvieno klāt)
Protams ir arī gatavas mantiņas, kā arī lētāki un vienkāršāki, bet tas vairs nav tik interesanti. Ar šitām tu varētu parādīt visu izgatavošanas procesu un rezultātu.