Hey hey hey.... Aiz lielas garlaicības izdomaju arī pats uztaisīt kādu rakstu. Varbūt kādam liksies interesants ,bet kādam liksies garlaicīgs raksts, bet tas nav no svara, jo kam interesēs, tas arī izlasīs vai ne tā? Par šo es izdomāju uzrakstīt, jo atgadijās tāda situācija,ka es gribeju nopūst sveci, bet man to īsti neļāva izdarīt un aizrādija, ka tā nevajagot darīt. Es jautāju:« kāpēc nedrīkst nopūst sveci?» Atbildē saņēmu, ka vienkārši tas nav pareizi! Tik par cik konkrētu atbildi nesaņēmu un dikti gribēju uzzināt kādēļ tā, izdomāju pats sameklēt atbildi un uzzināju šo to!
Pirms sāc lasīt un atrodies mājās, neesi tik slinsk/a un iededz sveci, par sliktu nenāks un pašam būs jaukāks un mierīgāks noskaņojums. Pats kad rakstīju šo rakstu, biju iededzis sveci!
Sen, sen atpakaļ ugunij izrādīja īpašu cieņu un godu, veicot rituālus, lai izpelnītos uguns mātes labvēlību. Uguns stihijai piemīt divas īpatnejas dabas, tā spēj sasildīt, pozitīvi uzlādēt, gan arī spēj iznīcināt, sadedzināt, izpostīt.Uguns vienmēr tika uzskatīta kā svētums un maģija.
Pirmās sveces tika lietas 3. gadu tūkstotī pirms mūsu ēras. Līdz ar sveces dzimšanu dzima arī tās maģiskais spēks, kas slēpjas sveces dvēselē jeb sveces liesmā. Ar sveces palīdzību var enerģētiski sakārtot sevi gan savu mājokli. Svecei ir būtiska loma gaismas nešanā mūsu dzīvē gan fiziskā, gan emocionālā līmenī. Vasarā ir saule, kas spēj mūs apgādāt ar gaimsu un siltumu, bet rudens un ziemas vakaros iededzam sveci. Sveci vajag arī aizdedzināt vasarā, jo svece tīra enerģētiku un atbrīvo mūsu telpu no negatīvas enerģijas. Vienmēr, ur nāk cilvēki katrs ar savām problēmām, jādedzina sveces, jo tā spēj attīrīt mūsu astrālo ķermeni. Kā jau mums visiem ļoti patīk skatīties ugunī, to varētu darīt ilgstoši un saktīšanās liesmās kliedē negatīvās izjūtas, palīz atbrīvoties no depresijas, noguruma, likvidē strīdos uzkrāto negatīvo enerģiju.Sveces iededzam, lai radītu to īpašo, mierpilno sajūtu, ko sniedz dzīvas uguns dvēsele. Sveču vasks ir ideāls informācijas nesējs, kas rituālu un meditāciju laikā spēj atgriezties pagātnes notikumos un arī ielūkoties nākotnē.Mēs bieži vien izmantojam sveci. Tā tik patīkami piepilda mūsu telpu ar skaistu, mierīgu gaismu, pastiprina siltuma, mājīguma, miera un harmonijas sajūtu. Svece ir garīgas gaismas simbols un uguns stihijas apvienojums mūsu materiālajā pasaulē. Viena svecīte, bet spēj tik daudz ko un tik dažāds pielietojums. Sveces gaisma padara spēcīgakas domas un jūtas. Tā spēj apskaidrot neskaidro, neapzināto, nojaušamos sapņus un vēlmes. Mēs ar sveces palīdzību varam atbrīvoties no negatīvās enerģijas. Esmu ievērojis, ka daudziem sāk interesēt astrālā pasaule, ar sveču palīzību tas arī ir iespējams, bet to es varētu pastāstīt kādā citā rakstā, ja protams būs atsaucība, jo tā rosina darīt vēl un vēl kā jau tas zināms.....
Protams katrai sveču krāsai ir arī sava īpašība un ko tā spēj:
Balta svece — Tīrības un spēka simbols. Tā pastiprina citu krāsu svecu iedarbību, kurām deg blakus. Tā ir attīroša, cerību modinoša. To var izmantot, lai ievadītu jaunas enerģijas dziedniecības vai citā procesā. Ja tikai tā ir kvalitatīva svece, tad tās dūmi attīra visu tās vietas negativitāti, kurā to dedzina. Kad svece beidz dūmot, šo vietu var uzskatīt par attīrītu. Baltā svece sniedz vistīrāko enerģiju, palīdz palielināt iekšējos virzošos spēkus un realizēt uzkrāto pieredzi. Nozīmē altruismu. Modina visu labo, kas mājo cilvēka sirdī.
Melna svece — Svecei ir liels spēks. Pie tam tā ir spēcīgākā no aizsargājošām svecēm. To izmanto dažādos rituālos, lai atklātu noslēpumus, meditācijās ar nolūku ienest gaismu neziņas un neizpratnes tumsā. Tā stabilizē un pamodina atbildības sajūtu. Vislabāk to dedzināt kopā ar balto sveci. Pārmērīgs daudzums melnās enerģijas var izsaukt depresiju.
