Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
108

Klusi soļi bēniņos, kur pilns putekļu un … senu, vecu, nelietotu (-jamu) lietu. Lai gan – pat nevajag doties uz bēniņiem meklēt vecas mantas. Bieži vien tās atrodamas istabu plauktos, skapjos un zem gultas. Visur, kur vien var atrast praktisku slēptuvi, tas tiek darīts. Pat daudz un dažādi padomi atrodami gan žurnālos, gan internetā: kā pēc iespējas neredzamāk uzglabāt mantu kaudzes. Mantu, kuras tiek reti izmantotas, vispār netiek izmantotas vai atrodas „gan jau kādreiz noderēs!” statusā.

Vecais... Autors: Minka-Murr "Gan jau noderēs…!". Lieko mantu nasta un kā ar to cīnīties
Attēls no: pixabay.com
1.

Vecais zābaciņš…
Sentiments ir jauka padarīšana. Bet visu ar mēru. Cik nav dzirdēts par „omīšu sindromiem”, kas nozīmē – laukā nemest pat piena pakas, plastmasas pudeles, kastītes un novalkātu drēbju kaudzes. Vai kāds atceras aiz šķūnīšiem vecu mēbeļu kaudzes? Tur soliņš, tur plauktiņš, tur kāda muca…?

nbspLai cik tas... Autors: Minka-Murr "Gan jau noderēs…!". Lieko mantu nasta un kā ar to cīnīties
Attēls no: pixabay.com
2.

 

Lai cik tas neizklausītos skumji, bet vistiešākais piemērs ir vecie cilvēki, kuri ir piedzīvojuši karu, badu vai pamatīgu pārtikas un mantu deficītu. Tieši viņi ir paraugs tam, ko nozīmē krāt „aiz bailēm”. Un citi cilvēki īpaši neatšķiras ar šo „zemūdens” iemeslu, tikai pieredze citādāka vai mazāka.

Parastie iemesli mantu... Autors: Minka-Murr "Gan jau noderēs…!". Lieko mantu nasta un kā ar to cīnīties
Attēls no: pixabay.com
3.

Parastie iemesli mantu kaudzēm, liekiem failiem datorā, vecai kosmētikai un drēbēm ir ļoti vienkārši: bailes no rītdienas, sentiments, „Bet – ja nu noder?!”, „gan jau kādreiz sataisīšu”… Pārsvarā tie visi ir emocionāli iemesli – ar praktiskumu saistība ir visai maz.

Patiesībā ndash tādas mantas... Autors: Minka-Murr "Gan jau noderēs…!". Lieko mantu nasta un kā ar to cīnīties
Attēls no: pixabay.com
4.

Patiesībā – tādas mantas rada ne tikai liekas raizes par to, kur to visu bāzt, bet arī citas problēmas. Piemēram, lielisku vietu putekļiem, mikrobiem, parazītiem. No cita aspekta – uzkrājušies putekļi ir smaga enerģija, kas rada stagnāciju mājokļa iemītnieku dzīvē. Jo īpaši šo tēmu uzsver fen shui ( mācība no senās Ķīnas par apkārtējo vidi un tās uzlabošanu) praktizētāji. Uzkrātas vecas mantas, ieplīsušas, savu laiku nokalpojušas, nederīgas – tās visas neļauj enerģijai brīvi kustēties. Tām piemīt negatīva ietekme. Piemēram, drēbes, kuras ir par mazu un tiek gadiem krātas, ar domu – gan jau atkal notievēšu – rada psiholoģisku diskomfortu, iekšēju spriedzi un dusmas.

 Autors: Minka-Murr "Gan jau noderēs…!". Lieko mantu nasta un kā ar to cīnīties
Attēls no: pixabay.com
5.
Kam būtnbspJāsecina ka... Autors: Minka-Murr "Gan jau noderēs…!". Lieko mantu nasta un kā ar to cīnīties
Attēls no: pixabay.com
6.

Kam būt?

