Sveiki! Šī ir otrā daļa rakstu sērijai par iespējamiem pasaules galiem. Pasaules gals ir neizbēgams. Kāpēc? Par to uzziniet šajā rakstā '' ! :)
1.daļa - http://spoki.tvnet.lv/mistika/Beidzot-pasaules-gals/682164
Mūsu laiks ir beidzies?53
Gammas stari.
Gammas stari ir novēroti attālākās galaktikās, kad zvaigzne uzsprāgst, tā izdala milzīgu daudzumu gammas staru. Kad zvaigzne uzsprāgst, tā pārvēršas par supernovu vai pat par hipernovu. Tas ir pazīstams, kā spožākais notikums, kāds vispār var notikt. Ir aprēķināts, ka mūsu galaktiku gammas stari sasniedz reizi 5 miljonos gadu. Uzmini nu, cik ilgi gammas stari mūsu galaktiku nav sasnieguši? Vajadzētu notikt milzīgai sakritībai, lai šie stari trāpītu zemei tieši, bet ir pierādījumi, ka tas izraisīja vienu no piecām dzīvības izmiršanām uz zemes. Ja gammas stari zemeslodei patrauktos garām tuvā attālumā, tas visticamāk iznīcinātu visu atmosfēru un noslaucītu no zemes visu dzīvību.
Globāla epidēmija.
Cilvēce ir gājusi tik daudz epidēmijām cauri, kā piemēram, mērim, bakām, atkal mērim un vēl tik daudz slimībām, bet joprojām pastāv milzīga iespēja, ka parādīsies epidēmija, kas iznīdēs visu dzīvību uz zemes. Mums patīk domāt ,ka esam no šā visa pasargāti,jo cilvēki pārāk daudz domā par drošību. Kā tad bija ar putnu un cūku gripu? Ja tās abas mutētos, kaut nedaudz un paliktu grūtāk ārstējamas? Kas tad notiktu?
Ķēdes efekts.
Visi taču esam dzirdējuši par asteroīdu,kas ietrieksies zemē un pasaule beigsies. Kā tieši tas notiks? Nu sākotnēji asteroīds ar milzu triecienu ietrieksies kaut kur. Ja tas ietrieksies zemē, atkarībā no tā lieluma tiks iznīcināts kontinents vai arī tiks izdarīti mazi bojājumi,kā Čeļabinskas gadījumā, bet kas notiktu, ja LIELS asteroīds iekristu okeānā? Tad sāktos cunami un ķēdes efekta rezultātā lēnām visa pasaule pārklātos ar ūdeni. Augstākie punkti, kā Everests tikai paliktu sausi.
Eksperimentāls negadījums.
Negadījumi var gadīties dažādi, it īpaši mūsdienās, kad visas valstis testē tik ļoti bīstamus ieročus un notiek eksperimenti, kas var iznīcināt zemi. Viens no lielākajiem riskiem ir, ka lielais hadronu kolaideris tik lielā mērā paātrinās molekulu kustību ,ka tas var izbeigt dzīvību uz zemes, acu mirklī. Protams, ne tas ir vienīgais, kas mūs apdraud, ir vēl daudz iespējami eksperimentāli negadījumi.
Saules nāve.
Ir zinātniski pierādīts, ka mūsu saule paliek vājāka un godīgi sakot... tā var eksplodēt kuru katru mirkli! Pat tagad tā var eksplodēt un nogalināt visu dzīvību uz zemes. Zinātnieki domā, ka maksimālais, ko saule vēl spēj izturēt ir 5 miljardi gadu. Ja cilvēks izdzīvos tik ilgi, tad tas tik būs gaismas šovs... tas visticamāk būs pēdējais gaismas šovs, ko viņi jebkad redzēs, protams, ja tehnoloģijas nebūs ļoti attīstījušās...