Kā jau daudziem faniem , arī mani aizrauj šī fantastiskā grupa. Tādēļ ieliku kautko par viņiem. Lai nezinīgie uzzin un mācās.
Grupas pirmssākumi meklējami 1980-to gadu beigās, kad Pēteris Kvetkovskis pievienojās pankroka grupai Bez greznības. 1991. gadā, pēc grupas dalībnieku savstarpējām domstarpībām par muzicēšanas stilu, Bez greznības beidz pastāvēt un Pēteris kopā ar bundzinieku Imantu Voveru izveido Death/Doom Metal grupu Grindmaster Dead. Grupā bez Pētera un Imanta mozicē arī Edgars Grabovskis "Zirgs" (bass), Linda Bēce (flauta) un Konstantīns Švedovs (balss). 1995. gadā Pēteris sāk padziļināti interesēties par Latvijas vēsturi un grupa maina nosaukumu uz Skyforger.
Pats pirmais Skyforger sastāvs bija Pēteris Kvetkovskis (balss), Edgars Grabovskis "Zirgs" (bass), Imants Vovers (bungas), Linda Bēce (flauta), Konstantīns Švedovs (balss) un Mārtiņš Pētersons (ģitāra). Šādā sastāvā tiek ierakstīts mājas albums On The Pagans’ Land. Drīz Mārtiņš Pētersons grupu pamet un viņa vietā nāk Viesturs Grīnbergs. Tiek ierakstīta dziesma The Legend izlasei Melnā piektdiena vol.2. 1996. gadā no grupas aiziet Viesturs Grīnbergs un Konstantīns Švedovs, bet atnāk ģitārists Rihards Skudrītis. Tiek uzskatīts, ka tieši tad, lielā mērā dēļ Riharda aizraušanās ar Black Metal, grupa iegūst savu klasisko skanējumu.
Vienas nedēļas laikā 1997. gada martā grupa ieraksta demo albumu Semigalls' Warchant. Pēc ieraksta grupu pamet Linda Bēce. Ieraksts tiek izdots 500 kopijās un to izplata grupa pati saviem spēkiem. Ieraksts ir diezgan populārs Eiropā un vairākos metāla žurnālos tam tiek piešķirts tituls "Gada demoieraksts". Drīz Skyforger paraksta līgumu ar Mascot Records par trīs studijas albumu ierakstīšanu.
1998. gada maijā grupa ieraksta savu pirmo studijas albumu Kauja pie Saules. Grupu pamet bundzinieks Imants Vovers, ierakstam tiek pieaicināts sesijas bundzinieks Kārlis Jakubonis no Sanctimony. Skyforger dodas savā pirmājā koncettūrē Baltic Thunder Tour, pēc kuras par grupas bundzinieku kļūst Edgars Krūmiņš, kas tolaik vienlaicīgi spēlē arī grupā Heresiarh. Albums iznāk 26. oktobrī, bet prezentēts tiek 1999. gada janvārī Rīgā, klubā "Kabata".
Augustā grupa sāk darbu pie savā otrā studijas albuma Latviešu strēlnieki. Ieraksta laikā personisku un muzikālu domstarpību dēļ ar Pēteri grupu pamet ģitārists Rihards Skudrītis. Albuma ierakstā piedalās Kārlis Jakubonis, Eva Goškina, Mārtiņš Pētersons un Māris Brensons. Ierakstu pabeidz 2000. gada janvārī pēc kā grupa sāk nodarboties ar jauna ģitārista meklējumiem. Tiek uzklausīti vairāki pretendenti, taču neviens neatbilst grupas prasībām. Beigu beigās grupā atgriezties tiek pierunāts Skudrītis. Jaunā albuma prezentācija notik 15. septembrī klubā "Kabata".
Taču tad grupai sākās problēmas ar ierakstu kompāniju. Mascot Records neatbalstīja jauno albumu. Nenotika nedz albuma popularizēšana, nedz koncerttūre. Mūziķiem arī netika izmaksāts honorārs. Tādēļ 2001. gadā grupa lauž līgumu un sāk jaunas ierakstu kompānijas meklējumus. Nākamo divu gadu laikā grupa aktīvi koncertē, kā arī Phoenix Studios ieraksta nākamo albumu Pērkoņkalve. Šajā laikā arī grupa sāk atsevišķos pasākumos uzstāties kā folkmūzikas kopa.
2003. gadā beidzot tiek noslēgts līgums ar Folter Records un 26. aprīlī Pērkoņkalve tiek izdota CD versijā, bet 12. jūlijā - vinila platēs (500 eksemplāros). Aprīlī Skyforger piedalās Easter Tour koncerttūrē Somijā, bet vasarā ieraksta folkmūzikas albumu Zobena Dziesma, kā arī uzstājas 7. Under the Black Sun festivālā Vācijā. 21. septembrī Rīgā, festivālā Baltijas Saule 2 notiek oficiālā Pērkoņkalves prezentācija.
2004. gada februārī Skyforger tiek nominēti Latvijas Mūzikas Ierakstu Gada Balvai nominācijās "Labākais roka albums" (Pērkoņkalve) un "Labakā roka dziesma" (Kad Ūsiņš jāj). Balvas gan grupa neieguva, taču uzstājās TV tiešraidē, noslēdzot balvu pasniegšanas ceremonijas koncertu. Grupu atkal pamet Skudrītis, šoreiz personisku apsvērumu dēļ. Viņa vietā stājas bijušais Heresiarh ģitārists Ģirts Kļaviņš. Grupu arī papildina tautas mūzikas instrumetu virtuozs Kaspars Bārbals.
Un beidzot Kurbads tapa ierakstīts 2009.gadā tepat Ogrē, studijā "Lauska", grupas folk instrumentālista Kaspara Bārbala vadībā. Miksēšana un māsterings notika 2010.gada pirmajos mēnešos Rīgā, studijā "Fēnikss", pie ilggadējā grupas skaņu inženiera Ginta Lundberga.
Grupas dalībnieki:
* Pēteris Kvetkovskis - balss, ģitāra, folkinstrumenti (1995 - pašlaik)
* Edgars Grabovskis "Zirgs" - basģitāra, balss, folkinstrumenti (1995 - pašlaik)
* Mārtiņš Pētersons - ģitāra (1995, 2008 - pašlaik)
* Edgars Krūmiņš - bungas, perkusijas (1998 - pašlaik)
* Kaspars Bārbals - folkinstrumenti (2004 - pašlaik)
Izceptie albūmi:
1997 Semigalls' Warchant (demo)
1998 Kauja pie Saules
1999 Latviešu strēlnieki
2003 Pērkoņkalve
2003 Zobena Dziesma
2005 Semigalls' Warchant
2010 Kurbads