Nikola Tesla: "If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration"
(Ja vēlaties atklāt Visuma noslēpumus, ir jāsāk domāt enerģijas, frekvences un vibrācijas kategorijās).
Nikola Tesla: "If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration"
(Ja vēlaties atklāt Visuma noslēpumus, ir jāsāk domāt enerģijas, frekvences un vibrācijas kategorijās).
Mūzika ir kas tāds, ar ko sastopamies mēs visi. Dažādi žanri, tempi, skaļumi, kas izraisa dažādas reakcijas. Atsevišķas dziesmas izraisa asaras, bet citas - uzmundrina un iedvesmo kārtējam treniņam.
Mūzika ietekmē arī mūsu psihi. Ir zināms, ka tā ietekmē arī iekšējās funkcijas, piemēram, asinsspiedienu, paātrina vai palēnina sirdsdarbību, mazina nemieru un pat palīdz ar gremošanu.
Tomēr lielākā daļa cilvēku nezina, kā tas notiek. Kas veido mūziku? Kādas īpašības veido skaņas ainavu, kas rada dziesmu?
Īsumā, viss ir saistīts ar frekvencēm, un veids, kā mēs jūtamies un kā mūsu smadzenes reaģē, ir atkarīgs no frekvenču kombinācijas skaņdarbā.
Lielākā daļa mūzikas pasaulē ir noregulēta uz A = 440 Hz (vai LA = 440 Hz). Šī standarta tonis mūzikas industrijā tika neoficiāli pieņemts jau 1926. gadā. Pēc tam ap 1940. gadu ASV ieviesa 440 Hz visā pasaulē, un, visbeidzot, 1953. gadā tā kļuva par ISO 16 standartu.
A = 432 Hz (vai LA = 432 Hz) ir alternatīva, kas tiek uzskatīta par matemātiski atbilstošu Visuma modeļiem.
Starptautiskā politiskā un ekonomiskā organizācija Šillera Institūts (Schiller Institute) iesaka A noregulēt uz 432 Hz. Dabā visu dzīvo formu veidošanā būtiskā ģeometriskā īpašība, kas darbojas kā universāls likums, ir Zelta attiecība (no 1 līdz 1,618..). Tā kā mūzika ir cilvēka prāta, t.i., dzīves procesa rezultāts, mūzikā viss ir jāsaskaņo ar šo Zelta attiecību. Saskaņā ar Johannas Kepleres (Johanne Kepler) pētījumiem zinātnes tonis ir unikālā frekvence, kas atbilst šai svētajai attiecībai.
Tāpēc A = 432 Hz tiek uzskatīta par dabas un visas Visuma sākotnējo harmonisko intonāciju.
Atšķirībā no 440 Hz, 432 Hz frekvencei ir senas saknes. Šo muzikālo frekvenci A = 432 Hz var atrast daudzās reliģijās un kultūrās. Lielākā daļa seno ēģiptiešu un grieķu instrumentu tika pielāgoti šai frekvencei. Pat senā Stradivarius vijole tika noregulēta uz šo frekvenci. Turklāt itāļu komponists Giuseppe Verdi ievietoja A tieši pie 432 Hz, novērojot, ka tā bija ideāla operas dziedātājiem. Tāpēc arī A = 432 Hz bieži sauc par “Verdi A”. Arī slavenais Mocarts noregulēja savu mūziku 432 hz frekvencē.
Nedaudz jaunāki mūziķi, kā Bobs Mārlijs (Bob Marley) un Džons Lenons (John Lennon), arī eksperimentēja ar 432 hz frekvenci savos skaņdarbos.
Tiek uzskatīts, ka mūzika 432 Hz frekvencē rada labvēlīgu un dziedinošu enerģiju, jo tas ir matemātiskais tonis, kas ir dabas pamatā. No otras puses, A = 440 Hz ir vairāk pretrunīgs ar dabas dabisko rezonansi, un tas var izraisīt stresu, negatīvu uzvedību un nestabilas emocijas.
440 Hz / 12 = 36.6666666666666
432 Hz / 12 = 36
36?
3+6=9
432 Hz = 3,6,9 !
Un kādas ir Jūsu domas?
Ņemot vērā,ka Visums radās no skaņas (hmm..precīzāk viss, kas tajā atrodas) un tās veidošanā ir bijusi stingra loģika, tad par frekvenču sakarībām nav ko brīnīties.
Skaitlis 432 man asocējas ar vēl vienu parādību. Proti, viens Visuma pastāvēšanas periods ilgst vienu Dieva avatāra ieelpu un izelpu. Šī ieelpa ilgst 1000 padieva gadus (pēc tā viss Visums iznīcinās). 1 padieva diena tiek sadalīta uz 14 periodiem (pēc tās daļēji Visums iznīcinās, Zeme tajā skaitā). Viens no 14 periodiem sīkāk sadalās 72 kalpās. 1 kalpā ieilpst 4 jugas.Pirmās jugas garums ir 432 000 x 4 gadi, nākamās jugas garums 432 000x 3, trešās jugas garums 432 000 x 2 un pēdējās jugas garums ir 432 000.
Šobrīd ejot 4.juga. 28.kalpa. 7.periods (no 14.).
Tad taapeec pirmaa manja, cilveekam piedzimstot, ir dzirde. Kaa arii mirstot, dzirde ir peedeejaa, kas atsleedzas.
apakšā slēpjas viss tas, lai atkal pakļautu sabiedrību (( Jau tie gadi norāda to periodu, kad radās tik daudz kas, lai apstādinātu cilvēku garīgo, arī fizisko attīstību.
Tāda ir dzīve...
https://www.youtube.com/watch?v=BI8Y44J6MgI //Uzreiz sajūta ir kā būtu debesīssss
Skaņojums netika paaugstināts vienā mirklī, labrīt! Senās mūzikas instrumenti tiek uzskaņoti zemāk, jo tā tie tika skaņoti mūzikas sacerēšanas laikmetā vai tika izgatavoti ar tādu vidējo skaņojumu… Iemesls tam gaižām sadzīvisks - stīgu instrumentiem nebija metāla stīgu!
Tajā laikā stīgas bija no kazas zarnām. Augstāks skaņojums skan "spilgtāk", bet zarnu stīgas tamdēļ plīst ātrāk.
Mūsdienās skaņojums jau sen nav 440. Tas ir 442 vai pat 443. Mūzika "spilgtāka"
Vokālistiem problemātiskāk dziedāt senā skaņojuma darbus jaunā redakcijā, jo šobrīd faktiski jādzied augstāk pēc vecām notīm.