5. Petrodolāra sazvērestības teorija. Lai izprastu šo sazvērestības teoriju, ir jāskatās uz vēsturiskiem notikumiem.
1913. gads : Izveidota Federālā Rezerve (FED)
1945. gads : Parakstīta Bretton Woods vienošanās, kas nosaka, ka dolārs ir pasaules starptautiskā valūta, ar nosacījumu, ka dolārs būs atmaksājams zeltā, 35 dolāri par vienu unci.
1970. gads : Vjetnamas kara izdevumi padarīja skaidru to, ka ASV ir daudz vairāk naudas kā zelta, un vairākas valstis sāka pieprasīt atpakaļ zeltu. Notika straujš dolāra vērtības kritums.
1971. gada 15. augusts : ASV prezidents Niksons paziņo, ka dolāram vairs nebūs segums zeltā, lai ''pasargātu dolāru no spekulantiem, kas nozīmēja, ka esošā monetārā sistēma tiek mainīta.
1973. gads : ASV noslēdz vienošanos ar Saūda Arābiju, ka par naftu būs iespējams maksāt tikai ar ASV dolāru. Pretī ASV deva militāro aizsardzību, tāds pats piedāvājums nonāk pie pārējām galvenajām naftas ieguves valstīm.
1975. gads : visas OPEC dalībvalstis lieto dolāru kā galveno valūtu, kurā tiek veikti norēķini par naftu, kas nozīmēja, ka VISAS naftas ražotājvalstis bija spiestas apgādāt Federālo Rezervi, un šī shēma padarīja ASV ļoti bagātu.
1991 gads : Sabrūk komunistu bloks, kas bija vienīgais vienlīdzīgais pretienieks ASV, pēc militārā spēka, padarot ASV par superspēku,kam ir visas iespējas pārvaldīt pasauli. Daudzi uzskatīja, ka līdz ar Aukstā kara beigām pasaulē iestāsies miers un stabilitāte. Bet tiem, kuriem piederēja vara, bija padomā kaut kas pavisam cits...
1991. gada 16. janvāris : ASV veic pirmo iebrukumu Irākā, pazīstamu kā Persijas līča karš. Tika iznīcināta Irākas infrastruktūra - slimnīcas, ūdensapgāde, armija, un ieviestas sankcijas, lai Irāka nespētu atjaunot šo sistēmu. Šo sankciju rezultātā vairāki miljoni irākiešu zaudēja dzīvības. Kāpēc tas tika darīts?