Pasaule ir pārpilna neizskaidrojamu fenomenu. Pat tehnoloģiski attīstītajā 21. gadsimtā paliek daudz neatminētu mīklu, kuras grūti padodas skaidrošanai.
Neizskaidrojami fenomeni53
Iesprostoti akmeņos.
Saskaņā ar oficiālajiem uzziņu avotiem ir reģistrēti vismaz 90 gadījumu, kad abinieki ir atrasti iesprostoti akmeņoglēs vai pat akmeņos, turklāt vēl dzīvi. Gandrīz vienmēr abinieki ir atklāti nelielos dobumos, kas pildīti ar kaut kādu gļotainu vielu. Dažas minūtes pēc atbrīvošanās vardes atgūst dzīvīgumu un kļūst diezgan aktīvas, taču drīz vien tām sākas elpošanas problēmas un pēc 24 - 72 stundām tas mirst. Visjocīgakais tajā ir tas, ka akmenogļu un akmeņu vecums, kurās tās atrod ir mērāms tūkstošos un pat miljonos gadu. Ir zināms, ka krupji un vardes mēdz ierakties mīkstos dubļos, lai tur pārziemotu vai pārciestu nelabvēlīgus laikapstākļus, bet, vai tiešām būtu reāli izdzīvot tūkstošiem gadu tik nelielā, bet drošā telpā?
Ēnu cilvēki
Ēnu cilvēku fenomenu pirmais aprakstīja 16. gadsimtā dzīvojošais Džeikobs Bohme. Ēnu cilvēki ir figūras, kuras parādās acs kaktiņos, taču, kad tu pagriezies, lai apskatītu, kas tas bija, tad atklāj, ka tur neviena nav. Zinātnieki steidz apgalvot, ka tas ir tikai acs apmāns, taču nespēj paskaidrot kā tas rodas. Citi apgalvo, ka tās ir tikai halucinācijas, drosmīgakie apgalvo, ka tās ir būtnes no citām dimensijām, vai pat mirušo gari un dēmoni. Interesanti, ka šo fenomenu ir piedzīvojis gandrīz katrs cilvēks vismaz reizi mūža (tai skaitā es). Visbiežāk tās apraksta kā melnas cilvēkveidīgas figūras, kuras vienkārši paslīd garām.
Cilvēki un dinozauri
Cilvēku un dinozauru pēdu nospiedumi vienu viet? Patiesībā ir atrastas daudzas tādas vietas, kur redzams, ka cilvēki šķietami gājuši līdzās dinozauriem. Slavenākā vieta ar šiem pēdu nospiedumiem atrodas Teksasā (ASV), taču šādas vietas ir izkaisītas pa visu Ameriku un pārējo pasauli. Visbiežāk paleontologi šādus atradumus uzskata par viltojumiem, kas radīti, lai it kā piesaistītu tūristus savai vietai. Meinstrīm zinātnieki apgalvo, ka tie nevar būt īsti, jo tas vienkārsi nav iespējams. Īsti zinātniska atbilde, vai ne?
Neizskaidrojamas rētas
Vai tev ir gadījies pamosties un atklāt rētu vai nobrāzumu uz sava ķermeņa? Turklāt vietā, kuru tu nemaz nevari pats aizsniegt? Ja nē, tad miljoniem citu cilvēku gan tā ir gadījies. Ir pat forumi internetā, kur cilvēki šo fenomenu apspriež (ieguglē “strange cuts and scratches” vai “mysterious scratches on body” un atradīsi). Parasti rētiņas pāriet pāris dienu laikā un cilvēks tās noraksta uz kukaiņu kodumiem vai netīšu pašsavainošanos. Ir aprakstīti gadījumi, kad cilvēks speciāli aiziet gulēt cimdos, taču no rīta atklāj jaunas rētas. Citā gadījumā - kādas sievietes draugs visu nakti viņu novēroja, taču no rīta tik un tā atklāja jaunas rētas. Dakteri to visu noraksta uz slimību Pityriasis Rosea, taču to diagnosticē ļoti retam cilvēku skaitam.
Hesdālenes ugunis
Neizskaidrojamas gaismas debesīs nav nekas neparasts un parasti tās noraksta uz lidmašīnām vai dabas paradībām. Hesdālenas pilsēta (Norvēģija) saskaras ar neparastām gaismas paradībām debesīs visai bieži. Tās ir tik raksturīgas šai vietai, ka pat nosauktas par Hesdālenas Ugunīm. Pirmās ziņas par tām parādījās 1940. gadā, taču ziņojumu skaits par neparasto gaismas paradību būtiski palielinājās 1981. gadā - līdz pat 20 ziņojumiem nedēļas laikā. Vizuāli tās atgādina liesmu mēlēs oranžā vai zilā krāsā un parādība mēdz ilgt vairākas minūtes. Nav skaidrs, kas izraisa to paradīšanos, turklāt tik lokālā vietā.
Akmens burkas
Palin of Jars ir vieta, kas atrodas Xieng Khouang (Laosa). Tur atrodas tūkstošiem mākslīgi uzstādītu akmeņu ar izgrebtu iekšu - sākot no nelieliem līdz pat 14 tonnas smagiem, kas atgādina akmens burkas. Kas un kāpēc tās ir uzstādījis nav zināms un izpētīt to nav izdevies, jo reģionā atrodas aptuveni 10'000 nesprāgušu bumbu un mīnu, kuras tur atstāja ASV 1969. gadā. Tas padara šo vietu par visbīstamāko arheoloģisko izrakumu vietu pasaulē. Arī vietējo iedzīvotāju, kuri par akmeņu izcelsmi varētu pastāstīt, vairs tur nav, jo visi aizbēgušu bailēs no nesprāgušās munīcijas. Teorijas par vietas izveidošanas nozīmi ir dažādas - daži apgalvo, ka tur tika uzglabāti mirušo cilvēku pelni, citi, ka akmeņi bija paredzēti lietus ūdens savakšanai. Netrūkst arī tādu, kas šo vietu salīdzina ar Stounheindžu un mistiskām izdarībām, taču skaidrības nav joprojām