Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
28

Starptautiskais pētnieciskās žurnālistikas centrs Bellingcat konstatējis, ka Krievija apšaudīja Ukrainas karaflotes kuģus starptautiskajos ūdeņos. Tādu secinājumu žurnālisti izdarījuši, veicot brīvā piekļuvē esošo fotogrāfiju un videomateriālu analīzi.

Jāatgādina, 2018.gada 25.novembra incidents Kerčas šaurumā, kura laikā Krievijas kara kuģi atklāja uguni pa trīs ukraiņu kuģiem, ievainojot sešus ukraiņu jūrniekus un bloķējot Ukraiņu kara kuģiem pieeju tās ostai Mariupolē. Šāda Kremļa rīcība uzskatāma par ārprātīgu agresijas aktu pret Ukrainu. Ar šo Maskava ir nepārprotami pārkāpusi 2003.gada divpusējo līgumu, kas dod tiesības abām pusēm izmantot Azovas jūru.

Krievijas Aizsardzības... Autors: Spīdola Kursīte Kremlis turpina saasināt situāciju Azovas jūrā: tiek provocēta Kijeva
1.

Krievijas Aizsardzības ministrijas propagandas un dezinformācijas telekanāla „Zvezda” videomateriālos, kas uzņemti dažu simtu metru attālumā no Ukrainas artilērijas kutera „Berdjansk”, redzams beramkravu kuģis, kas incidentā nebija iesaistīts. Izmantojot kuģu novērošanas vietnes MarineTraffic datus, Bellingcat pierādījis, ka tas visu 25.novembri bijis noenkurots Kerčas šaurumā vienā un tajā pašā vietā.

Savukārt Kremļa Federālais drošības dienests (FSB) apgalvo, ka ukraiņu kuģi iegāja Krievijas teritoriālajos ūdeņos ar mērķi izprovocēt konflikta situāciju reģionā. Bet tā, protams, nav taisnība un Kremļa meli jau ir atmaskoti, jo Ukrainas kuģiem tika uzbrukts starptautiskajos ūdeņos. Tādejādi Kremlis, kā jau ierasts, pēc kārtējo ziepju savārīšanas, cenšas izvairīties no atbildības par izdarīto, kaut arī ir gūti neapgāžami pierādījumi, kas pierāda pretējo, proti uzbrukumu Ukrainas kara kuģiem.

Veicot uz kuģa Berdjansk... Autors: Spīdola Kursīte Kremlis turpina saasināt situāciju Azovas jūrā: tiek provocēta Kijeva
2.

Veicot uz kuģa Berdjansk šāvienu radīto caurumu analīzi, pētnieki secinājuši, ka Kremļa asinssuņi šāva nevis tāpēc, lai kuģi izsistu no ierindas, bet lai nodarītu kaitējumu tieši ekipāžai. Krievijas robežsardzes kuģis „Don” taranēja Ukrainas velkoni „Jani Kapu” vismaz četras reizes. Par to liecina videoieraksti, kā arī bojājumu raksturs, norāda centrs.

Spriedze Krievijas un Ukrainas attiecībās pieaugusi kopš 25. novembra, kad Krievijas bruņotie spēki Kerčas šaurumā sagrāba trīs Ukrainas jūras spēku kuģus, kas aizvesti uz Kerčas ostu Krievijas okupētajā Krimā. Sagūstītos 24 ukraiņu jūrniekus Krievija apcietinājusi uz diviem mēnešiem un nogādājusi Maskavā.

Šis incidents ir vienkārši Kremļa nākamais plānotais solis situācijas saasināšanai Azovas jūrā, kas notiek jau mēnešiem ilgi, sākot ar Kerčas tilta nelegālo būvniecību. Kremļa mērķis ir nostiprināt savu varu un virskundzību Krimā, kā arī palielināt Ukrainas atkarību no Krievijas, liedzot tai pieeju Azovas jūrai un Mariupoles ostai. Šāda Krievijas puses rīcība vienkārši nevar notikt bez tieša saskaņojuma ar Kremļa Prezidenta administrācijas augstākajām amatpersonām.

Petro Poroscaronenko uzskata... Autors: Spīdola Kursīte Kremlis turpina saasināt situāciju Azovas jūrā: tiek provocēta Kijeva
3.

