Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
103

Salīdzinoši nesen FOX NEWS diktore Triša Reigana sagatavoja sižetu, kurā pamatīgi nolika Daniju. Dāņu politiķis Dans Jorgensons sagatavoja atbildi, kura Trišai noteikti liks nokaunēties. Tulkojums studijā!

FOX ziņas devās pēc sociālisma Dānijā.

Liela kļūda.

Triša - Dānijā ir kaut kas sabojājies

Dans - Fox News diktore Triša Reigana radīja stāstu, kurā viņa salīdzina Dāniju ar Venecuēlu.

Triša - Dānija, tāpat kā Venecuēla ir atņēmusi cilvēkiem viņu iespējas.

Dans - Ok, vispirms precizēsim dažas lietas. Triša, tu kļūdies. Tu nevari salīdzināt Dāniju ar Venecuēlu. Mums ir labklājības politika mūsu valstī. Tas nozīmē, ka mūsu sabiedrība rada iespējas cilvēkiem. Tas neatņem cilvēkiem viņu dzīves iespējas.

Triša - un neviens negrib strādāt. Tā ir īsta problēma.

Dans - Tā nav patiesība. Pamatojoties uz OECD, Dānija ierindojās 11 vietas augstāk par ASV nodarbinātības rādītājos. Atšķirība, protams ir tāda, ka Dānijā cilveki saņem labu atalgojumu.

Triša - skola ir par velti. Universitāte par velti. Tas ir lieliski.

Dans - Patiesībā tā tiešām ir.

Triša - Bet skaties, ne tikai skola ir par velti, viņi tev pat maksā. Nav slikti, ne?

Dans - Tas nav slikti. Tas nozīmē, ka ne tavu vecāku bankas konta izmērs nozīmē vai tu iegūsti vai neiegūsti izglītību. Tas ir tavs smagais darbs, tas ir tavs talants, tā ir tava motivācija.

Triša - vai tu zini, kas notiek tad? Neviens neabsolvē skolu, viņi tikai paliek skolā.

Dans - (nopūta) Protams, ka cilvēki absolvē. Balstoties Pasaules Ekonomikas Foruma vislabāk izglītoto valstu sarakstā mēs ieņemam sesto vietu. Krietni labāk nekā ASV. Piedod.

Triša - Mūsdienās, visi bērni, kuri absolvē skolas Dānijā, grib uzsākt kēksiņu kafejnīcas.

Dans - Es vēlos, kaut tā būtu patiesība, jo es mīlu kēksiņus. Diemžēl, tā nav. Tā gan varētu būt, jo balsoties Forbes sarakstos par valstīm ar vislabākajām iespējām priekš biznesa Dānija ierindojas daudz labāk par ASV. Tāpēc Triša, praktiski viss ko tu pateici ir meli vai, kā tavs mīlētais prezidents teiktu: Tu esi nepatiesas ziņas!

 Autors: Latvian Revenger Fox ziņu diktore uzbrauc Dānijai - dāņu politiķa atbildes ir lieliskas
1.

Pievienotie video

1
103
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [41]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Testu vecis avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa BestsellersMedaļa Admins iesaka
  Testu vecis 20.08.18 10:24
6
0

Triša ir slikta, slikta meitene. Ir pelnījusi pērienu

Latvian Revenger avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Latvian Revenger 20.08.18 10:29
3
0

atbildot uz kakasy komentāru " Amerikānis tādu sociālismu, kāds ir Ska... "

Par to iespēju uzsākt biznesu grūti spriest- dānis itkā balstās statistikā (kādā, protams, slinkums meklēt precīzākus faktus), taču viņam par labu runā fakts, ka Dānija ir valsts ar augstāku labklājību kā ASV - ja ir vairāk līdzekļu ir potenciāli plašākas iespējas variēt ar naudu.

Latvian Revenger avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Latvian Revenger 21.08.18 16:15  
2
0
atbildot uz Tautas Spogulis komentāru "Komentam nav sakara ar pilnīgi jebko šeit. Kāpē... "

Viņa komentārā ir sava jēga. Ne gluži uz šo gadījumu bet vispārīgi - mūsdienu ekonomistiem, politiķiem un daļai zinātnieku ir atgriezusies 19. gs un 20. gs pirmās puses problēma - spriest par sabiedrību un tās problēmu tikai no teoriju un statistikas viedokļa, nesaprotot, ka tas kas ir forši uz papīra vai ekrāna galīgi nestrādā dzīvē.
Viens Zeks avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa HumoristsMedaļa 1/13 kūciņas
  Viens Zeks 20.08.18 11:05  
5
3
Ko tur dāņi lielās ar to sociālismu? Dānija maza, bagāta valsts. Viņiem vieglāk visu savest kārtībā, jo mazāk ceļu, infrastruktūras, mazāk cilvēku. Tas, ka viņi finansē izglītību, ir labi, bet maksāt naudu nēģeriem tāpat vien, ir vēl sliktāka naudas izšķērdēšana pat Krievijas donbasu. Jo krievu daunbass audzina patriotismu, bet dāņu nēģeru finansēšana - slēptu naidu, nedrošuma sajūtu, potenciālo nabadzību un masu nekārtības. Asv politika ir pareiza. Negribi strādāt dzīvo zem tilta.
kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Komiķis
  kakasy 20.08.18 10:19
2
0

