Es vēlējos tevi pabrīdināt. Nevis iebiedēt.
Aizmirstā pazemes elpa: Houskas pils- vārti uz infernālo pasauli?4
Houskas pils, kas atrodas uz mežainas klints Čehijas ziemeļu daļā, Bohēmijas reģionā, gadsimtiem ilgi ir bijusi apvīta ar bēdīgi slaveniem nostāstiem.
Nedabiski notikumi šajā reģionā sāka notikt pirms Houskas pils uzcelšanas. Arheoloģiskās liecības vēsta, ka senatnē šeit bija apmetušies ķelti, un, sākot ar 6. gadsimtu, apvidu sāka apdzīvot slāvu ciltis. Pirmā ēka, kas uzcelta pašreizējās Houskas pils vietā, bija neliels 9. gadsimta koka forts. Tas ir minēts Vācslava Hajeka 1541. gadā izdotajā Čehu hronikās. Tieši šajā ar roku rakstītajā darbā ir dokumentēts pirmais mistiskais atgadījums, kas ir saistīts ar šo vietu. Vietējie iedzīvotāji stāstīja, ka kādu dienu klints virsotnē bija izveidojusies plaisa. Ar katru dienu tā kļuva lielāka. Tuvējā ciema iedzīvotāji baidījās tai tuvoties. Viņi uzskatīja, ka šī noslēpumainā sprauga ved tieši uz elli, un, iestājoties tumsai, no portāla izkļūst citas pasaules radības, lai nogalinātu lopus un nejaušus ceļotājus. Cilvēki mēģināja " iekonservēt " pazemes vārtus, taču, lai cik akmeņus viņi iemestu bedrē, viss bija veltīgi. Šķita kā tas ir bezdibenis, kas "aprij" visus priekšmetus, kas tajā iekrīt.
Drīz vien varenais hercogs no Ozolu klana nolēma apturēt visas šīs fantastiskās leģendas, izpētot drausmīgo atvērumu klintī, kas jau bija sasniegusi neticamus izmērus. Tomēr patstāvīgi doties kalna iekšienē viņš neuzdrošinājās. Tā vietā viņš pie " elles vārtiem " atveda ieslodzīto, kuram visa atlikusī dzīve bija jāpavada cietumā. Hercogs apsolīja viņam brīvību un visu grēku piedošanu, ja viņš nolaidīsies bedrē un pastāstīs visu, ko tur redzējis. Ieslodzītais labprāt piekrita. Viņš pieķērās garai virvei, uz šļūca lejā. Vairākas minūtes valdīja baiss klusums. Tad atskanēja sirdi plosošs cietumnieka kliedziens. Hercoga kalpi aši vilka viņu ārā no bedres. Tiklīdz ieslodzītas atradās virspusē, klātesošajiem pavērās šokējošs skats. Vīrieša mati bija pilnīgi sirmi un seja bija savilkta baiļu grimastē. " Es tur pašu velnu redzēju " viņš teica un apklusa.
Pēc dažām dienām viņš nomira.
Beigu beigās tika nolemts nolādēto bedri aizbērt ar akmeņiem, bērs tik ilgi kamēr būs rezultāts. Vajadzīgi bija 3 gadi, lai beidzot aizvērtu elles caurumu. Šajā vietā tika uzcelta neliela kapela.
13. gadsimtā pēc Čehijas karaļa Pršemisla Otaka || pavēles tika uzcelta Houskas pils. Tā tika uzcelta kvadrāta formā, kuras centrā atradās pati kapela. Ēkā bija daudz nocietinājumu, uz kuriem visu diennakti dežūrēja karavīri. Kāpēc tā? Čehijas karaļvalsts robežas atradās tālu no pils, tas ir, nebija jābaidās no ārējiem ienaidniekiem. Taču skaidrojumu varētu atrast apskatot ēkas plānu. Fakts ir tāds, ka visas aizsardzības konstrukcijas ir pagriestas uz iekšpusi- uz nelielu pagalmu ar kapelu. Tātad secinājums ir skaidri redzams: karavīri nesargāja pili no ārējiem draudiem, viņi mēģināja noturēt to, kas bija iekšpusē. Vēl viens kuriozs fakts: sākotnēji no ēkas uz pagalmu nebija paredzētas. Protams Houskas pils mūsdienās ir izskatās pavisam savādāk. Pēc 30 gadu kara 1600. gadu vidū ēkā tika veikta rekonstrukcija. Torņi, grāvis citas aizsardzības konstrukcijas daļēji tika demonstrētas saskaņā ar imperātora Ferdinanda ||| izdoto dekrētu. Divus gadsimtus vēlāk Houskas pils atkal tika pārbūvēta renesanses stilā, un 20. gadsimtā tā sāka lēnām, bet noteikti iet zudībā.
