16

 147  0

Jau no seniem laikiem maize latviešiem ir bijis ikdienā lietots produkts. To ēda katru dienu. Tagad veikalu piedāvātais maizes klāsts kļuvis tik liels, pat neaptverams un paliek grūti tajā orientēties. Neskatoties uz to, katrs sev piemērotāko ir atradis un cenšas pie tās pieturēties. Manas garšas kārpiņas diezgan labi apmierināja Limbažu pusē ceptais Alberts. Sanāca tā, ka tuvāko veikaliņu, kur to tirgoja, slēdza un esmu jaunos rupjmaizes meklējumos. Esmu jau pamēģinājusi vairākas, bet savējo rupjmaizi pagaidām neesmu atradusi. Kā pēdējo pirms nedēļas nopirku Rīgas maiznieka rudzu formas maizi, atceroties padomju laiku vienīgo gardo ķieģelīti. Neesmu es uz ēdieniem izvēlīga bet šo maizīti ar piespiešanos apēdu trīs šķēles 5 dienās. Nekādu konkrētu vainu pat nevaru tai atrast, bet tā ir tik bezgaršīga, ka labāk iztieku vispār bez maizes. Esmu tā audzināta, ka maizīti nedrīkst ārā mest. Vienīgā izeja - maizīti pārcept, tai pievienojot labas piedevas. Neviens vien padomju ķieģelītis ir pārcepts gardā saldskābmaizē, ko veikalos toreiz nevarēja nopirkt. Šoreiz tapa jauna recepte, kas sevi attaisnoja ar uzviju. Skaties bildēs.

Komentāri 16

0/2000

Apsveicu, Tu esi super saimniece! Un pareizi, ne tikai maiziiti, eedienu vispaar greeks mest miskastee!!!   

 7  0 atbildēt

  ! Pirmo daļu izlasiju un siekalas lidz ceļgaliem ! Talak nelasišu , baidos aizrities        

Drikst pierakstit un kadreiz provet pašam uzcept ?    

 5  0 atbildēt

  

 5  0 atbildēt

Vispār... gribētu pagaršot!

 4  0 atbildēt

tā formas maize ir normāla. es pērku vai nu Rīgas vai ir vēl kādas 3 ko esmu ievērojis - viena saucas Ķieģelītis. Vēl ir viena nesagriezta, bet to tikai Salaspils apkārtnē var nopirkt

p.s. 5  dienas jau nu gan viņa nestāv. Ja saki ka 2 šķēles apēdi. Vispār jau konkrētā maize ir jāapēd līdz paredzētajam datumam - savādāk tiešam zūd garšas īpašības un sacietē. 

 4  0 atbildēt
Tieši tā- ēdammantu ārā sviest nedrīgst. Ja nav garda- jāuzlabo)
 3  0 atbildēt

Ja tev ir kāds,kurš brauc no Madonas, palūdz lai ieskrien Madonas maizes ceptuves veikaliņā, tur var nopirkt īstu ķieģelīti, garšo tieši tā, kā padomju laikā. Viņi cepj diezgan maz, tādēļ var nopirkt Madonā, Gulbenē dažos veikalos un iespējams kaut kur tuvākajā apkaimē.

 3  0 atbildēt

Žēl gan, es pats sen pērku tikai viņu cepto ķieģelīti kā arī klona maizi. Vēl esmu mēģinājis Alūksnē cepto " Alta-s" rupjmaizi, garšo arī diezgan līdzīgi.

 3  0 atbildēt

  

 3  0 atbildēt