Pasaulē esot daudz spoku apsēstu vietu. Daudzas no šīm vietām apvij senas un nepārbaudāmas leģendas, taču ir arī tādas vietas, kur notikuši tik šaušelīgi notikumi, ka nebūtu brīnums - tur spokojas.
Spoku stāsti, kuriem ir reāls pamats11
Bell Witch
Viens no slavenākajiem spoku stāstiem ASV vēsturē, kura pamatā 2005. gadā uzņēma filmu An American Haunting, norisinājās 19. gadsimta sākumā. Tajā laikā fermeris Džons Bells pārcēlās no Ziemeļkarolīnas uz nelielu apdzīvotu vietu Tenesī štatā - Redriveru. Laika gaitā fermeru ģimenes īpašumā nonāca vairāk un vairāk zemes un tieši tad sākuši risināties neparasti notikumi. Vienā no gadījumiem tika ziņots par neparastu dzīvnieku, kas atgādinājis suņa un truša krustojumu. Tāpat Bellu ģimenē sāka izplatīties halucinācijas - viņi ziņoja par žurkām, kas ložņā pa gultām, čukstošām balsīm, kas atgādinājušas vecas sievietes dziedāšanu. Vēsturnieki atzīmējuši arī dīvainu šķidrumu, ko Belli atrada mājās. Viņi to iedevuši kaķim, kurš pēcāk nomiris. 1820. gadā Džons Bells saslima un bija pārliecināts, ka mājā atrodas spēki, kas vēl viņam nāvi. Runājuši, ka pēc Džona nāves pie viņa kapa varēja dzirdēt dziedāšanu un smiešanos. Pēc laika spocīgie notikumi esot rimuši. (Attēlā Bellu māja, kurā viss noticis)
Garlaicīgais izskaidrojums: leģenda vēstīja, ka spoks ģimenē atgriezīšoties pēc 107 gadiem, kam vajadzēja notikt 1935. gadā. Tolaik Bellu pēctecis Dr. Čarlzs Bells pat uzrakstīja grāmatu "Bell Witch", taču nekādu personīgu saskarsmi nepieminēja. Vēsturnieki vēl aiz vien lauž galvas par šiem notikumiem un piedāvā savas interpretācijas. Filmā "An American Haunting" to izskaidroja kā Džona Bella meitas, kuru Bells it kā esot seksuāli izmantojis, apspiesto atmiņu šaušelīgu uzliesmojumu.
Lizijas Bordenas nams
1892. gada 4. augustā Follriveru (Masačūsetsa, ASV) satricināja slepkavība. Endrjū un Ebija Bordeni, kuri bija labklājībā dzīvojošs ģimenes pārītis, tika noslepkavoti paši savā mājā. Endrjū ķermeni, kas atradās uz dīvāna viesistabā, atrada meita Lizija, bet Ebija, kura bija Lizijas pamāte, tika atrasta aizslēgtā augšstāva guļamistabā. Abus cilvēkus nogalināja ar cirvi. Viens no cirtieniem bija pietiekami spēcīgs, lai pāršķeltu uz pusēm Endrjū kreiso aci. Drīz vien Liziju arestēja kā aizdomās turamo, jo vairāki pierādījumi norādīja viņas virzienā. Pēc ilga tiesas procesa, kas kļuva par nācijas apsēstību, Liziju attaisnoja. Viņa kopā ar savu māsu pārcēlās uz citu māju turpat Follriverā, maksājot Ebijas ģimenei naudu, lai tie neuzsāktu jaunu tiesas procesu. Lizija nomira 1927. gadā no plaušu karsoņa. Lai gan mūsdienās uzskata, ka Lizija tomēr bija slepkava, alternatīva teorija piedāvā istabeni kā vaininieci, kura bijusi nepamierināta, ka viņai jāmazgā mājas logi svelmainā dienā. Mūsdienās Bordenu māja ir kļuvusi par muzeju un apskates vietu, kuru raksturo kā vienu apsēstākajām vietām ASV. (Attēlā atrastais Endrjū Bordena līķis)
Garlaicīgais izskaidrojums: vairākos video, ko uzņēmuši dažādi spoku mednieku raidījumi, redzamas neparastas lietas un pat dzirdama Lizijas balss. Citi ziņo par sievieti 19. gadsimtam raksturīgā tērpā klejojam pa māju. Muzejs pat plānojis uzstādīt kameras mājā, lai notiekušo varētu vērot ikviens pasaulē 24/7. Lielākā daļa spoku mītu un leģendas par šo vietu ir tikušas atspēkotas. Daudzi pat uzskata, ka šis nams ir tik ļoti tūristiski nozīmīgs Follriverai, ka mīts par šo vietu tiek uzturēts mākslīgi.
