Deftones dziesmu žanri ir visdažādākie , sākot no viegla roka līdz metālam, bet dīvaini, ka solists un pārējie grupas dalībnieki savulaik ir iecienījuši hip-hop un repu. Arī nosaukuma pirmā zilbe “def” ir viena no ierakstu studiju kompānijām, kura ierakstīja repa un hip-hopa grupas – Def Jam records. Arī viņiem, Deftoņiem ir dziesmas,kur solists Chino Moreno nevis tikai dzied, bet arī ierunā, ierepo tekstu. Teksti ir par nopietnām tēmām: rasismu, prostitūciju, mīlestību, narkotikām, par Chino personīgo dzīvi, jūtām, piemēram, dziesmā "Mascara" viņš atzinās, ka dzied par savu sievu. Viena no pirmajām dziesmām "7 words" viņš uzrakstīja savos tīņa gados, kad viņš domāja, ka pasaule, draugi , ģimene viņu ienīst.
Savu karjeru Deftones sāka kā jebkura cita grupa uzstājoties mazos pagrīdes klubiņos, tusiņos utt. Diena pēc dienas, koncerts aiz koncerta un grupa iekaro popularitāti un cieņu. No tā laika viņus zināja ne tikai Sakramento, bet arī visā Kalifornijas piekrastē. Ar ļoti lielu atbalstu grupa uzstājās vietējā klubā “Cattle Club”. Vēlāk Deftones pārvācas no Sakramento uz Bay Area(1995. gada sākumā), tieši no šī brīža viņi paliek mega-populāri un paraksta kontaktu ar Madonnas ieraktu kompāniju “Maverick Records”. 1995. gada oktobrī iznāk viņu debijas albūms “Adrenaline”.
1997. gada 27. oktobrī iznāk nākošais Deftones albūms ar nosaukumu “Around The Fur”. Jaunais albūms pierāda to ka grupa nav apstājusies uz sasniegtā. Jaunais ieraksts ir melodiskāks. Šajā albūmā katra dziesma atšķiras cita no citas.
Visjaunākais albūms ir "Saturday Night Wrist", mūzika ir samērā depresīva, bet ne nomācoša, bet tajā pašā laikā tā ir ļoti sarežģīti veidota un parasti ar vienu noklausīšanās reizi nepietiek, lai saprastu, cik albums ir labs. Konkrēti pēc šī ieraksta iznākšanas, nu galīgi nav skaidrs, kādam žanram pieskaitīt Deftones. Ikviena dziesma ievērojami atšķiras no citām, nepazaudējot kopējo albuma atmosfēru. Dziesmā “Mein” piedalās Serj Tankian no System of a Down.
Dažos vārdos: perfekts post-nu-metāls
Līdzīgie: Tool, P.O.D., Korn
Noteikti jādzird: “Beware”, “Cherry Waves”, “Hole in the Earth”
Graujošs, emociju pilns Deftones albūms ir "White Pony", kurš ierakstīts 2000. gadā
"White Pony" ir visnotaļ erotisks, arī kā brutāls, tā pakluss,dinamisks, kā nežēlīgs ,tā arī maigs, kā diezgan parasts, klasisks smagais roks, tā arī eksperimentāls, kā sulīgs tā arī smags. Šitais "White Pony" piedāvā emocionālu braucienu, ar lielisku baudu un dvēselisku apbalvojumu, kurš izdzīvo to.
Video, ko pievienoju arī ir no albūma "White Pony" , dziesma ir Digital Bath, samērā liriska, nav agresīva.
Grupas "Tool" solists Maynard James Keenan kopā ar Chino Moreno ierakstīja dziesmu "Passenger," "Tā ir par pasažieri mašīnā ar meiteni, kura ved tevi braucienā apkārt pasaulei, burtiski, seksuāli, laika viesulī," Chino saka.
Vēl Deftones ir ierakstījuši dziesmas kā filmu soundtrack , piemēram “Crow: in the city of angels”(dziesma “Theething”), “Escape From L.A.”(dziesma “Can’t Even Breathe”) un Matrix (“My Own Summer (shove it)”).
Kā es iesāku, kas man patīk -
Es atzīšos, ka pirms gada vēl biju liela popmūzikas, hip-hop, RnB klausītāja, bet tad atradu datorā Muse, Incubus, Sigur ros dziesmas. Pamazām atsvešinājos no tiem mūzikas stiliem, sapratu, ka mūzika tomēr ir tik daudzveidīga un ka mēs pieturamies pie tā vienveidīgā, aprobežojamies, netīkojam paklausīties ko jaunu. Līdz es uzdūros Deftones dziesmai "Change". Sākumā likās tāda dīvaina. Vairākas reizes nejauši noklausījos, līdz dikti iepatikās Chino maigā, vilinošā balss. Tā nu sāku kačāt citas dziesmas, līdz konstatēju, ka katra ir galīgi savādāka! Beigās i tā viņa balss, i tie teksti , i tā mūzika pamazām vilināja, līdz man pat iepatikās agresīvā mūzika, kur cilvēks izkliedz tos vārdus, kaut gan kādreiz necietu tādu mūziku un pat neiedomājos , ka man kādreiz varētu patikt kliedzošie. Es tagad katru dienu klausos viņu mūziku. Kad aiz garlaicības iečekoju internetā kādu no dziesmu lyrics, atkal saprotu, ka teksts ir nereāli labs, uzreiz gribas noklausīties to dziesmu.
Daudzi no sākuma domā, ka viņi kopē Korn, bet vēlāk aplaužas
Paklausoties Deftones no sākuma līdz galam jāsecina ka viņi nemaz nekopē KoRn un aizgāja pa savu, unikālo ceļu. “Mēs nekad nemeklējām vienu skanējuma veidu” Saka Chi Cheng’s “es domāju ka mūsu albūmi ašķiras viens no otra, viņi visu laiku progresē, mēs ierakstam ko domājam, nevis plānojam ko ierakstīt."