Zinātne cenšas tikt skaidrībā ar apkārtējo pasauli. Tomēr zinātniekiem ne vienmēr izdodas saprast un izskaidrot dažas parādības, ar kurām mums, vairāk vai mazāk, iznāk saskarties. Gandrīz katrs no mums, ja nav saskāries, tad dzirdējis ir noteikti par ko tādu, kas nu nekādi „neierakstās” pasaules zinātnes grāmatā. Vissvarīgākā lieta, par ko zinātnieki strīdas ir – no kurienes radies cilvēks un kālab eksistē cilvēce? Un cilvēks jau ir iekārtots tā, ka netic tam, ko neizprot.
Neizkaidrojami fenomeni2
36
1
Ķermeņa saikne ar prātu. Medicīna ne tik sen sāka saprast veidus, kā prāts ietekmē cilvēka organismu. Piemēram, placebo efekts uzskatāmi demonstrē, ka cilvēki ir spējīgi „izārstēties” pat no slimību simptomiem, vienkārši ticot. Ticot tam, ka medikamenti ir efektīvi, neatkarīgi no tā, vai tas tā ir vai nav. Spēja mums pašiem izārstēties ar pašiedvesmas palīdzību ir gana iespaidīga un tikpat noslēpumaina.
Paranormālās spējas un ekstrasensora uztvere. Nu jau mēs zinām, ka šīs spējas nav nemaz tik liels retums. Tomēr, paranormālo spēju esamība nav izskaidrota zinātnisko pētījumu rezultātā vēl šodien.
Reklāma
Dzīve pēc nāves. Cilvēki, kuri ir atradušies uz nāves sliekšņa, bieži stāsta par to, ko redzējuši un arī apraksta eksistenci ārpus ķermeņa. Kaut gan dažādu cilvēku liecības ir līdzīgas, pierādīt to patiesumu pagaidām nav izdevies, Lai atšķetinātu šo mīklu, zinātnieki arī šodien veic pētījumus.
NLO. Nav šaubu, ka NLO (nezināms lidošos objekts) eksistē. Debesīs diezgan bieži redz to, ko nevar atpazīt. Un kaut gan vairumā gadījumu tie ir pilnīgi izskaidrojami – no meteoroloģiskām zondēm līdz meteoriem, tomēr vienmēr vieta ir arī minējumiem.
Teiciens „Deja vu” no franču valodas tiek tulkots kā – „jau redzēts” un raksturo sajūtas, kad cilvēks nokļuvis jaunā situācijā, jūt, ka viņš to ir piedzīvojis jau iepriekš. Piemēram, ieejot kādā ēkā, ir sajūta, ka esi te jau bijis, kaut gan nams atrodas pilsētā, kurā iepriekš nekad neesi bijis. Ir viedoklis, ka šī parādība ir atmiņas anomālija, tomēr fenomena iemesli vēl joprojām paliek noslēpums.
Reklāma
Spoki. Mirušo gari mēdz parādīties visas cilvēces vēstures garumā. Par tiem ir rakstīts jau senatnē, tos ir redzējuši gan mūsu senči, gan mūsu līdzcilvēki šodien. Un tomēr, zinātnisku pierādījumu par iespējamiem kontaktiem ar mirušajiem nav.
Mistiskas pazušanas. Dažādu iemeslu dēļ, cilvēki mēdz pazust. Ir daudz gadījumu, kad viņi aizbēg apzināti, dažkārt pazušanas iemesls ir – nelaimes gadījums, dažkārt – noziegums, bet tad lielāko daļu agrāk vai vēlāk atrod. Bet ir zināmi arī pilnīgi noslēpumaini pazušanas gadījumi. No „Mary Celeste” ekipāžas līdz Džimijam Hofam (Jimmy Hoffa) un Natālijai Holovejai (Natalee Ann Holloway). Cilvēki vienkārši pazuda bez pēdām.
Intuīcija. Sestā maņa ir pazīstama katram no mums. Un kaut gan mūsu priekšnojautas mēdz mūs arī apmānīt, tomēr bieži tās ir pilnīgi patiesas. Psihologi uzskata, ka cilvēks zemapziņā ir spējīgs vākt un analizēt milzīgu informācijas daudzumu un tādā veidā izdarīt secinājumus, saprast un zināt kaut ko, nesaprotot, no kurienes viņš to zina. Bet intuīcijas esamība ir grūti pierādāma, vēl grūtāka ir tās izpēte, tā kā psiholoģija ir tikai atbildes daļa.
Reklāma
Sniega cilvēks. Daudzus desmitus gadu klīst baumas par sniega cilvēku. Dažādos kontinentos viņu sauc citādāk, bet visur āriene ir līdzīga. Milzīgu, spalvām un matiem klātu cilvēkveidīgu radījumu ir redzējuši daudzi, bet pierādīt sniega cilvēka esamību tā arī nav izdevies nevienam.
Taosas (Taos) trokšņi. Daži Ņūmeksikas pilsētiņas Taosas iedzīvotāji un viesi jau daudzus gadus dzird zemas frekvences skaņas no tuksneša puses. Dīvaini, bet troksni spēj dzirdēt tikai 2% vietējo iedzīvotāju. Daži uzskata, ka tam par cēloni ir neparasta akustika, citi uzskata, ka šis fenomens ir – masu halucinācijas piemērs. Vēl citi uzskata, ka tas ir kāds slepens projekts. Un tomēr vairāku gadu garumā neviens nav spējis atklāt trokšņa avotu.