 

Jāsecina, ka nevajadzīgu un ilgu laiku nelietotas lietas, piemirstas pat un dziļi nogrūstas, rada netīkamas sekas: veselības problēmas, iekšējas negatīvas emocijas. No fen shui mācības izriet, ka izšķirojot un sakārtojot, izmetot bez žēlastības visu lieko, dzīves kvalitāte jūtami uzlabosies. Nospiestības un trauksmes sajūta mazināsies, cilvēks kļūs enerģiskāks un pašpārliecinātāks (jā, jā!). Tā it kā nesaistīti var uzlabot gan veselības, gan darba un karjeras jomu, mājokļa omulību, gan dzīvi kopumā.

Scaronis likums attiecas uz... Autors: Minka-Murr "Gan jau noderēs…!". Lieko mantu nasta un kā ar to cīnīties
Attēls no: pixabay.com
7.

Šis likums attiecas uz visām jomām: neko nekur neuzkrāt! Gan emocionālā, gan materiālā pasaulē. Pat naudai kontos ir jābūt apritē – visu laiku „jāstrādā”, jābūt apritē. Šoreiz gan ir runa tieši par apkārtējo vidi.

Kur lūkotiesnbspSkapjos... Autors: Minka-Murr "Gan jau noderēs…!". Lieko mantu nasta un kā ar to cīnīties
Attēls no: pixabay.com
8.

Kur lūkoties?

 

Skapjos, pagultēs, bēniņos, datortehnikas un telefona failu mapītēs, atvilktnēs, puķu podu kastēs – tukšo un ieplīsušo podu izskatā, ieplēstos spoguļos un trauku skapī, kur dus laika un neveiklības izrobotie trauki, kosmētikas plauktā, vecu zeķu maisā, kastē, kur glabājas visāda plastmasas draza (vecas pudeles, saldējuma kārbas utt.), disku mapītēs, kur, iespējams, ir pa kādam pamatīgi saskrāpētam diskam, vecu žurnālu un grāmatu kastēs, garāžā, kurā jau gadiem stāv auto detaļas “katram gadījumam” un dažādas elektroniskas ierīces, maisos, kur stāv salauztas un jau “izaugušas” bērnu rotaļlietas, apavu plauktos… un daudzās citās vietās.

Un ja jau runājam par... Autors: Minka-Murr "Gan jau noderēs…!". Lieko mantu nasta un kā ar to cīnīties
Attēls no: pixabay.com
9.

Un, ja jau runājam par grabažām un putekļus krājošām lietām, tad ir vērts pie viena aizdomāties arī par ikdienā lietoto mantu “uzpucēšanu”.

Lai sirdij un mājai tīkamāk Autors: Minka-Murr "Gan jau noderēs…!". Lieko mantu nasta un kā ar to cīnīties
Attēls no: pixabay.com
10.

Lai sirdij un mājai tīkamāk!

2
108
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [9]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Banančiks00 avatars
Medaļa BotsMedaļa KomiķisMedaļa Bots
  Banančiks00 30.07.19 22:49
13
0

Pilns ar krāmiem mājās, bet vienmēr ir tā, kad nu, piemēram, gadu stāv kaut kāds krāms, beigās izsviežu un pēc dienas/nedēļas man viņu pēkšņi vajag un tā ar lielāko daļu vienkārši......    

DarknessRose avatars
Medaļa Nedēļas redaktorsMedaļa Dienas domaMedaļa Černobiļas ola
  DarknessRose 30.07.19 23:18
11
0

