2

 41  2

Aizvien biežāk un biežāk tiešsaitē var uziet materiālus par to, ka kāda kompānija, kura savus nolūkus pagaidām neatklāj izmanto robotizētas zondes, kuras skanē apkārtni. Patreizējie pieņēmumi liek domāt, ka zondes kartē apdzīvotās apkārtnes, lai veidotu ko līdzīgu 'Google maps'. Vienīgasi patreiz vēl nav nekādas skaidrības vai šīs ierīces ir kādas kompānijas īpašums vai valstu savienību iecere pēc iespējas labāk kartēt apdzīvotus apvidus, lai pēc tam to izmantotu infrastruktūras uzlabošanai vai apbūvju plānošanai.
Pagaidām vēl nevienam īsti nav sanācis iegūt kvalitatīvus zondes atēlus vai pārķert kādu zondi tās izpētei. Tomēr tie, kuri apgalvo, ka viņiem esot sanācis zondi novērot darbībā, apgalvo, ka zonde izmanto mašīnas korpusu, lai tai pieķertos un ar pretvēja palīdzību ģenerētu sev nepieciešamo enerģiju datu ievākšanai, kā arī pieņēmumi liek domāt, ka zondes tīri labi varētu izmantot savu zondēšanas aprīkojumu tieši no mašīnas virsmas.

Zondes darbības princips:
+ ar magnētu palīdzību zonde pieķeras pie auto korpusa
+ kad mašīna samazina ātrumu, tad zonde pārlec uz citu ātrāk braucošu mašīnu
+ zonde vēršot propellerus pret pretvēju ģenerē sev nepieciešamo enerģiju
+ kad zondes akumulatori ir uzlādēti, tā izlido skanēt kādu noteiktu apgabalu

Kā jau minēju, pagaidām nav nekādas skaidrības par to, cik liels ir aktīvo zonžu apritē esošais skaits, tomēr par šāda veida zondēm tiek ziņots no dažādām valstīm - Japānas, Eiropas un Savienotajām Valstīm, kas liek domāt, ka šajā projektā ir iesaistīta kāda starptautiska organizācija vai starptautiska kompānija. Tāpēc pieņēmumi liek domāt, ka apritē esošo zonžu skaits ar laiku varētu palielināties, kas protams dotu iespēju iegūt kādu zondes attēlu vai pārtvert pašu zondi izpētei, lai varētu runāt nedaudz detalizētāk par šo projektu. Tā pat arī pieņēmumi liek domāt, ka zondes izmanto globālo tīmekli, mākslīgo intelektu un superdatora palīdzību, lai precīzāk izrēķinātu kartējamās vietas un pārvietošanās maršrutus, lai efektīvāk reģistrētu apkārtnes datus.

lasi, vērtē, komentē

Komentāri 2

0/2000

Izklausās pēc feika..+

 2  0 atbildēt
Labi ka LV sēnes mežā neaug visu cauru gadu!
 0  2 atbildēt