Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
154

Lielākā daļa no "Marvel" filmās redzamajām planētām izskatās nereālas, bet dažas no tām tomēr ir radītas saskaņā ar planētu veidošanās principiem un varētu eksistēt kādā attālā galaktikas nostūrī.

"Marvel Cinematic Universe" sastāv apmēram no 43 filmām. Lai arī darbība lielākoties notiek uz Zemes, mēs esam redzējuši arī neiedomājami tālas galaktikas, kur eksistē ne pārāk reālistiskas planētas vai debesu ķermeņi. Vai redzamās planētas tomēr varētu pastāvēt? Vai Asgarda, kāda tā ir redzama filmās, varētu eksistēt?

nbspKrietni pirms... Autors: Lestets Vai Asgarda, Tora mājas, varētu vispār eksistēt?
Attēls no: www.artstation.com
1.

 

Krietni pirms "Marvel" ķērās pie savas pasaules radīšanas, Asgarda pastāvēja skandināvu mitoloģijā. Atbilstoši tai Asgarda ir dievu mājvieta, kurā valda Odins un viņa dēls Tors. Arī skandināvu mitologijā Asgarda tiek raksturota kā augsti attīstīta sabiedrība, kas eksistē kaut kur augstu debesīs, bet ar cilvēku apdzīvoto Midgardu to savieno varavīksnes tilts. Tomēr Asgardā var nokļūt tikai ar Āsu palīdzību, jo lielākai daļai cilvēku Asgarda nav redzama.

nbspKā var redzēt tad... Autors: Lestets Vai Asgarda, Tora mājas, varētu vispār eksistēt?
Attēls no: www.youtube.com
2.

 

Kā var redzēt, tad "Marvel" ir ļoti daudz lietu pa tiešo pārnesis no mitoloģijas un izveidojis mūsdienu adaptējumu. Kas attiecas uz pašu Asgardu, tad tā tiek attēlota kā atsevišķa planēta - ar augstiem debesskrāpjiem un lidojošām struktūram. Tā ir viena no skaistākajām planētām, ko "Marvel" ir radījis. Tomēr paša planetārā objekta pastāvēšana ir ļoti problemātiska. Principā Asgarda tiek attēlota kā plakana zeme. Lai arī kā cilvēki gribētu ticēt plakanajai Zemei, tā nav iespējama.

 

Zeme nav ideāla sfēra, tā ir saplacināta par 43 km. Zemes diametrs uz ekvatora ir par 43 km lielāks nekā diametrs starp poliem, šis saplacinājums rodas rotācijas dēļ. Ja to attiecinātu uz Asgardu, tad tās rotācijas ātrumam būtu jābūt krietni lielākām nekā Zemes rotācijas ātrumam, lai varētu rasties tāds saplacinājums. Taču ar šo mēs nonākam pie nākamās problēmas - lai sasniegtu augstākas rotācijas ātŗumus, planētas masai ir jābūt arī lielākai (salīdzinājumam Zemes rotācijas atrums ir 1600km/h, bet Jupiteram 43000 km/h). Milzīgas masas planētai, ātri rotējot, tā ģenerētu dažāda veida starojumu jeb radiāciju. Magnētiski un elektriskie lauki būtu tik spēcīgi, ka ietekmētu pat planētas virsmas veidošanos. Pat tad, ja izdotos atrisināt ar planētas masu saistītās problēmas, gravitācija uz šāda debesu ķermeņa būtu negatīva, kas nozīmētu, ka tur nevarētu nekas pastāvēt.

 

Saskaņā ar mūsdienu zināšānām šāds debesu ķermenis nevar pastāvēt. Ja vien "Marvel" redzamā Asgarda nav mākslīgi radīts debesu ķermenis, tad tas nav iespējams. Tāpat kā plakanā Zeme. Turklāt, lai radītu šādu debesu ķermeni, nāktos pārvarēt veselu virkni problēmu.

