local-stats-pixel

NLO palīdzība?6

62 1

Ēģiptes piramīdas ir Masīvas akmens kapenes aizsargāja mirušā faraona ķermeni. Piramīdas simbolizēja uz debesīm vedošas kāpnes. To cēlājiem bija vajadzīga liela plānošanas un būvēšanas prasme. Piramīdas tika veidotas tā, lai tajās nevarētu iekļūt laupītāji, taču nevienā no tām faraona mūmija nav atrasta. Piramīdas būvēja profesionālu celtnieku brigādes, piemēram, akmeņkaļi, kuriem labi maksāja par paveikto darbu.

Interesanti fakti...

Piramīdas liecina par augstas tehnoloģijas izmantošanu, jo ar primitīviem intrumentiem tik precīzi apstrādāt un pārvietot smago granītu nav iespējams. Daudzi no izmantotajiem granīta klučiem sver pat 70 tonnu. Ir veikti eksperimenti mūsdienās, taču, pat izmantojot mūsdienu smago tehniku, neko tamlīdzīgu cilvēks nav spējis izveidot.

Senākā piramīda — Džosera piramīda Sakārā Kas gan cilvēkus piesaista varenajiem akmens monumentiem? To vecums? Apmēri? Varenums? Nenoliedzami, tomēr galvenais piramīdu valdzinājums ir noslēpums, kas tās apvij kā neredzams oreols. Kas, kad un kādā veidā ir uzbūvējis šos akmens milžus, ko jau senie grieķi nosaukuši par vienu no septiņiem pasaules brīnumiem? Un kādā nolūkā tas tika darīts?
Uz pirmajiem diviem jautājumiem zinātne ir spējusi rast atbildi, bet uz pārējiem izvirzījusi tikai daudzmaz ticamas hipotēzes.
Grandiozo veidojumu apmēri cilvēku prātiem lika šaubīties, vai piramīdas vispār iespējams uzcelt cilvēciskām būtnēm. Viduslaikos valdīja uzskats, ka piramīdas Dieva uzdevumā cēlis Jāzeps, lai tur glabātu sēklas. Vēl joprojām turpina eksistēt versija, ka piramīdas varēja uzbūvēt citplanētieši, kas no citām planētām atlidojuši uz Zemi un uzbūvējuši piramīdas, taču šai versijai nav nekādu vērā ņemamu pierādījumu.
Mūsdienu zinātnieki uzskata, ka piramīdas ir faraonu kapenes, mauzoleji. Taču tā sauktie piramidologi ar šo apsvērumu nav apmierināti. Viņi uzskata: pētot Lielās piramīdas izmērus un izvietojumu, cilvēkiem ir iespēja uzzināt visu par pasaules uzbūvi, kas cilvēcei atklāta par piramīdu. Kā lai izskaidro, ka senie cilvēki precīzi zināja attālumu no Zemes līdz Saulei. Un piramīdas augstums (146,6 metri) ir precīza viena miljardā daļa no planētu attāluma, kas vēlāk nosaukta par astronomisko vienību. Viņi zināja arī Zemes masu, kuras viena kvadriljonā daļa atbilst piramīdas masai (5,92 miljoni tonnu). Un no kurienes senā civilizācija uzzinājusi par skaitli, kas tikai aptuveni aprēķināts 18. gadsimta vidū. Sadaliet piramīdas augstumu ar laukumu vai sadaliet divkāršotu augstumu ar perimetru, un jūs iegūsiet skaitli – tieši 3,14159 (slavenais skaitlis \"pī\") Un tās nebūt nav visas dīvainās sakritības. Lielās piramīdas puse, kur ir galvenā ieeja, vērsta pret Ziemeļpolu, kļūdoties tikai par četrām minūtēm. Ar tādu pašu precizitāti meridiānā novietotas dažas mazākās - Hefrena un Menkaura piramīda. Vai tā patiesi ir nejaušība, ka Lielā piramīda atrodas uz 29. platuma grāda 59. minūtes? Vai nebūtu pareizāk uzskatīt, ka celtnieki nedaudz \"kļūdījušies\" un mērķējuši uz 30. platuma grādu?!
Viens no Heopsa piramīdas galvenajiem koridoriem ir ar 26 grādu 18 minūšu slīpumu pret apvārsni. Astronomi uzskata, ka tas vērsts pret noteiktu punktu debesjumā. Pēc astronomu aprēķiniem, šajā punktā kādreiz spīdējusi zvaigzne Drakona Alfa - zvaigzne, kas pildījusi tagadējās Polārzvaigznes lomu. Tātad celtnieki speciāli izbūvējuši tādu slīpu koridoru, lai no skatu laukuma varētu redzēt toreizējo \"polāro\" zvaigzni Drakona Alfu. Kur tajos tālajos laikos senie celtnieki smēlušies matemātikas un astronomijas zināšanas? Atbildes nav...
Lūdzu bez liekiem komentāriem :)

