Nesen sāku interesēties par dažādiem zemūdens noslēpumiem un mistiskām lietām, radījumiem u.t.m.l., līdz uzgāju šo...
Yonaguni Monument
Šī vieta mani ieinteresēja un vēlējos pameklēt nedaudz vairāk informāciju un padalīties tajā ar jums!
P.s. Ja pamanāt kādas kļūdas, droši rakstiet komentāros, izlabošu.
P.p.s. Drīzumā gaidāmi papildinājumi, jo vienas dienas laikā tik daudz nespēju iztulkot.
Yonaguni Monument - zemūdens noslēpums1
Yonaguni Monument ir zemūdens struktūra Yonaguni piekrastē, dienvidos no Nansei salas, Japānā. Ir diskusijas par to, vai vieta ir pilnīgi dabīga, vai cilvēku radīts artefakts. Šo iemeslu dēļ, vieta Japānā ir pazīstama kā "Yonaguni Zemūdens drupas "
Yonaguni Jūra ir populāra niršanas vieta ziemas mēnešos lielās āmurzivju populācijas dēļ. 1987. gadā, cenšoties atrast labu vietu haizivju novērošanai, Kihachiro Aratake, Yonaguni-Cho tūrisma asociācijas direktors, bija ievērojis dažas savdabīgus jūras gultnes veidojumus, kas atgādina arhitektoniskās struktūras. Drīz pēc tam, zinātnieku grupa Masaaki Kimura vadībā no universitātes Ryūkyūs apmeklēja savādos veidojumus.
Šis veidojums ir kļuvis par samērā populāru atrakciju nirējiem, neraugoties uz spēcīgo straumi. 1997. gadā, Japānas industriālists Yasuo Watanabe sponsorēja neformālu ekspedīciju, kas ietver rakstniekus John Anthony West un Graham Hancock, fotogrāfu Santha Faiia, ģeologu Robert Schoch, dažus sporta ūdenslīdējus un instruktorus, un fotografēšanas apkalpi, kas uzņēma attēlus priekš Channel 4 un Discovery Channel. Vēl viens ievērojams apmeklētājs bija nirējs Jacques Mayol, kurš uzrakstīja grāmatu par viņa niršanu Yonaguni.
Piemineklis sastāv no vidējiem līdz ļoti smalkiem smilšakmeņiem un mudstone (nezināju kā tulkot) no zemākā miocēna yaeyama grupas, uzskatīts, ka tie ir deponēti pirms aptuveni 20 miljoniem gadu. Lielākā daļa veidojumu ir savienoti ar pamatā esošo akmens masu (nevis komplektēti no brīvi stāvošiem akmeņiem).
Līdzeno paralēlo virsmu, aso malu, un galvenokārt taisno leņķu dēļ daudzi cilvēki, tai skaitā daudzi no zemūdens fotogrāfiem un nirējiem, kuri ir apmeklējuši šo vietu un daži zinātnieki, uzskata, ka šie elementi ir cilvēka radīti. Šo cilvēku vidū ir Gary un Cecilia Haglund un Tom Holden, kuri devās zemūdens ekspedīcijās, lai pētītu un fotografētu šo vietu. Pie šādām īpatnībām pieder tranšejas, kas ir divi iekšējie 90° leņķi, kā arī dvīņu megaliths, kas parāda to, ka tie ir tur novietoti. Šiem megalithiem ir taisnas malas un kvadrātveida stūri.
Mākslīgas izcelsmes atbalstītāji, piemēram, Graham Hancock, arī apgalvo, ka, lai gan daudzas īpatnības, kas redzētas Yonaguni ir redzamas arī dabīgos smilšakmens veidojumos visā pasaulē, koncentrācija ar tik daudziem savdabīgiem veidojumiem tik nelielā teritorijā ir ļoti maz ticama. Robert Schoch ir norādījis, ka ieži tur nokļuva ar spēcīgo straumi.
No sākuma tika novērtēts, ka piemineklis ir vismaz 10000 gadus vecs (8000 gadus p.m.ē.), datējot to laiku, kad tas būtu bijis virs ūdens. Ziņojumā, kas iesniegts 21. Klusā zinātnes kongresā 2007. gadā, pārskatīja šo aprēķinu un datēja to apmēram pirms 2000 līdz 3000 gadiem, jo jūras līmenis, tad bija tuvu pašreizējam līmenim. Norādīts, ka pēc tam konstukcijas tektoniskā aktivitāte izraisīja tās iegremdēšanu zem jūras līmeņa. Arheologs Richard J. Pearson uzskata, ka tas ir maz ticams. Kimura uzskata, ka viņš var identificēt piramīdas, pilis, ceļus, pieminekļus un stadionu, un solīja, ka vietā var būt paliekas no mītiskā zudušā kontinenta Mu.