Anne Boleina (1501-1536) bija Anglijas karaļa Henrija VIII otrā sieva, turklāt viena no vēsturē labi zināmām raganām. Ir ļoti daudzi zinātnieki un šī atzinuma noliedzēji, kuri iebilst, sakot, ka Anne nekad nav bijusi ragana. Tomēr, ja runājam par to, vai Anne Boleina bija vēsturē slavena ragana saistībā ar viņas viedumu… nav iemesla neticīgajiem piekrist.
To gadu gaitā, kamēr viņa bija Anglijas karaliene, Anne Boleina kļuva par ļoti izglītotu, ārkārtīgi inteliģentu sievieti un atbalstu zemei un pavalstniekiem. Par spīti baumām un apsūdzībām nodevībā, laulības pārkāpšanā, asinsgrēkā un pēcāk arī burvestībās, kas noveda pie galvas nociršanas, Anne Boleina nu ir zināma kā vienā no ietekmīgākajām karalienēm Anglijas vēsturē.
Vai Anne Boleina bija ragana, vai tomēr ne? Tjūdoru Anglijā, XVI gadsimtā tika uzskatīts, ka burvestības un raganība ir milzīga problēma, ka sātans izmantoja sievietes, lai sētu ļaunumu uz zemes. Saskaņā ar plaši izplatītu uzskatu, raganas bija miesaskārīgas, tās piekopa burvestības un zintis, lai ievilinātu vīriešus laulības tīklos, tās piekopa pretdabiskus seksuālus aktus, tās stājās sakaros ar velnu un laida pasaulē nešķīstus, kroplus bērnus, tāpat raganas nodevās asinsgrēkam un spēja padarīt vīriešus par impotentiem. Iepriekšminēto paturot prātā, var saprast, kāpēc daudzi cilvēki Anni uzskatīja par raganu. Galu galā: tiek apgalvots, ka viņa priekšlaicīgi dzemdēja kroplu, līdz galam neattīstījušos, nešķīstu bērnu. Henrijs VIII sāka ciest no impotences (kas kļuva zināms lorda Rohforda tiesas prāvā, kad Rohfords tika apsūdzēts par šī diskrētā temata apspriešanu ar Anni). Stāsta, ka Anne centās iekārdināt pašas brāli, lai tas stātos ar viņu sakaros. Anne tika apsūdzēta laulības pārkāpšanā ar brīvdomātājiem („libertines”), vīriešiem, kurus vienoja seksuāla netikumība. Bērnu kroplums bija dieva sods par vecāku seksuālajiem grēkiem. Henrijs VIII acīmredzot atzina kādam no augstu stāvošajiem galminiekiem to, ka viņš ticis „pakļauts un piespiests stāties otrreizējās laulības saitēs, pie kā vainojami arī pesteļi un burvestības”. Annei piedēvētais seksuālais kārdinājums tika apspriests tiesā. Annei pat „izdevās pavedināt” savu brāli, lordu Rohfordu, Vestminsterā, kad patiesībā viņa atradās pie Vindzoras karaļa; no tā tad arī uzskats, ka raganas prot lidot. Henrijs VIII necentās glābt savu sievu no nāvessoda, tā vietā viņš koncentrējās uz gatavošanos kāzām ar Džeinu Seimūru.