Petro Porošenko uzskata ka, Krievijas īstenoto Azovas jūras militarizācijas centienu, kā arī Ukrainas un trešo valstu kuģu aizturēšanas mērķis ir pārvērst Azovas jūru par Krievijas „iekšējo ezeru”. Tādēļ šī gada 6.septembrī notikušajā NDAP sēdē Ukrainas politiskā vadība pieņēma lēmumu stiprināt Ukrainas militāro klātbūtni Azovas jūras reģionā, „izveidojot tur Ukrainas BS JS kuģu-kuteru grupējumu, attīstot atbilstošu infrastruktūru, nodrošinot krasta aizsardzību ar jaunākajiem augstas precizitātes raķešu ieročiem utt.”. Savukārt šī gada 17.septembrī Ukrainas valdība paziņoja par nodomu līdz 2018.gada beigām Azovas jūrā izveidot BS JS bāzi.

Tāpēc šī gada 25.novembrī ukraiņu karakuģu „Berdjansk”, „Nikopoļ” un „Jani Kapu” īstenotais pārgājiens ir uzskatāms par līdzšinējās Ukrainas politikas turpinājumu. Šīs darbības ir saistītas ne tikai ar Kijevas oficiāli deklarēto mērķi stiprināt militāro klātbūtni Azovas jūrā, bet arī ar centieniem „demonstrēt savu karogu”. Kijeva šādā veidā mēģina uzsvērt, ka tā neatzīst Krievijas teritoriālās pretenzijas uz Krimu. Šī Ukrainas rīcība nostāda Maskavu neērtā situācijā. No vienas puses, Krievija uz šīm darbībām nevar nereaģēt, jo tādējādi tā netieši atzītu, ka tās teritoriālās pretenzijas uz Krimu un visu Kerčas jūras šaurumu, nav pamatotas. No otras puses, ņemot vērā, ka Krievijai šajā strīdā nav juridisku argumentu (saskaņā ar ANO Ģenerālās asamblejas 2014.gada 27.martā pieņemto rezolūciju, Krima ir Ukrainas teritorija), tās manevra iespējas ir ierobežotas, un tā ir spiesta pamatot savas pretenzijas, balstoties uz militāru spēku. Tādējādi šī gada 25.novembrī īstenotā Ukrainas BS JS apšaude, no vienas puses, kalpo kā Maskavas signāls, ka „Krimas jautājums ir slēgts”, bet, no otras puses, ka Ukrainas militārā grupējuma Azovas jūrā palielināšana netiks pieļauta. Kaut arī šis apstāklis ļaus Maskavai turpināt līdzšinējo Mariupoles un Berdjanskas ostu daļējo blokādi, tādējādi destabilizējot sociālekonomisko situāciju Donbasa konflikta piefrontes rajonos, raugoties no Kijevas pozīcijām, šī gada 25.novembra konfliktam ir arī pozitīvie aspekti, jo tas ļauj starptautiski aktualizēt Krimas piederības un Azovas jūras blokādes problēmu.

Tāpat pieļaujams ka... Autors: Spīdola Kursīte Kremlis turpina saasināt situāciju Azovas jūrā: tiek provocēta Kijeva
4.

Tāpat pieļaujams, ka konfliktam ir ne tikai ārpolitiskā, bet arī iekšpolitiskā dimensija. Minētais konflikts, kas var kalpot kā sabiedrību mobilizējošs faktors, pirms nākamgad gaidāmajām prezidenta vēlēšanām ir potenciāli izdevīgs ne tikai P.Porošenko, bet arī Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, kura atbalsts šobrīd ir sasniedzis zemāko rādītāju kopš 2014.gada (socioloģisko pētījumu centra „Ļevada-centr” šī gada septembrī veiktā aptauja liecina, ka V.Putinam uzticas 39% Krievijas iedzīvotāju; salīdzinājumam, pēc Krimas aneksijas Krievijas sabiedrības uzticības līmenis V.Putinam sasniedza 86%).

Kremlis joprojām turpina agresīvi uzvesties visā pasaulē, ignorējot citu valstu suverenitāti. Lai neteiktu mazāk, Kremļa aktivitātes pēdējā gada laikā ir kļuvušas daudz nekaunīgākas. Neskatoties uz to, ka Austrumeiropa, Balkānu valstis un Baltijas valstis ietur vienotu pozīciju, paužot bažas par šādām Kremļa aktivitātēm, Maskava turpina rīkoties līdzīgā garā.