Stanley Hotel
Stanley Hotel atrodas Kolorādo štatā un to 1909. gadā uzbūvēja Frīlans Stenlijs. Lai gan viesnīcas personāls un klienti par neizskaidrojamām parādībām bija ziņojuši jau vairākas desmitgades, tomēr slavena šī vieta kļuva tikai pēc Stīvena Kinga apmeklējuma, kurš apgalvoja, ka viesnīcas kāpnēs redzēja spokainu figūru, kurai netika atrasts izskaidrojums. Domājams, ka šī sastapšanās iedvesmojusi Kingu sarakstīt "The Shining". Mūsdienās viesnīcā grāmatas ekranizācija tiek nepārtraukti rādīta viesu Tv kanālā. Tikmēr ziņojumi par spoku klātesamību ir bijuši dažādi - vairākkārt ir dzirdētas viesību skaņas, kas nākušas no galvenās deju zāles, lai gan tā ir bijusi tukša; daudzi ziņojuši par cilvēkveidīgām figūrām, kas stāvējušas naktī gultas galā; citi apgalvo, ka dzirdējuši un redzējuši kā Frīlana Stenlija sieva spēlē klavieres vestibilā. Viesnīcā ir viesojušies dažādi spoku mednieki un populāri raidījumi, piemēram, "Ghost Hunters" un "Ghost Adventures".
Garlaicīgais izskaidrojums: nav atrasts neviens kārtīgs izskaidrojums viesnīcā notiekošajam. Lai gan spoku mednieki ir fiksējuši dažas neparastas parādības (gultas izkustēšanos), tomēr citu liecību nav. Skaņas, ko daudzi atzīmē, varētu izraisīt jenoti, kas mēdz skraidīt pa apkārt esošo īpašumu. Taču citus ticamus skaidrojumus nav izdevies iegūt, tādēļ šī vieta uztur visai ticamu spoku klātesamības auru.
Winchester Mystery House
Sanhosē, Kalifornijā atrodas kāds populārs tūristu galamērķis - Winchester Mystery House. Māja reiz piederēja Sārai Vinčesterai, kura bija Viljama Vinčestera atraitne un populāro šauteņu Winchester Rifle mantiniece. Darbs pie ēkas būvēšanas aizsākās 1884. gadā un to kontrolēja pati Sāra Vinčestera līdz savai nāves dienai 1922. gadā. Ēka tika būvēta nepārtraukti, tādēļ tajā ir vērojamas daudzas visai interesantas vietas - piemēram, trepes, kas nekur neved vai durvis, aiz kurām ir vien plika siena. Sāras dzīvē bija divas lielas traģēdijas - divas nedēļas vecās meitas nāves un pēc 15 gadiem arī vīra nāve. Sāra jutās salauzta, bet neskatoties uz to arī ļoti bagāta. Viņas vidējie ienākumi bija 1000$ katru dienu. Pēc vīra nāves Sāra esot jutusi, ka viņu māja ir nolādēta. Viņa esot sazinājusies ar kādu mediju, kurš ieteicis braukt uz rietumiem un uzbūvēt sev māju, kas būs domāta arī tiem, kas nomiruši no Winchester markas šautenēm. Viņš tāpat esot ieteicis nekad nebeigt mājas celtniecību, jo tad tur mītošie gari var kļūt dusmīgi un nogalināt Sāru. Tā nu Sāra 38 gadus dzīvoja mājā, kurā nepārtraukti ritēja kāda celtniecība. Mūsdienās cilvēki ik pa laikam ziņo par kādu spocīgu redzējumu šajā mājā. Tāpat esot manīta arī sieviete, kas izskatās ļoti līdzīgi Sārai.
Garlaicīgais izskaidrojums: Sāra nevienam neatstāja māju mantojumā, tādēļ to pārdeva par 135000$. Mūsdienās ēka ir kļuvusi populāra tūristu vidū. Ikreiz, kad piektiena iekrīt 13. datumā, tur tiek veidoti īpaši pasākumi. Ja tur būtu kādi spoki (it īpaši visi Winchester upuri), tad viņi droši vien nekautrētos parādīties arī kameras priekšā. Taču šādu ierakstu praktiski nav, tādēļ visticamāk ēkas mistērija tiek uzturēta mākslīgi peļņas nolūkos - kā jau tas ir ar daudzām tamlīdzīgām ēkām.