0
154
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [6]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 23.10.19 12:45
5
0

 

// Lai arī kā cilvēki gribētu ticēt plakanajai Zemei, tā nav iespējama.///  

Tās ir muļķības.. .. - idejiski nav iespējams, pašorganizējošs, ķīmiski-elektriskos impūlsus pārraidošs aparāts, ar daudziem miljardiem elementu - pie tam tāds kurš spriedīs par plakanu zemi... 

Bet tāds aparāts eksistē- cilvēka smadzenes..   - cilvēka smadzeņu rašānās iespēja ir daudzus miljarus, vai pat triljonus reižu mazāka kā plakanas zemes rašanās..   - iedošu scenāriju kā tāda varētu rasties.. 

- izveidojās milzu planēta- teiksimi 10X lielākā kā zeme- tajā ietriecās otra- mazliet mazāka, planēta.. no lielās atdalās gabals - jau plakans- ar visiem kalniem utt.. - ja tā gabala masa būs pietiekami leila- nu teiksim 2x zemes masas.. tad mierīgi varētu saglabāt savu orbītu- un arī gāzu atmosfēru.. 

- rotācijas lenķis- ir vien nieka 360 iespējamās variācijas (nu aptuveni).. kas ir smieklīgi mazs daudzums, pret kosmosa variāciju iespējām..   

Arī disks - var rasties.. - jau minētais lielais rotācijas ātrums.. pie izveides.. un tad - ahh..  garām nolido milzu objekts- kas rotāciju faktiski apstādina.. ... 

tā kā- viss iespējams.. 

P.S. nu zeme nav plakana- pamēģini, tā ir melna un čirkst starp zobiem.. 

 

Han Solo avatars
Medaļa RainisMedaļa 1/13 kūciņasMedaļa Dienas joks
  Han Solo 23.10.19 19:07
3
0

Kļūdījies, autor, var pastāvēt - ko Marvel mums arī parāda. Gribi teikt, ka Marvel mūs visus piečakarēja?

  

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 27.10.19 14:15
2
0

Es daudzkārt esmu mēģinājis iztēloties, kāpēc matērija, kas Lielā sprādziena rezultātā virzās vektorā prom no sprādziena centra kaut kad sāk veidot vipuļus, kas savāc materiālu zvaigžņu, planētu utt izveidošanai.

Man nesanāk. Katrā ziņā, ja sprādzienā lidojoša matērija lido absolūtā tukšumā, kā tas esot bijis, daļiņu novorzīšanai no taisnas traektorijas nevajadzētu būt nekādam pamatam!

uuui be avatars
Medaļa Spoks
  uuui be 31.10.19 20:44
2
0

Velti esi pavadijis laiku spriedelējot. Ieteiktu iepazīties ar tā saucamo Marvel pasaules konceptu. Ja būtu redzējis ko vairāk par pēdējo gadu filmām, bet palasītu oriģinālos komiksus, tad zinātu - Marvel pasaule pamats ir multivers ar daudziem visumiem. Katrs no tiem var saturēt t.s. pocket dimensions. Kas pēc marvel koncepta ir tajā pašā vidsumā, tikai citā dimensijā. Tiek pieņemts ka tās pusdievu rases kā Asi (kas ir domāti Tora rase), olimpieši, dēmoni utt. mitinās tieši tādās pocket dimensions. 

uuui be avatars
Medaļa Spoks
  uuui be 31.10.19 20:46
2
0

atbildot uz blusu_kerajs komentāru " Es daudzkārt esmu mēģinājis iztēloties,... "

Tad savam visuma izveides modelim, pieskiti dažādu speķu iedarbību (galvenokārt gravitāti). Jo tavs visuma veidošanās modelis būvējas tikai uz inerces pamata.

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 31.10.19 21:52
0
0

atbildot uz uuui be komentāru " Tad savam visuma izveides modelim, pieskiti d... "

Ja pieņem, ka tas sprādziens notika nosacītā vienā punktā, kur tas tie spēki (galveno kārt - gravitāte) bija? Kam atļāva visam aizlidot prom?

Tas nav mans pasaules uzbūves modelis. Tā māca skolās.

Man šķiet, ka te kaut kas nelīmējas!