Amerikānis tādu sociālismu, kāds ir Skandināvijas valstīs, nekad nesapratīs. Detroita jau parādīja, kas notiek, kad strādniekiem sāk dot labumus.

Tam dānim īsti visur nav taisnība. ASV ir daudz vieglāk uzsākt biznesu nekā Dānijā, jo tā ir milzīga ekonomika. Pat ja būsi sliktākais baseina tīrītājs, darbs vienmēr būs. Ja proti ko vairāk, būsi uz izķeršanu. Es redzēju to izšķērdību, Eiropā tā NEKUR nedzīvo. Visas patēriņa preces ASV ir krietni lētākas kā Dānijā, pat lētākas kā Latvijā.

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Komiķis
  kakasy 22.08.18 11:28
1
0

atbildot uz Tautas Spogulis komentāru " Joprojām nav sakara. Neredzu kā Tava novirzīš... "

Nedomāju, ka jebkāds profesors, kas nav ne dienu bijis ASV, var veikt objektīvu tās politikas un ekonomikas analīzi. Tāpat kā ceļu inženieris nevar uzprojektēt labu ceļu neizejot no kabineta. Darbu veikt var, uz papīra tas izskatīsies labi, atbildīs visām prasībām, bet dzīvē tam būs maza nozīme.

Ja grib saprast dzīvi ASV, tad ir jāiepazīst ne vien tās politka un ekonomika no ārpuses, bet jāpadzīvo uz vietas, jaieazīst dažādas sabiedrības grupas, jāizbauda šis tas uz savas ādas. Tikai tad var spriest, vai un cik piedzīvotais saskan ar papīros rakstīto.

Teorētiskais fiziķis arī labprāt nostātos elektronam blakus, lai to labāk saprastu, bet pagaidām tas fiziski nav iespējams.

Tautas Spogulis avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesaka
  Tautas Spogulis 21.08.18 15:24  
0
0
atbildot uz kakasy komentāru " Mākslas zinātņu profesors zina vairāk par māk... "

Komentam nav sakara ar pilnīgi jebko šeit. Kāpēc Tev ir tik demagoģiska pieeja šajā tēmā? Piemēram nav sakars - nerunājam par vienu cilvēku, bet gan par 300 miljoniem.
Tautas Spogulis avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesaka
  Tautas Spogulis 21.08.18 16:38  
0
0
atbildot uz Dark Magician komentāru "Viņa komentārā ir sava jēga. Ne gluži uz šo gad... "

Tam es noteikti piekrītu. ASV 2016. gada vēlēšanās bija izteikti redzama nespēja ekspertiem uztvert "tautas noskaņojumu" un izprast tā specifiku (piemēram - ekonomisks nemiers, natīvisms). Bet, ja piemēram runā par specifiskām tēmām kā nabadzību, sociālo mobilitāti, nevienlīdzību un valsts sociālo politiku - bieži vien ir jāliek lielāks uzsvars uz pierādāmo (statistiku, likumā rakstīto, u. tml.).
Latvian Revenger avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Latvian Revenger 21.08.18 17:11
0
0

atbildot uz Tautas Spogulis komentāru "Tam es noteikti piekrītu. ASV 2016. gada vēlēša... "

Diemžēl, arī šajā tematikā statistika bieži pierāda veco teicienu, ka tā ir mazie meli, jo tie, kas veido šo statistiku analizē to pēc tā "kā būtu jābūt" nepaskatoties kā ir realitātē. Šo es varu teikt pēc pieredzes sarunām gan ar vietējiem profesoriem, gan atbildīgām personām probācijas dienestā utt.

Tautas Spogulis avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesaka
  Tautas Spogulis 21.08.18 12:33
0
0

atbildot uz Viens Zeks komentāru "Labi, neprecīzi izteicos. Precīzāk būtu teikt -... "

Paldies, ka apstiprināji manas aizdomas par politikas un ekonomikas neizpratni. Komunisms ir politiskā ideoloģija, pie kuras nonāca Markss. Bet Marksisms nav ideoloģija - tā ir socioekonomiska akadēmiskā teorija, kas pēta vēsturi un tagadni caur klašu attiecību un ekonomikas skatpunktiem. (Caur to nonāca pie idejas par komunismu, bet Tava izpratne ir šķība) Nepiekritīšu daudzām teorijas daļām, bet tikai 4chan-līmeņa interneta komentātori mēdz to izmantot kā "buzzword" savas tukšās un aklās ideoloģijas izplatīšanai. 