Melnais alķīmiķis, ceļojumi laikā, nacistu slepenā misija un citi Houskas pils noslēpumi Vārti uz elli nav vienīgā leģenda kas saistīta ar Houskas pili. 17. gadsimtā tā kļuva par par zviedru algotņu komandiera Oronto mītni,. Saskaņā ar baumām šis vīrietis ir nodarbojies arī ar melno maģiju un veicis eksperimentus pils telpās, mēģinot radīt mūžīgās jaunības eliksīru. Vietējiem iedzīvotājiem patstāvīgi bija jāsaskaras ar Oronto padoto patvaļu, kuri aplaupīja ciemu un ņirgājās par sievietēm. Taču daudz vairāk viņus šausmināja Oronto maģiskie eksperimenti kas tika veikti tieši zem velnišķīgā portāla. Neviens neuzdrošinājās paredzēt, ar ko viss beigsies. Tāpēc kādā naktī divi vietējie mednieki pielavījās pie pils un caur atvērtu logu Oronto nošāva. Divus gadsimtus vēlāk 1836. gadā pēc pastaigas pa reģionu Čehu dzejnieks Karels Hineks Maha nakšņoja Houskā. Sapnī viņš redzēja briesmīgu vīziju, par kuru vēlāk savā vēstulē pastāstīja draugam. Maha aprakstīja, kā viņa dvēsele nolaidās bedrē, un pēc tam tika nogādāta mehanizētā elles nākotnē, Prāga 2006. gadā. Viņš šausmās un izmisumā klīda pa pilsētu. Tad viņš satika meiteni, kura viņam mazā lādītē rādīja kustīgus attēlus. Pēc tam iestājās tumsa, un viņam bija jāiet garām augstām taisnstūrveida klintīm, kurās bija caurumi, kas izstaroja baismīgu dzeltenu gaismu. Atgādinām ka Maha to visu aprakstīja 1836. gadā, un šīs nākotnes vīzijas radās viņa zemapziņā? Vai, varbūt kāds viņam palīdzēja ceļot laikā?
Zināms ka vācu karaspēks ieņēma Houskas pili tad, kad Čehoslovākiju okupēja nacisti. Viņi atradās ēkā, kurai nebija stratēģiskais militārās nozīmes vairāku gadu garumā, līdz pat Krievijas armijas pretuzbrukam. Ar ko viņi šeit nodarbojās? Protams, pirms atkāpšanās nacisti iznīcināja visus oficiālos dokumentus. Taču, ņemot vērā Hitlera interesi par zinātnēm, var pieņemt, ka vācu okupanti veica īpašu sava fīrera uzdevumu, kas saistīts ar leģendāro " elles vārtu" eksperimentālu izpēti. Saskaņā ar citu pieņēmumu nacisti pārvērta Houskas pili par sava veida " cilvēku fermu" augstākās rases ražošanai: tieši šeit atlasīja sievietes ar " cienīgām asinīm" iznēsāja un dzemdēja bērnus no vācu militārpersonām. Bet pat ar to leģendas par Houskas pili nebeidzas. Daudzi mūsdienu tūristi apgalvo, ka, apmeklējot šo ēku, ir nokļuvuši neizskaidrojamas situācijās. Daži no viņiem pie kapelas durvīm bija atraduši lielus beigtu putnu barus. Citi ziņo par to ka visas pastaigas laikā pa teritoriju nav atstājusi satraucošā sajūta ka kāds viņus vēro. Tāpat daži tūristi kas ekskursijās ņem līdzi suņus stāsta, ka suņi sākuši izmisīgi riet un atteikušies pārkāp pils slieksni.