Saules un Mēness cikla saspēlē, uz ko balstās viss Mēness kalendārs, Saules dienas ir tieši tikpat svarīgas kā Mēness dienas.
Saule ir Saules sistēmas centrs.
Mēs zinām, ka katru rītu lec Saule, mēs zinām, ka vakarā tā norietēs.
Joprojām Austrumos Saules lēkta sagaidīšana ir svētīgākais pateicības un sveikšanas rituāls, ar ko sākas diena. Tas ir visacīmredzamākais cikliskuma atspulgs. Un tieši uz šādu ciklu izpratni balstās astroloģija.
Saules atrašanās katrā Zodiaka zīmē ilgst aptuveni mēnesi. Saules kustība caur Zodiaku katru gadu sākas tajā brīdī, kad tā atrodas 0o Auna zīmē. Katru gadu tas mainās, bet parasti ir 20.- 22. martā.
2013. gada 20. martā plkst. 13:02 sagaidījām Pavasara Saulgriežus.
Nākamajā saullēktā – 21. martā pl.6:20 – sākās 1. Saules diena.
No šī brīža arī sākas Saules mēneša skaitīšana.
Saules mēnesis ir vienādi 30 dienu garš, un katras dienas sākuma – Saules lēkta – laiks aptuveni ir zināms jebkuram. Atšķirībā no mainīgā Mēness lēkta, kas var notikt jebkurā diennakts stundā un ir vidēji 29,5 dienu garš, proti, ne katrā Mēness ciklā būs 30. Mēness diena.
Saules gads = 360 dienas.
Atlikušās 5 - 6 dienas līdz Pavasara saulgriežiem tiek sauktas par Nulles dienām. Senatnē tās dēvēja par „sēru un raudāšanas dienām”, kad ieturēja stingru gavēni, atpūtās un veltīja laiku sev – iekšējam klusuma brīdim.