9

 116  2

Klusi soļi bēniņos, kur pilns putekļu un … senu, vecu, nelietotu (-jamu) lietu. Lai gan – pat nevajag doties uz bēniņiem meklēt vecas mantas. Bieži vien tās atrodamas istabu plauktos, skapjos un zem gultas. Visur, kur vien var atrast praktisku slēptuvi, tas tiek darīts. Pat daudz un dažādi padomi atrodami gan žurnālos, gan internetā: kā pēc iespējas neredzamāk uzglabāt mantu kaudzes. Mantu, kuras tiek reti izmantotas, vispār netiek izmantotas vai atrodas „gan jau kādreiz noderēs!” statusā.

Komentāri 9

0/2000

Pilns ar krāmiem mājās, bet vienmēr ir tā, kad nu, piemēram, gadu stāv kaut kāds krāms, beigās izsviežu un pēc dienas/nedēļas man viņu pēkšņi vajag un tā ar lielāko daļu vienkārši......    

 15  0 atbildēt

Es vēl silti ieteiktu padomāt, pirms izmest parastajā miskastē - visu, kas var noderēt (labas, bet apnikušas/pa mazu drēbes, to servīzi, kuru neviens neizmanto, bet kura put savā oriģinālajā kastē no PSRS laikiem, to svečturi, tos plastmasas puķupodu krājumus, kā arī citas lietas) nevis izmest, bet ziedot, atdot vai pārdot kādam, kuram tieši pietrūkst! No tā, kas paliek pāri, lietas, kuras ir iespējams pārstrādāt (tās pašas PET pudeles), izmest tam paredzētajā šķiroto atkritumu konteinerā. Vēl dažādus niekus (piemēram, auduma atgriezumus, pārtrūkušas krelles, kādu ieplīsušu šķīvi u.c.) var pārstrādāt jaunās mantās, bet ja nav nedz vēlēšanās, nedz laika ar to nodarboties, var piedāvāt kādam citam. Zinu, ka kādu laiku atpakaļ viena sieviete meklēja metāla daļas no rokassomiņām - viņas tēvs šīs vecās daļas izmanto jaunu somu izgatavošanā. Nē, tā nav kaut kāda nabadzība, vēlme krāt atkritumus vai kas tāds, tā ir saprātīga jau esošo resursu izmantošana līdz pēdējam. Arī nevajadzīgu kurpju kasti var kaut kam izmantot. Rīgā ir viens veikals, kas bezmaksas atdod kurpju kastes. Protams, vide ap sevi jāveido patīkama un patiesi jāatbrīvojas no nevajadzīgā, taču nevajadzētu labas lietas vai vēl derīgu materiālu nosūtīt uz izgāztuvi. Būtu tikai labi, ja būtu vairāk dažādu brīvbožu (free shop) un citu iespēju atstāt nevajadzīgās lietas.

Es pati no drēbēm atbrīvojos, tās ziedojot labdarībai, dažas lietiņas esmu arī pārdevusi. Prieks, ka mantām ir iespēja godam nokalpot, nevis vēl vairāk piesārņot jau tā piesārņoto dabu.

 12  0 atbildēt

Ko visu mūžu taupa taupītājs,

To mūža galā izmet namu apsaimniekotājs!

 2  0 atbildēt

Krāmi ēst neprasa.

 1  0 atbildēt

Jauks raksts, paldies!     

 1  0 atbildēt

Tas jau ir Pļuškina sindroms - krāt nevajadzīgas lietas.

 1  0 atbildēt