Labs vakars,
Tātad uzcepšu rakstiņu par mikroshēmu pastiprinātājiem - kā jau nosaukumā norādīts - tie sastāv parasti no 1 mikroshēmas.
Nedaudz no vēstures - nosaukums gainclone radies kopējot 47 Laboratories 4706 Gaincard pastiprinātāju, kurš ieguva labas autsauksmes melomānu vidū un maksāja brangu žūksnīti - teiksim - pāris tūkstoši EUR. Protams, daudzi tehniski domājoši cilvēki papētot to, kas lācītim vēderā - nebija mierā , un lielais čipampu vai gainklonu uzvaras gājiens sākās. Pilns ebay ar visādiem apšaubāmiem Ķīnas kitiem. Es ar sāku ar čipampiem un šad tad vēl tos izmantoju.
Iesācēji parasti sāk ar šiem un tam ir pamatojums - pietiekoši liela jauda, vienkārša konstrkcija (var iztikt bez iespiestās plates) un salīdzinoši zemas izmaksas. Ir vesels lērums mikroshēmu dažādas jaudas/kvalitātes- 1 kanālu, 2 kanālu, četrkanālu...un tās izmanto visur - auto radio, TV, mūzikas centriņos un datortumbās.
Es izmantoju klasisko LM3875 vai LM1875 kura bija gaincardā. Minimums detaļu un nav Mute funkcija. Vairāk piemērota 8 omu slodzei. Populārā LM3886 vairāk jaudas var "izdvest" pie 4 omu slodzes. ar TDA nēesmu darbojies, tik cika mazo garāžas pastūzi salodēju. Galvenais nepārsniegt max. pieļaujamo barošanas spriegumu konkrētajaii mikroshēmai un nepārkarsēt to, tāpēc ja mīl skaļumu jāņem neizolētās mikroshēmas - lai labāka siltuma atdeve un nevajag aizmirst termopastu un izolatoru no radiatora. Jāveic pareiza "zemes" montāža ievērojot tā saukto star ground principu (par to būs pie bildēm apraksts), tas samazina kropļojumus un novērš fonu tumbās.
Dažas bildes no diyaudio.com un 6moons.com pārējās manas.
Tad nu bildes seko.