Top 10 dīvaini veidi, kā mes tiekam galā ar nāvi!2
42
1
10. Towers of Silence Zoroastrians tic, ka cilvēka ķermenis ir piesārņots un nevajadzētu piesārņot zemi, cilvēku kremējot vai apbedījot pēc nāves. Tā vietā, mirušā ķermeni nogāda uz ceremoniju vietu "Klusuma tornis", kas parasti atrodas uz paaugstināta kalnu plato, un tos atstāj dzīvniekiem. Kad kauli ir izžāvēti un saules izbalinati, tie tiek savākti un izšķīdināti kaļķī.
9.Tree Burials Pamatiedzīvotāju ciltis daudzās pasaules valstīs atklāja, ka vislabākais veids, kur apglabāt mirušo bija labāk kaut kur augstu, nevis zemu. Ciltīm Austrālijā, Britu Kolumbiā, ASV dienvidrietumos un Sibīrijā bija piekopts koku apbedījumu rituāls, kurā ietilpa ķermeņa ietīšana apvalkā vai audumā un tā pakāršana ķekša formā.
Reklāma
8. Viking Ship Burials Middle Age Vikingi dzīvoja un burtiski mira pie jūras. Pēc nāves, bagātākie vikingi bija novietoti uz kuģiem, kurus piepildīja ar pārtiku, rotaslietām, ieročiem un dažkārt pat darbiniekiem vai dzīvniekiem to komfortākai pēcnāves dzīvei. Laivas bija izvilktas sauszemē, aizdedzinātas, vai palaistas jūrā. Galīgais galamērķis mirušajam Vikingu karavīram bija Valhalla, vai "Odin's Hall", kas slavena no sennorvēģu sāgām.
7. Tibetan Sky Burial Vienmēr esi gribējis lidot? Tibetā, jūs dabūsiet tieši to darīt, tikai pēc tam kad būsiet miruši. Tā vietā, lai apglabātu mirušos cietā, akmeņainā zemē, daļa Tibetiešu savus mīļos sūta uz kalna virsotni, kur atstāj tos apēšanai vilkiem. Sadalīto līķi sajauc pat ar miltiem un pienu, lai tas būtu garšīgaks un katrs tā gabaliņš atstātu zemi kā kaut kas labāks.
6. Bog Bodies Neskaitami ceļotāji izgaisuši nejauši šķērsojot Ziemeļeiropas tumšo purvu, bet vismaz daži cilvēki, īpaši viduslaikos, uzmanīgi tika tur apglabāti un ar noteiktu mērķi. Par laimi arheologiem, purva ķīmiskais sastāvs labi iekonservē cilveku ķermeņus, atļaujot tiem tagad ļoti tuvu izpētīt nelaimīgos purva līķus.
Reklāma
5. Neanderthal Cave Burials Pirms viņi sāka apglabāt savus mirušos zemē pienācīgu, apmēram 100.000 gadus atpakaļ, Neanderthālieši parasti atstāja mirušos dziļi Eiropas un Tuvajo Austrumu alās. Dazi arheologi apgalvo, ka priekš Neandertāliešiem iespējams tumsās un mistiskās alas ir likušās kā piemērotas vietas miruso aizvadīsanai uz aizsauli.
4. Plastination Nosūti savu līķi muzeju tūrē “apkārt pasaulei ar plastiku”, kuru izveidojis vacu zinātnieks Gunther von Hagens. Viņa populārie vitrīnu eksponāti “Body Worlds” ir strīdīgi ar to saglabāsanas metodi, kura ietver ķermeņa preperešanu mazos gabaliņos, balzamēšanu dažādos šķidrumos un ķermeņa novietošanu guļus pozīcijā, protams šķērskriezumā, lai izglītotu par tā struktūru.
3. Balinese Cremation Pretēji drūmajām rietumu bērēm, Bali hindu kremācijas ceremonijā rada karnevālam līdzīgu atmosferu. Svētku pūlis parādes veidā dodas pa vietējām ielām, pavadot mirušo uz sadedzināšanas vietu, kur to novieto uz svinīgas skatuvei līdzīga paaugstinajuma, kam tiek pielaista uguns.
Reklāma
2. Cryonics Kurš nav dzirdējis par Walt Disney's nemirstības meklējumiem, ko viņš iedomājās kā viņa ķermeņa iesaldēšanu? Kamēr tā ir tikai leģenda, krionikas zināte ir realitāte, kura pašlaik juridiski legāli veicama ir tikai uz tiem cilvekiem, kuri ir atzīti par mirušiem. Drīz pēc nāves , dalībnieki tiek ievietoti slāpekļa sķidrumā, lai novērstu sadalīšanos, līdz nāve kļūs par atgriezenisku fenomenu. Līdz tam ķermenis ir sasalis.
1. Mummification Senās Ēģiptes mūmijas, iespējams, ir pasaulē visslavenākie mirušie ķermeņi. Īpaši domāta tikai augstakās kartas cilvekiem, mumificešana ietver ķermeņa organu izņemsanu, tai skaitā smadzeņu, kuras tika izvilktas caur deguna nāsi ar āķa palīdzību. Ķermenis tika piepildīts ar sausu materiālu, piemēram, zāģskaidam un tad ietits lina audumā. Ēģiptieši ticēja, ka mumifikācijas sagatavo dvēseli ceļojumam uz aizsauli.