Vispirms novāc vecos dakstiņus. Bieži vien tos var pārdot vai vienkārši atdot kādam. Pēc tam rūpīgi pārbaudiet jumta zemsegumu. Ja tas ir bojāts vai vecs, arī tas ir jāmaina.
Zemsegums ir nozīmīga mājas konstrukcijas sastāvdaļa. Tam ne vien jāiztur dakstiņu svars, bet arī jāaiztur mitrums un vējš.
Latojumam jābūt vertikāli un horizontāli izkārtotam koka latas, uz kurām balstās jumta dakstiņi. Vertikālās latas nepieciešamas jumta ventilācijai un horizontālo latu atbalstam. Dakstiņi tiek piestiprināti pie horizontālajām latām. Attālumu starp horizontālajām latām nosaka izvēlētais dakstiņu veids. Kad latojums piestiprināts, laiks klāt dakstiņus.
Patiesībā dakstiņu uzklāšana nav sarežģīta, taču nepieciešama precizitāte. Parasti jāsāk no jumta konstrukcijas apakšējās daļas un dakstiņu uzklāšana jāveic virzienā uz augšu. Savstarpēji savienojamie dakstiņi ir vieglāk uzklājami nekā tradicionālie dakstiņi. Dakstiņus pie latojuma piestiprina ar speciālām skrūvēm un stiprinājumiem. Lai pagarinātu jumta mūžu, jāuzstāda norobežojums pret putniem, kas neļauj putniem, lapām un skujām nokļūt zem dakstiņiem. Nepieciešamas arī oriģinālās sastāvdaļas, kas ietvertas jumta risinājumā.
Dakstiņu jumtam nepieciešams arī drošības aprīkojums – sniega aiztures, kāpnes un tiltiņi skursteņslauķiem. Ja iegādāsies jumta risinājumu, svarīgākie drošības aprīkojuma elementi tajā jau būs iekļauti, taču iespējams iegādāties arī papildu jumta drošības aprīkojumu.
Kore ir jumta sānu savienojumu vieta – visatklātākā, laika apstākļiem pakļautākā jumta daļa. Korei jānovērš sniega, ūdens, lapu un dažādu citu lietu iekļūšana zem jumta. Tajā pašā laikā nepieciešama arī laba ventilācija, lai pagarinātu latojuma un zemseguma mūžu. Iesaku atrast firmu,kas piedāvā dažādus īpaši korei izstrādātus produktus, gan speciālos dakstiņus, gan arī blīvētājus, kas atvieglo darbu un padara jumtu ilgmūžīgu, izturīgu pret dažādiem laika apstākļiem.