Paceļu šo rakstu pēdējo reizi ar domu, ka kāds, kas apsilda latiņu pirms to izdod, vēl izlasīs. Gana daudz man plusi un mīnusi jau salikti par tik necilām lietām.
Ikdienas dzīve nesastāv tikai no sensācijām, bet arī no ikdienas sīkumiem. Nebūs šodien receptes, bet daži praktiski padomi no manas virtuves.
Sakrājušies atkal daži praktiski padomi no ikdienas. Uz 8.martu cepu kārtējo torti un dekorēju ar vienu no lētākajiem dekoriem ābolu rozītēm. Nav pat divi gadi pagājuši, kopš pati izdomāju kā tās izgatavot. Internetā šo dekoru redzēju daudzkārt, bet padomu nevienu līdz pat šim brīdim nevaru atrast. Pēc vēstulēm un komentāriem sapratu, ka arī citi tāpat kā es nesekmīgi meklē. Šodien vēl ko jaunu atklāju un izmēģināju. Parādīts bildē.
Sagadījās, ka šodien vāru auksto gāļu no cūkas stilba un te arī man kas piebilstams, ko esmu atradusi tikai dažās receptēs. Vai zini ko nozīmē kveldināt? Skaidrojošā vārdnīca saka, ka apstrādāt ar verdošu ūdeni (gaļas produktus, piemēram, mēli, aknas, plaušas). Mūsu vecmāmiņas nekad nevārīja auksto gaļu, to kārtīgi iepriekš nenokveldinot. Gaļu vispirms liek vārīt aukstā ūdenī bez garšvielām. Kad ūdens uzvārījies, vēl jāļauj dažas minūtes lēni vārīties līdz atdalās putas. Viss ūdens ar putām jānolej nost, jānoskalo gaļa tīrā ūdenī un kārtīgi jāizmazgā katls, jo daļa putu jau paguvušas pielīmēties pie katla malām un dibena. Ja to neizdarīsi, aukstajai gaļai būs sīva un nepatīkama garša. Tagad gaļu liek vārīt atkal tīrā aukstā ūdenī un pievieno garšvielas. Lauru lapas jāliek beigu etapā, jo ilgi vārot tās dod rūgtenumu.
Kad ieraudzīju bildē Sasha Aleksandrs unikālo grillu no veļas mašīnas , sapratu kādu dārgumu nesen vienkārši esmu izmetusi un lietoju prastu melnā metāla kasti.
Pirms gada izgāja no ierindas ledusskapis, skaistos baltos redeļu plauktus bija žēl aizmest, parādīšu to otro dzīvi.