Sarkanā svece — Mīlestības, veselības un apmierinātas godkāres simbols. Tā ir kaisles un seksuāla spēka krāsa, kurā izpaužas mūsu pamata dzīvības enerģija. Palīdz radīt jaunu realitāti. Sarkana svece dod enerģiju, atjauno spēkus, uzlabo pašsajūtu, palīdz kritiskās dzīves situācijās, strīdos, it īpaši, ja tā iedegta telpas dienvidrietumu stūrī. Tā cilvēku iedvesmo, rosina prāta mundrumu.
Rozā svece — Simbolizē mīlestību un panākumus. Tā rosina apziņu tīrai un cienīgai dzīvei. Stimulē nolūku tīrību, paplašina patiesības un panākumu horizontus. Ta palīdz rast piedošanu – piedot sev un citiem. Tā pamodina sirdsapziņu – aicina dzīvot tīri un ar godu, kā arī palīdz saprast savas emocionāli vājās vietas. Ta veicina nodomu skaidrību un var modināt sapratni par kādas lietas patiesumu un veiksmi.
Oranža svece — Prieka un radošas izpausmes simbols. To var izmantot meditācijās, lai stimulētu garīgus sasniegumus. Palīdz piesaistīt savā dzīvē patīkamus un vajadzīgus cilvēkus, dzīvniekus un vēlamos priekšmetus. Ja gaidi, kad nāks pareizā pazīšanās, kas vajadzīga darbā vai veselībā, tad oranžas krāsas svece būs īstā, kas to palīdzēs piesaistīt.
Dzeltena svece — Sveces liesmas krāsa, ar kuru mēs ieejam meditācijā. Var redzēt savu vēlmju piepildījumu. Aizdzen bailes, nomierina dvēseli. Dod siltumu, mieru, labsajūtu.
Zelta svece —Šī nokrāsa palīdz izprast sapņus un stimulē tos. Zelta nokrasas svece palīdz sākt meditāciju. Iedarbība līdzīga kā dzeltenajai svecei.
Zaļa svece — Augšanas, virzības uz priekšu un attīstības svece. Tā līdzsvaro ķermeņa un prāta enerģijas. Palīdz atvērties apziņas līmeņiem, kas izprot mūsu dzīves patieso dabu un būtību. Stimulē pašapziņu. Kārto dvēseles problēmas. Tai piemīt atjaunojošs efekts un tā piesaista pārpilnību, palīdz rast risinājumu finansiāla rakstura problēmām.
Zila svece — Garīgas izpausmes simbols. Pamodina iekšējās uztveres spējas. Dzīves simbols, kas atver apziņā lielāku uzticību apkārtējam. Ļoti palīdz dziedināt bērnus. Parasti izmanto vieglas naudas piesaistīšanas rituālos. Palīdz aizdzīt bailes, izmisumu un šaubas. Dedzina, lai spētu labāk izprast sevi / tā itkā paver ceļu pretim zemapziņai.
Pelēka un sudraba svece — Skaidrības simbols. Var meditēt, lai vieglāk izprastu, kā uzsākt kaut ko jaunu. Tā aizskar zemapziņas līmeni, kurš zina, kurp aizvedīs mūsu dzīve. Labvēlīga tiem, kas apgūst astroloģiju, jo palīdz izprast zvaigžņu ietekmi uz mums. Pamodina cilvēkā visdziļāko dabisko intuīciju. Izkliedē ilūzijas un maldus.
Brūna svece — Neitrāla svece. Piezemējoša. Palīdz attīstīt vērīgumu un skaidrību. Var meditēt, lai atrastu pazudušus priekšmetus. Tā ir Svētā Antonija krāsa, kurš aizsargā un atbalsta tos, kas meklē pazudušas lietas.
Violetā svece — Garīguma, varenības un varas, meistarības simbols. Atnes pacēlumu, panākumus un garīgu vēlmju sasniegšanas enerģiju. Meditējot var iegūt iekšēju mieru.
Katrai zodiaka zīmei ir savas krāsas svece un tuvojoties dzimšanas dienai, brīžos, kad nepieciešams spēks un atbalsts, iesaka aizdedzināt savu īpašo sveci.
Aunam – sarkana
Vērsim – rozā
Dvīņiem – gaiši pelēku
Vēzim – sudraba
Lauvai – zelta
Jaunavai – zalu
Svariem – zilu
Skorpionam – tumši sarkanu vai indigo
Strēlniekam – dzeltenu vai oranžu
Mežāzim – brūnu vai melnu
Ūdensvīram – violetu vai tumši zilu
Zivīm – baltu
!!!!!!!!
Atbilde uz jautajumu ir tāda, ka īsti nevajadzētu sveci nopūst ar elpu, jo tā var aizspūst arī sveces liesmas atnesto labo enerģiju. Izlasot šo rakstu ir skaidrs un saprotams, kādēļ tad īsti nevajadzetu nopūst sveci.