Es vēl silti ieteiktu padomāt, pirms izmest parastajā miskastē - visu, kas var noderēt (labas, bet apnikušas/pa mazu drēbes, to servīzi, kuru neviens neizmanto, bet kura put savā oriģinālajā kastē no PSRS laikiem, to svečturi, tos plastmasas puķupodu krājumus, kā arī citas lietas) nevis izmest, bet ziedot, atdot vai pārdot kādam, kuram tieši pietrūkst! No tā, kas paliek pāri, lietas, kuras ir iespējams pārstrādāt (tās pašas PET pudeles), izmest tam paredzētajā šķiroto atkritumu konteinerā. Vēl dažādus niekus (piemēram, auduma atgriezumus, pārtrūkušas krelles, kādu ieplīsušu šķīvi u.c.) var pārstrādāt jaunās mantās, bet ja nav nedz vēlēšanās, nedz laika ar to nodarboties, var piedāvāt kādam citam. Zinu, ka kādu laiku atpakaļ viena sieviete meklēja metāla daļas no rokassomiņām - viņas tēvs šīs vecās daļas izmanto jaunu somu izgatavošanā. Nē, tā nav kaut kāda nabadzība, vēlme krāt atkritumus vai kas tāds, tā ir saprātīga jau esošo resursu izmantošana līdz pēdējam. Arī nevajadzīgu kurpju kasti var kaut kam izmantot. Rīgā ir viens veikals, kas bezmaksas atdod kurpju kastes. Protams, vide ap sevi jāveido patīkama un patiesi jāatbrīvojas no nevajadzīgā, taču nevajadzētu labas lietas vai vēl derīgu materiālu nosūtīt uz izgāztuvi. Būtu tikai labi, ja būtu vairāk dažādu brīvbožu (free shop) un citu iespēju atstāt nevajadzīgās lietas.

Es pati no drēbēm atbrīvojos, tās ziedojot labdarībai, dažas lietiņas esmu arī pārdevusi. Prieks, ka mantām ir iespēja godam nokalpot, nevis vēl vairāk piesārņot jau tā piesārņoto dabu.

DarknessRose avatars
Medaļa Nedēļas redaktorsMedaļa Dienas domaMedaļa Černobiļas ola
  DarknessRose 31.07.19 01:09
1
0

atbildot uz Minka-Murr komentāru "Visu cieņu, ari es ziedot mēdzu labdarībai. Bet... "

Maisiņš - miskastes maisiņš, sadriskāta lupata - putekļu lupata vai materiāls lupatu deķim (protams, ir materiāli, kuri tam neder), ja labi mīksta, slimošanas laikā puņķu lupata (izlieto un izmet), skrūvju mikslis arī var kādam noderēt. Saplēsti trauki - mozaīka. Tiesa, no mēsliem taisīt vienu lielu mēslu, lai tikai varētu teikt, ka mēsli ir pārstrādāti kaut kādā citā lietā, gan ir bezjēdzīgi (nu, piemēram, riepas dārzā).

1000000 NT avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa SviestmaizeMedaļa Burvju klana biedrs
  1000000 NT 31.07.19 15:04
1
0

Ko visu mūžu taupa taupītājs,

To mūža galā izmet namu apsaimniekotājs!

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Docents
  Epicentrs 30.07.19 23:05
0
0

Krāmi ēst neprasa.

ezkins avatars
Medaļa MaskaMedaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Lācītis
  ezkins 30.07.19 23:14
0
0

Jauks raksts, paldies!     

DamnRiga avatars
Medaļa Troll killerMedaļa AdminsMedaļa Oligarhs
  DamnRiga 30.07.19 23:40
0
0

atbildot uz Banančiks00 komentāru " Pilns ar krāmiem mājās, bet vienmēr ir ... "

Es saprotu kā tu jūties man tieši tas pats

Santa Sudakova avatars
Medaļa MērisMedaļa LiterātsMedaļa Literāts
  Santa Sudakova 30.07.19 23:42
0
0

Tas jau ir Pļuškina sindroms - krāt nevajadzīgas lietas.

Minka-Murr avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Zebra
  Minka-Murr 30.07.19 23:58
0
0

atbildot uz DarknessRose komentāru " Es vēl silti ieteiktu padomāt, pirms iz... "

Visu cieņu, ari es ziedot mēdzu labdarībai. Bet - runa rakstā bija vairāk par tādām tēmām un plauktiņiem,, kā: "Maisiņš - maisiņiem", "Vecas sekcijas skrūvju mikslis", "Bērnu sadriskātās drēbītes - atmiņas burvība", "Apavu novalkātais stūris, bet moš noderēs" - skapis. Utt. Par šāda veida procesiem ir runa...