Mūsu diskusijai ir beigas, bet labprāt diskutētu, kad iziesi no 4chan mentalitātes, iegūsi izglītību un sāksi izprast realitāti. 

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Komiķis
  kakasy 21.08.18 09:49
0
0

atbildot uz Dark Magician komentāru "Piemirsi Getto rajonus un to,ka ASV ir pietieka... "

1) Geto rajoni ir gandrīz visā pasaulē, bomžus var atrast arī Monako.

2) Nevienlīdzībā neko sliktu nesaskatu, visiem nav jābūt līdzvērtīgiem. Dažādās spējas, prasmas, gribēšana un varēšana tiek dažādi atalgotas.

3) Es visai skaidri iepriekš rakstīju, ka ASV patēriņa preces ir pat lētākas kā Latvijā, un vai tas kā runā ASV par sliktu?

4) ASV ar Latviju tika salīdzināta tādā kontekstā, ka es ar Latvijas algu, kas ir nedaudz virs vidējā, varētu dzīvot ASV, kas, attiecīgi, runā par labu ASV.

Šis ir kārtējais piemērs, kad cilvēks, kas visai maz zina par ASV, lai neteiktu, ka neko, akli strīdās pretī.

Latvian Revenger avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Latvian Revenger 21.08.18 09:35
0
0

atbildot uz kakasy komentāru " Tu esi bijis ASV, padzīvojis, redzējis? Prot... "

Piemirsi Getto rajonus un to,ka ASV ir pietiekami augsta noziedzība, kas ir nevienlīdzības viens no pamatrādītājiem. Tāpat, salīdzināt ASV ar Latviju ir diezgan absurdi kaut vai dēl minimālās algas - ja mums tie ir +-400 eiro, tad ASV tie ir 7,2 dolāri stundā,  tātad aptuveni 1200 dolāri mēnesī. Tāpat arī neierēkināji to, ka ASV daudzas ikdienā svarīgas lietas ir daudz lētākas, piemēram tas pats benzīns.

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Komiķis
  kakasy 21.08.18 09:25
0
0

atbildot uz Tautas Spogulis komentāru "Par ko Tu vispār runā? Nevienas sociāldemokrāti... "

Tu esi bijis ASV, padzīvojis, redzējis? Protams, ja ASV nabadzību mēra pēc tā, ka nespēj automašīnas mainīt kā zeķes un atļauties māju biezo rajonā, tad daži desmiti miljoni ir nabagi jā. Savukārt, daži desmiti miljonu tur ir miljonāri. Kurā valstī vēl tā ir?

Es pat piesviedu, ka ar savu Latvijas algu, kas ir drusku virs vidējā, varētu dzīvot ASV. Krīzes laikos pat lepnas mājas varēja ap 100k $ nopirkt. Zināms gan, ka medicīna ir kosmiski dārga, bet gandrīz viss pārējais ir pat letāks kā Latvijā.

Viens Zeks avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa HumoristsMedaļa 1/13 kūciņas
  Viens Zeks 21.08.18 08:36  
0
0
atbildot uz Dark Magician komentāru " Kā var salīdzināt to, kas ir Skandināvijā ar ... "

Labi, neprecīzi izteicos. Precīzāk būtu teikt - Marksismu. Jo tomēr komunisms radās no marksisma, un tas precīzāk noformulēts un dažas lietas ir agresīvākas. Un jā. Skandināvijā un citur Eiropā ir sociālā vienlīdzība. To sapņoja ieviest pat Ļeņins. Tāpēc arī sagāzās PSRS un sabruks arī Eiropa. Jo visi NAV vienādi. Paies daži desmiti gadi, un sabruks tā nēģeru - latviešu finansēšana, jo beigsies nauda un/vai sāksies kādas nekārtības, piemēram pilsoņu karš baltie-melnie. Bet es domāju, ka karš nesāksies, revolūcija nebūs, bet ekonomiski un politiski pasaules spēks pāries uz Austrumiem ( ne NVS, bet Ķīna, Indija utt). Bet Eiropa būs kā tagad Tuvie austrumi - agrāk bija spēcīgi, gudri un bagāti, tagad nevienam nevajadzīgi un nabagi. Savā laikā viss nāca no Tuvajiem Austrumiem - astronomija, matemātika, medicīna, fizika.
Latvian Revenger avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Latvian Revenger 21.08.18 08:17
0
0

atbildot uz Viens Zeks komentāru "Saprotu, ka esi bijis tikai Eiropā, bet tici ma... "

