Otrā observatorija tika uztaisīta, jo pirmā bija par mazu, un prasījās kaut kas labāks, un nedaudz nopietnāks.
Otrā observatorija tik uzvilkta tādā pašā veidā, kā pirmā. Šī ir daudz smagāka, un tika pielietoti lielāki pūliņi tās uzstādīšanai. Raksta apakšā būs neliels video no observatorijas iekšpuses, kā arī mēness video.
Sekos arī 3. raksts ar uzņemtajām bildēm.
raksts ir ņemts no astral.lv
Observatorija pašu spēkiem! 2. daļa (kosmosa pētīšanai) + VIDEO22
Šādi tad izskatās otrais darbs. Šī ir daudz smukāka, un nopietnāka. Augšdaļa rotē ap savu asi. Ir speciāla lūka, lai varētu uzstādīt teleskopu jebkurā virzienā, un tā pat arī pielāgot observatoriju.
Ritenīši atdalu augšdaļu no apakšas. Viss ir pastaisīts. Iekšā vienīgā problēma ir metāls, kurš ir pārāk mīksts, un plāns- tadējādi ritenīši griežās iekšā metālā, un apgrūtina griešanu. Jāsameklē kaut kur kas biezāks, un jāapmaina ar esošo, tad varēs pagriezt ar vienu pirkstiņu.
Neliels dekoriņš no iekšpuses :) Tā metāla plāksne kurai ir uzsists kartons pa virsu- atvāžās uz augšu, un zem tā ir apakšā tā rene pa kuru ripo ritenīši, lai pagrieztu visu uz rinķī. Ritentiņi ir pa visu perimetru, un atvāžot to plāksni, ir brīva pieeja tiem.
Šis ir NEQ6 Pro teleskops ar 600 reižu palielinājumu. Darbojas ar speciālas baterijas palīdzību, kā arī ir iespējams to grozīt un regulēt ar roku, bet tas sagādā zināmas grūtības. Darbojas pēc šāda principa; sākumā ir jāatrod bāzes zvaigzni, objektu no kura teleskops spēs vadīties. Tiek izmantotas 3 zvaigznes, lai pārbaudītu, vai tiešām viss darbojas precīzi. Ja sanāk aizķert teleskopu, tad viss ir jāregulē pa jaunu, jo katrs mazākais milimetrs ir svarīgs.
Pultī tiek ievadīta zvaigzne, galaktika kuru Jūs gribiet apskatīt, un tad tas automātiski novirzās precīzi pret to. Nākamajā brīdī tiek pagriezta observatorijas augšdaļa, ja tas ir nepieciešams, un skaties vesels :).
Sāk jau satumst, un tas nozīmē, ka varēsim pētīt visu kas debesīs spīd :)
Ar šadiem diviem balstiem tiek nodrošināts konstrukcijas balsts. Apakša no metāla kājas, lai turētos, un nepūtu koks. Protams, ka metāls arī "sapūs" ar laiku, bet tas notiek daudz ilgāk.