Rīt viņi ņirgs un balsos pret mediķiem5

Aldis Gobzems:
Šodien koalīcija sēž un žēlām acīm skatās uz mediķiem galda pretējā pusē. Bet rīt viņi ņirgs un balsos pret mediķiem. Tāpēc tieši un godīgi sejā - manas šodienas uzrunas teksts veselības apakškomisijā. Kam koalīcija dod naudu, lai nedotu mediķiem. Īpaši mediķus es aicinu nebaidīties un streikot, un prasīt Saeimas atlaišanu, jo vakar es biju Budžeta komisijā. Nosaukšu tikai dažus piemērus. Nepildīt likumu Koalīcijai ir OK. Nepildīt solījumus ir OK. Bet tikai dažus piemērus nosaukšu. Budžetā mums ir prioritāte no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem pusmiljons privātām komercsabiedrībām mediju jomā. Tur mums ir nauda – pusmiljons uzreiz. Tā mums ir lielā prioritāte. Tā kā, piemēram, tas, ko jūs šodien runājāt. Un tādas ir neskaitāmas. Mums ir prioritāte – 16 miljoni. Mēs veidosim jaunus dažādas šķirnes ragu lopus. Tā mums ir prioritāte pār vēžu slimniekiem vai jebkura cita medicīnas nozari. Un tas viss ir apstiprināts Saeimā. Mūs prioritāte, protams, ir tiem, kas saka, ka viņi bezatbildīgi nepildīs likumu septiņkārt, palielināt finansējumu. Tā mums ir prioritāte pār mediķiem. Un līdz ar to viss, ko jūs šodien stāstāt, tas viss ir bezjēdzīgi. Vienmēr esmu runājis atklātu valodu. Kamēr jūs no visas sirds neiesiet uz streiku un kamēr jūs neprasīsiet Saeimas atlaišanu, mēs nāksim, sēdēsim, runāsim bezjēdzīgi, jo prioritāte viņiem būs pusmiljons tur vai šur. Maizītim jaunajam kabinetam, jaunajai ēkai ieslēpts iekšā 20 miljoni vienu gadu, 20 miljoni otru gadu. Es esmu bijis tajā ēkā, tur nevajag nekādus pat remontus taisīt. Tur būvniecības karteli var pabāzt. Tur vieglāk tos otkatus dabūt ārā. Tāpēc tā ir prioritāte. Un pats pēdējais, 10 miljardos, ko ikviens biznesmenis, ikviens liela biznesa īpašnieks, vai ikviens, kurš saprot no finansēm, ja 10 miljardos nespēj atrast tagad īsajā termiņā 0,6%. Tur ir ļoti jāgrib, lai nespētu atrast šo niecīgo summu. Ļoti, ļoti jāgrib. Un secinājums ir viens, nevis naudas nav, bet medicīna nav prioritāte. Un to pasakiet šiem koalīcijas deputātiem, kas sēž šajā galda gala pusē un kas rītdien balsos pret mediķiem un par citām prioritātēm.

Budžeta komisijas vadītājs Bondars par mediķiem: “Ir stulbi pieņemt likumu, ko nevar izpildīt. Daudz runāsiet, izslēgšu mikrofonu. Es visu budžetu nepārzinu, bet par to balsošu”. Mana atbilde: “Ir muļķīgi maksāt nodokļus Rinkēviča vai Viņķeles polittūrisma braucieniem, ja tos cilvēki nevar samaksāt. Nevar izpildīt tikai to, kas nav prioritāte, un Jums, Bondara kungs, prioritāte ir partijām 7kārt vairāk naudas, nevis mediķi. Bondara kungs, nepildīt likumu ir prettiesiski, parasti likuma nepildītājus soda vai liek cietumā. Koalīcijas kompromiss nevar būt prettiesiska rīcība. Un, jā, droši slēdziet ārā mikrofonu, paņemšu ruporu, megafonu, un Jūs mani neapklusināsiet”. P.S. Ja kāds varētu man šodien sagādāt megafonu, būtu pateicīgs, jo rīt man atkal slēgs ārā mikrofonu.

Komentāri 5

0/2000

Pagaršs teksts, esmu par slinku lai lasītu!

 2  0 atbildēt

Ir tāda loģiska patiesība. Ja kāds jautājums uztrauks lielu/lielāko daļu sabiedrības, tad pie bļaušanas ticis pēdējais smerdelis, liekulis, zaglis un citādi "cildināms" tēls bļaus šīs notis pilnā balsī. Es cerēju vismaz šeit vienu pretīgu liekuļa purnu neredzēt iepublicētu.

 2  0 atbildēt

Viss ko varu pateikt, ka šitas abižotais darītu tieši to pašu, ja nebūtu patriekts no partijas. kamēr bija vienā bariņā neinteresēja nedz mediķi nedz viss pārējais par ko tagad viņš tur smird.  Neesmu par deputātiem, jo tie maitas visi ar vienu sūdainu koku taisīti, bet šitie abižotie ir ptetīgākais, kas var būt. tas pats ar salašņām domē, kamēr bij bariņā varēja laupīt uz nebētu, kad šamos izmeta tā uzreiz visādas problēmas atklājas, kuru itkā nebija līdz tam brīdim. Prasts liekēdis!

 1  0 atbildēt