Pennhurst valsts slimnīca.
Nedaudz par pašu kompleksu.:
Sākotnējais ēku projektētājs – arhitekts Filips H. Džonsons. Kompleksu sāka celt 1903. gadā un atvēra 1908. gadā. Tolaik tā bija viena no lielākajām iestādēm. Komplekss bija kā maza pilsēta. Te atradās rūpnīcas, kur vienā pat ražoja matračus un gultas pacientiem, ugunsdzēsēju depo, dzelzceļa stacija medikamentu un materiālu pievešanai, siltumnīcas, veikali, frizētavas, sporta laukumi, kapsēta un citi objekti. Bija pat sava elektrostacija, kas nodrošināja savu elektrību. Tā arī kalpoja pacientu novērošanai, elektriskajiem žogiem gan ārpusē, gan žogiem iekšpusē pie kāpnēm, lai izvairītos no pacientu pašnāvībām. Pats dīvainākais, ka lielā drošības sistēma kalpoja arī tam, lai no pacientiem nenoplūstu informācija uz ārpasauli (otrpus kompleksa)...
Pilnīgi visu kompleksu savienoja apakšzemes tuneļi, kas ir kilometriem gari. Tie arī kalpoja pacientu transportēšanai uz citām ēkām.
Par pašu skolu/slimnīcu.:
Pennhurst valsts skola (slimnīca) bija veltīta, lai ārstētu cilvēkus ar garīgiem un fiziskiem attīstības traucējumiem. Šeit ārstējas no zīdaiņa vecuma līdz pat ļoti veciem cilvēkiem, kā arī noziedzinieki ar slimām nosliecēm un epilepsijas slimnieki. Pacientus parasti nošķīra no to IQ līmeņa, kas tika iedalīts trīs grupās – plānprātiņš (59-69) , muļķis (20-49), idiots (zem 20). Diezgan brutāli...
Bet ne jau ar labu reputāciju šī vieta izpelnījās uzmanību. Varētu teikt ka viss sākās dēļ mazajām algām ārstiem, garajām stundām, lielo pacientu pieaugumu un budžeta kritumu ik dienas ēku uzturēšanai. Vidēji uz 2000 pacientiem bija tikai 7 māsiņas. Pacienti gulēja neapkopti, pat vairākas naktis pavadīja uz plikām metāla gultām, jo nenesa tīros matračus. Bezpalīdzīgajiem netika mainīti pamperi un netika ilgi baroti. Plus vēl tika nežēlīgi sodīti par iekšējās kārtības noteikumu pārkāpšanu, spīdzināti un seksuāli izmantoti no personāla puses.
1986. gadā slimnīca tika slēgta pēc vairākiem pieņēmumiem par vardarbīgu izturēšanos pret pacientiem. Tas noveda pie pirmās tāda veida tiesas prāvas ASV. Pēc milzīgās izmeklēšanas prokurori secināja ka apstākļi Pennhurst ir ne tikai antisanitāri, vardarbīgi, necilvēcīgi, bet pacientiem ir pasliktinājušas fiziskās, garīgās un intelektuālās prasmes.
Šo gadu laikā, šajās sienās mokās un sāpēs ir miruši tūkstošiem cilvēku. Šī vieta tiek uzskatīta par vienu no paranormāli aktīvākajām ASV. Dzirdami kliedzieni, sarunas, durvju klaudzieni, priekšmetu pārvietošanās un daudz kas cits. Pašlaik Pennhurst komplekss ir slēgts sabiedrībai.
Ja interese, tad paurbšos vel par kādu šādu vietu. ;)