62 1 6 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 6

0/2000

Labs :)

1 0 atbildēt

Salasīsimies šitādas jampampiņu "gudrības" un paši par jampampiņiem paliksim. Cilvēk, ja nav infas par piramīdām, tad nevajag sacerēt. Džosera piramīda ir pati senākā? Man gan liekas, ka nav. Pēc kā tad noteica, kam tās piramīdas ir celtas, un kad? A pēc iekaltajiem rakstiem un organiskajām sanesām, kas parādījās krietni vienn vēlāk. Gīzas piramīdas tur stāvēja krietnu laiku pirms ēģiptieši vispār tanī novadā parādījās. Ja salīdzina Gīzas piramīdas ar jebkurām citām seno ēģiptiešu piramīdām, tad uzreiz redzama atšķirība: akmeņi daudzreiz mazāki (sk. 2. bildi, tur priekšplānā ir ēģiptiešu būvētās piramīdas, aizmugurē - ēģiptiešu piesavinātās piramīdas. Ir atšķirība?), un pašas piramīdas arī necik lielas nav... relatīvi, protams.

Attālums līdz Saulei NAV konstants lielums, tas mainās, atkarībā no gadalaika. Lai attālums būtu precīzs - Zemei jālido pa precīzu riņķa līniju. Zinātnieki ir noteikuši tikai aptuvenu vidējo attālumu. Piesaukt kaut kādus "29. platuma grāda 59. minūtes", kad zemesloddi garumos un platumos sadala pēc Grinvičas karaliskās observatorijas atrašanās vietas (a to savukārt dibināja karalis Kārlis II 1675 gadā). Vai, cik gudri bija senie ēģiptieši - viņi jau pirms 3000 gadiem zināja, kur pēcteči garuma-platuma grādus savilks!

Par to koridoru uz zvaigznēm... Zinat, ja pēc diskotēkas iziet ārā un ilgi lūkojas zvaigžņotajās debesīs - tad asinis pa degunu pārstāj tecēt daudz ātrāk!

1 0 atbildēt

Kautko tadu biju jau lasijis.

0 0 atbildēt

Labs raksts :)

0 0 atbildēt

Maddock - pierādi ka cilvēks var uzcelt ko šādu ar vienalga kādu tehniku, un tik precīzi kā šīs piramīdas ir uzceltas, TU būsi nereāli slavens un visu zinātnieku dievs! tu būsi bagāts utt... bet tākā tu to nevari pierādīt tad lūdzu neizliecies par kādu ģeniju... Zinātnieki joprojam nav sapratuši kā varēja uzcelt šadas piramīdas, un pietam kas un ar kādu tehniku! Tad nu lūdzu..."Apgaismo tautu'  un tajās bildēs protams nav attēlotas īstās piramīdas, vienkārši citas bildes neatradu,iemetu šis lai būtu kautkādas vismaz! tapec pa to nevajag pārmest kautko ka kas nesakrīt!

0 1 atbildēt

hujaks

0 7 atbildēt