Kā var salīdzināt to, kas ir Skandināvijā ar komunismu? Tas ir sociālisms bet teikt, ka komunisms ir absurdi. Pabalsti ir visur, arī ASV. Un nez kāpēc Skandināvijā tā izglītība ir daudz labāka kā ASV. Un nēģeri slavē SWE, NOR un DAN, tikai tāpēc, ka ASV viņus neņem. Derētu atcerēties mazliet vēsturi un to kā uz ASV devās no visas pasaules, tajā skaitā Eiropas, lai tikai izdzīvotu "American Dream." Tas nekas, ka tas sapnis izrādījās paši zemākie amati kādi iespējami. Kur tev Dānijā ir princips, ka visi saņem vienādu atalgojumu un visi dzīvo pilnīgi vienādi kā tas ir PSRS un Marksismā? Un starp citu tevis slavētajā Ķīnā pie stūres arī ir komunisms.

Tautas Spogulis avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesaka
  Tautas Spogulis 20.08.18 23:27  
0
0
atbildot uz Viens Zeks komentāru "Kur strādā? Par picu piegādātāju? Apkopēju? Tād... "

Skaidrs Tavs politikas un ekonomikas "izpratnes" līmenis. Turpini pirst savā dīvānā un dzīvot savā burbulī.
Latvian Revenger avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Latvian Revenger 20.08.18 12:23
0
0

atbildot uz kakasy komentāru " Es balstos uz to, ka biju, padzīvoju, redzēj... "

Iespēja pasūti't visus dirst ir plašs jēdziens. Teorētiski jo nabagāks esi, jo vieglāk tas ir, jo neviens nepiegriezīs vērību tam ko muld bomzis. Tajā pat laikā to pašu var teikt par bagāto - jo bagātāks esi jo mazāk piegriez vērību likumiem, normām un mazāk tev, kāds ko var padarīt.

Latvian Revenger avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Latvian Revenger 21.08.18 23:03
0
0

atbildot uz Tautas Spogulis komentāru " Nepiekrītu Tev. Nezinu, kas tie par vietējiem... "

Statistikas leģitimitāte zūd ja viņu ievāc cilveki ko apmāca šādi profesori, tāpat statistikas leģitimitāte zūd, ja firma pielāgo datus pasūtītājam, kas Latvijā ir reāla problēma. Statistikas legitimitāte zūd tad, ja ta tiek iegūta nepārdomāti. To cik statistika var būt lieli meli skaisti pirms dažiem gadiem parādīja Grieķija.

Viens Zeks avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa HumoristsMedaļa 1/13 kūciņas
  Viens Zeks 22.08.18 00:28  
0
0
atbildot uz Tautas Spogulis komentāru "...? Arī ES ekonomika aug, bet tas īsti neko ne... "

Par trampu balsoja rekordliels balto vīriešu skaits. Tas arī daudz ko izsaka. Saprotu, ka liela daļa Latvijas dzīvo no Eiropas pabalstiem. Iespēams arī tu, ja reiz tā lieli. Bet kāda tam ir nākotne? Vai tie melnie sāks strādāt? Nē. Citās valstīs strādnieki nemaksā sliņķiem. Jā. Diskusiju vajag beigt. Jo tu redzi tikai vienu pabalsta pusi. Ja tev pašam vajadzētu uzturēt kādus bomžus, un pēc tam, pateicībā par to, tie bomži vēl mēģinātu sadot tev pa mūli, nezinu, vai tu domātu tāpat kā tagad. Un nevar salīdzināt komunismu ar liberālismu. Jo komunismā tiek iznīcināta tikai viena šķira, bet liberālisti iznīcina šķiru UN savu tautu. Ceru, ka tu neesi vecs, smirdīgs vecis. Un paspēsi ieraudzīt, ar ko tas viss beigsies. Tikai vai nebūs kauns mazbērniem pateikt, kā tu agrāk domāji?
Tautas Spogulis avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesaka
  Tautas Spogulis 21.08.18 22:47
0
0

atbildot uz Dark Magician komentāru " Diemžēl, arī šajā tematikā statistika bieži p... "

Nepiekrītu Tev. Nezinu, kas tie par vietējiem profesoriem, bet es te nerunāju ne par viņiem, ne par Latvijas Probācijas dienestu... Te arī nav runa par to, ka ir cilvēki, kas nemāk analizēt statistiku. Statistikas leģitimāte nezūd tikai tāpēc, ka ir cilvēki, kas to analizē nepareizi.

« 1  2  3 »