Šoreiz raksts par to vai NASA pārstāvji nav apguvuši jaunu tehnoloģiju, kura ļauj informāciju apstrādāt un pārridīt ātrāk, kā to spēj nodrošināt gaismas ātruma izplatīšanās ierobežojošais faktors. Protams, ka visdrīzāk saviļņojumā par veiksmīgu piezemēšanos jaunajam izpētes agregātam, par kuru jau šeit vienreiz rakstīju - gadus pāris atpakaļ, steidzoties, NASA pārstāvis negribot sev maldināja misijas sekotājus. Tomēr savā runā viņš to nepasaka vienreiz bet divreiz. To, ka bildes ir uzņemtas pirms pāris sekundēm un ka notikums ir noticis pirms pāris sekundēm.
Tiem, kuriem šis fakts varētu šķist nenozīmīgs gribētu atgādināt, ka gaisma no Saules līdz Zemei ceļo vairāk kā astoņas minūtes un, patreizējājā atrašanās vietā, no Marsa līdz Zamei gaisma ceļotu desmit minūtes. Kas varētu likt pieņemt, ka NASA izmanto pagaidām citiem nepiejamas tehnoloģijas, kurās ļauj informācijas pārraidei un apstrādei izmantot tehnoloģijas, kuras pārsniedz gaismas ātrumu ierobežojošo faktoru. Tātad, ja tā nav NASA pārstāvja neuzmanības kļūda savos izteikumos, tad šāda tehnoloģija varētu pamatīgi satricināt līdzšinējos, tradicionālās fizikas priekštatus.
Iespējamā revolucionārā tehnoloģija datu pārraidei
Principā, ja kaut kas nav pierādīts kā neiespējams, tad tas varētu būt iespējams. Tie kuri seko kvantu fizikas notikumiem, noteikti būs dzirdējuši par subatomāro daļiņu sasaisti. Veids kā šāds subatomāro daļiņu vai elementārdaļiņu sasaistes veids strādā ir gaužām vienkāršs. Ja, kaut vai, divi elektroni tiek savā starpā sasaistīti, tad ietekmējot vienu elektronu, kurš ir sasaistīts ar otru izmaiņas notiks tulītēji arī ar otru elektronu, neņemot vērā distanci starp sasaistītajiem elektroniem, kas ļautu teleportēt informāciju starp lielām distancēm. Vai misijas ietvaros varētu būt iekļauta uz Marsu arī nogādāt sasaistīto elementārdaļiņu, kuras pārenieks atrastos uz Zemes. Es gan neesmu dzirdējis par iespēju šādu saikni saglabāt tik ilgu laiku, kurš būtu nepieciešams Marsa sasniegšanai, tomēr, ja ar šadas saiknes palīdzību izdotos aktivizēt sinhronizācijas procesu, kas nodrošinātu iespēju sinhronizēt informāciju starp diviem telpas punktiem, tad tam vajadzētu dot iespēju informācijas pārraidei ļaut nodrošināt ātrumus, kuri pārsniedz gaismas ātrumu. Vai, sekojoši, subatomārā līmenī ģenerēti procesi uz uz kvantu sasaistes principa varētu nodrošināt informācijas teleportēšanu.
lasi, vērtē, komentē