Sveiciens visapkārt ! Paldies jāsaka spokam raptors par pieliktajām pūlēm un ziedoto laiku ko viņš veltīja manas ķeburainās, ar roku zīmētās shēmas noformēšanai cilvēkiem saprotamā formātā. Saņemu daudz jautājumu no entuziastiem, kuri mēģina uztaisīt dziedniecisko iekārtiņu, tieši par neskaidriem principiālās shēmas momentiem, kuru rādīju iepriekšējos rakstos, tādēļ spoka raptors ieguldījums šajā pasākumā nāk pašā laikā.
Vēl no jaunības gadiem, kad studēju elektromehāniskajā teķī, ar tehnisko zīmēšanu īpaši neaizrāvos (programmu shēmu zīmēšanai, virtuālajai shēmu testēšanai un online kalkulātoru tajos laikos nebija, pat datoru nebija kjā sugas), priekš sevis shēmas mēģināju paturēt galvā vai vienkārši interesantākos momentus piefiksēt ar zīmuli uz lapiņas, tas nebija slinkuma, bet apstākļu dēļ. Tajos laikos daudzi čaļi nodarbojās ar visādu iekārtiņu, pastiprinātāju, magnetofonu, gaismas mūzikas, dažādu skaņas filtru un citas aparatūras būvi, jo dzīvojām labas aparatūras liela deficīta apstākļos. Ar labām shēmām arī neviens īpaši negribēja dalīties, katram bija kādi savi mazie noslēpumi lai viņa uzbūvētā iekārtiņa darbotos un skanētu nedaudz labāk nekā cita būvētā vai veikalā pirktā, tādēļ ne katrs deva savu shēmu nokopēt vai pārzīmēt, labākajā gadījumā iedeva vienkārši apskatīt, kā saka, uzmest aci. Tā arī no tiem laikiem radās niķis un pat nepiecašamība redzēto shēmu vienkārši iegaumēt, paturēt prātā. Tāda metode labi noderēja arī tad kad apmeklēju grāmatu antikvariātu veikalu jaunāko padomju vai ārzemju tehnisko žurnālu meklējumos. Antikvariāta dāmas mūs, nabaga studentus, labāk redzēja ejam nekā nākam, bieži nācās dzirdēt : " Atnāk tādi, stundām šķirsta un tāpat beigās neko nenopērk, tikai preci apbružā un lapas nospeķo ! " Tad nu nācās kaut kā grozīties, kad juties bagāts, varēja pa pusdienu naudu nopirkt kādu šokolādes tāfelīti antikvariāta dāmai, lai tā ļauj turpat uz letes kādu interesējošo shēmu no žurnāla vai grāmatas vienkārši pārzīmēt uz lapiņas kladē, bet pārsvarā nācās vien tāpat noskatoties " iefilmēt " interesējošo shēmu galvā lai pēc tam, erlerktriskajā vilcienā braucot uz māju pusi, redzēto shēmu fiksi izlikt uz burtnīcas papīra lapas.
Nestiepšu kaķi aiz astes un tuvāk lietai ! Šeit būs spoka raptors darba prezentācija, kur viņš savilka kopā visus manus iepriekšējos skribelējumus :
Detaļu saraksts :
Partlist
XR2206-XR2206CP Mikroshēma, Monolithic, Function Generator
T1-Tranzistors BD681,NPN
T2-Tranzistors BD681,NPN
T3-Tranzistors BD680,PNP
IC1-Sprieguma regulators 7808T, 8V
C1-Kondensators 56pF, keramiskais
C2-Kondensators 10uF, elektrolītiskais
C3-Kondensators 100uF, elektrolītiskais
C4-Kondensators 100nF, keramiskais
C5-Kondensators 10nF, keramiskais
C6-Kondensators 1uF, Plēves
C7-Kondensators 100nF, keramiskais
D1-Diode 1N4148
D2-Diode 1N4148
P1-Potenciomers 50K
P2-Potenciomers 50K
P3-Potenciomers(vai maiņrezistors) 6K8
R1-Rezistors 330R
R2-Rezistors 5K1
R3-Rezistors 5K1
R4-Rezistors 14K
R5-Rezistors 1K
R6-Rezistors 9K1
R7-Rezistors 1
R8-Rezistors 1
R9-Rezistors 78K
R10-Rezistors 470
R11-Rezistors 470
S1-Slēdzis divpolu
L1-Dziednieciskā spole