Dienu vēlāk, proti, š.g. 26.novembrī Ukrainas parlaments atbalstīja prezidenta Petro Porošenko priekšlikumu ieviest uz 30 dienām kara stāvokli tajos valsts apgabalos, kas robežas ar Krieviju un tās kontrolēto Moldovas separātisko Piedņestras reģionu, kā arī atrodas Melnās un Azovas jūras piekrastēs

Minētie lēmumi uzskatāmi par kompromisu, jo sākotnēji prezidents pēc šī gada 26.novembra Nacionālās drošības un aizsardzības padomes (NDAP) rekomendācijas vēlējās izsludināt kara stāvokli uz 60 dienām visā valsts teritorijā.
P.Porošenko kritiķi Ukrainas parlamentā apgalvoja, ka prezidenta vēlme ieviest kara stāvokli ir saistīta ar centieniem pagarināt savu prezidentūras termiņu un atlikt nākamgad plānoto prezidenta vēlēšanu norisi, jo, viņuprāt, kara stāvokļa laikā nav iespējama priekšvēlēšanu kampaņa, kurai, saskaņā ar grafiku, ir jāsākas šī gada 30.decembrī.

Savukārt Porošenko skaidroja, ka kara stāvokļa izsludināšana ir nepieciešama, lai valsts nepieciešamības gadījumā spētu īsā laikā mobilizēt resursus. Vienlaikus viņš norādīja, ka līdz ar kara stāvokļa ieviešanu netiks veikta mobilizācija un ierobežotas Ukrainas pilsoņu tiesības un brīvības. Tāpat, pēc prezidenta teikā, kara stāvokļa izsludināšana nenozīmē kara pieteikumu Krievijai, un Kijeva neatteiksies no centieniem panākt diplomātisku Donbasa konflikta noregulējumu.

 Autors: Spīdola Kursīte Kremlis turpina saasināt situāciju Azovas jūrā: tiek provocēta Kijeva
5.
0
28
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [5]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
mix41 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  mix41 05.12.18 17:28  
1
0
taa ir ka nemaksaa..
Blackbberry avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Moderatora favorītsMedaļa Admins iesaka
  Blackbberry 05.12.18 20:18  
0
0
Kapēc Ukraina vispār militarizējas? Viena tāpat pret fašistiskās krievijas utīm nenoturēsies.
vulgaris avatars
Medaļa Spoks
  vulgaris 10.12.18 09:24
0
0

Kremlis neko nesaasina --to nelietība dara Ukraina..ir jābūt sevišķi stulbm ,lai neaprastu ,ka tieši Porošenko agonijā dara visu iespējamo ,pat savu preziednta priekšvēlašanu kompāniju ,lai tikai paliktu pie varas..saprot nelietis ,ka vara szaudesana tam nozīmētu āda snoplēšanu pār acīm ,ko tas ir pelnījis papilnam.,.tik daudz cilvēku nogalināti tieši viņa ""prezidentūras laikā"'Nu bet Krievija ,cepuri nost>>Ukarinna skuģi vispār bija pelnījuši iznīcināšanu..tie iebrauca tieši Krievijas ūdeņos  un veselas 12 stundas tur riņķoja nepakļaudamies ..pēc būtības haholi uzmeta paši savējos..

p.s šis sūda raksts  ir melīga propoganda ..un nelietīga smadzeņu skalošana tiem ,kuroiem nestabila domāšana.,,phe ..pretīgi..un tad vēl latvieši ņaud ,ka tiem dara pāri no visām pusēm...paši kā ņuņnas..

vulgaris avatars
Medaļa Spoks
  vulgaris 10.12.18 09:26
0
0

atbildot uz Vietējais Karalis komentāru " Kapēc Ukraina vispār militarizējas? Vie... "

fašisms ir toieši Ukrainā ///tev ar galvu kaut kas nav kārtībā..bet ja tu zutraucies par Ukrainu---vācie spie viņiem un karo...ceru ,ka dabūsi lodi..no viņiem pašiem,vai no jenķiem

Spīdola Kursīte avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa BērndārznieksMedaļa Spoks
  Spīdola Kursīte 10.12.18 13:09
0
0

atbildot uz vulgaris komentāru " fašisms ir toieši Ukrainā ///tev ar galvu kau... "

Iedzer drapītes un atgriezies atpakaļ savā palātā, mudīgi, kā es tev saku, a to ar elektrošoka terapiju dabūsi saskarties ar aci pret aci