Beidzot klāt ir 2. daļa!
Piedodiet, ka neieliku ātrāk, bet kaut kā nevedās rakstīšana.
Šajā rakstā būs gan dievi, gan eņģeļi un arī buramvārdi.
Jauku lasīšanu!
Šajā rakstā būs vairāk mitoloģisko būtņu un lietu, utml., nekā iepriekšējajā.
Beidzot klāt ir 2. daļa!
Piedodiet, ka neieliku ātrāk, bet kaut kā nevedās rakstīšana.
Šajā rakstā būs gan dievi, gan eņģeļi un arī buramvārdi.
Jauku lasīšanu!
Šajā rakstā būs vairāk mitoloģisko būtņu un lietu, utml., nekā iepriekšējajā.
ABRAKADABRA
Maģiska formula, ko rakstīja uz papīra un, ietītu linu drāniņā, sēja ap kaklu ārstnieciskos nolūkos.
AHTARIĒLS
Ebreju mitoloģijā viens no trim eņģeļiem, kuri ebreju valodā lasītās lūgšanas pin vainagos un liek galvā vienīgajam un svētajam Dievam. Divus pārējos eņģeļus sauc Matratons un Sandalfons.
AĪDS
Grieķu mitoloģijā titāna Krona un titanīdas Rejas dēls, dievu valdnieka Zeva un jūras dieva Poseidona brālis- veļu valstības valdnieks, kā arī pati pazemes valstība. Aīds valda kopā ar savu sievu Persefoni, ko nolaupījis zemes audlības dievietei Dēmetrai. Lai gan Aīds iedveš šausmas ar savu nenovēršamību, viņam neviens neupurē. Olimpisko dievu periodā Aīds ir otršķirīga dievība.
ARMAGEDONS
Kristietības mitoloģiskajā tradīcijā vieta, kur laiku beigās notiks kauja, kurā piedalīsies visas apdzīvotās zemes valdnieki ; ari pati kauja.
ARTURS
Ķeltu mitoloģijā varonis, kas vēlāk kļūst par Eiropas bruņinieku leģendu varoni Kraļa Artura, Svetā Grāla, Apaļā galda u. c. bruņinieku ciklos. Arturs mītos attēlots kā gudrs valdnieks, kas veic daudzus varoņdarbus, Apaļā galda dibinātājs. Bruņniecības varoņdarbus vainago Svētā Grāla meklējumi. Pēc leģendas, Arturs kļuva par valdnieku ar burvju zobena Ekskalibura palīdzību. Viņa pils Kamelota atradās Karslionē, kura atradās arī Apaļais galds. Arturs gāja bojā kaujā pie Kamlanas, kur cīnijās ar savu dēlu Mordredu; Artura māsa feja Morgana viņu aizveda uz Avallonas salu, kur viņš dus brīnumainā pilī augsta kalna virsotnē.
ATĒNA
Grieķu mitoloģijā gudrības un taisnīga kara dieviete. Pec mīta, viņa nākusi pasaulē no dieva Zeva galvas pilna kaujas bruņojumā. Pēc sava nozīmīguma Atēna pielīdzināma Zevam gan spēka, gan gudrības ziņā, un viņas vieta Olimpā atrodas vistuvāk Zevam. Atēnas atribūti bija čūska, pūce un vairogs no kazas ādas ar čūskmatainās gorgonas Medūzas galvu. Senākajos laikos Atēnu uzskatīja par likteni un Lielo dievieti- māti, vareno visa dzīvā radītāju un postītāju.
ATLANTĪDA
Mītiska sala, kas atradusies rietumos no Hērakla stabiem (Gibraltārs). Atlantīda bija bagāta valsts, taču reiz pēkšņi nogrimusi jūras dzelmē.
AZAZELS
Bībelē, Vecajā Derībā, un jūdaisma mitoloģiskajā tradīcijā dēmoniska būtne. Minēts Vecajā Derībā skarā ar Salīdzināšanas svētku rituālu, kad Izraēlā bērnu grēku izpirkšanai tika upurēti divi āži. Viens grēkāzis ir grēku izpirkšanas upuris dievam Jahvem, otrs- āzis, tiek aizdzīts tuksnesī tadējādi atbrīvojot tautu no pārkapuma nastas. Vēlākajā literatūra Azazels identificēts ar sātanu, kas vīriešiem māca izgatavot ieročus un karot, bet sievietes pamudina lietot kosmētiku un parkāpt laulību.
ATROPA
Grieķu mitoloģijā nakts dievietes Niktes vai dievu valdnieka Zeva un Temīdas meita, moira- dievība, kas vada cilvēka likteni; tumšs, neredzams spēks, no kura ir atkarīgi pat dievi. Atropa neatvairāmi tuvina cilvēka likteni.
AURORA
Romiešu mitoloģijā rītausmas dieviete; atbilst grieķu Ēosai. Aurora un Astrejs ir radījuši visas zvaigznes, kas spīd pie naksnīgajām debesīm, un visus vējus.
AUSEKLIS
Latviešu mitoloģijā parasti trešais debesu iemītnieks līdzās Saulei un Mēnesim, visbiežāk attēlots ka SAules meitas precinieks vai pašas Saules līgavainis.
BALDRS
Skandināvu mitoloģijā jaunības un skaistuma dievs, dievu Odina un Frigas dēls. Zinādama par Baldram draudošjām briesmām, Friga visām pasaules lietām, dzīvniekiem un augiem lika zvērēt, ka viņi Baldram nenodarīs neko ļaunu. Nejaušības pēc zvērestu nenodeva āmulis, ko ļaunprātīgais dievs Lokijs izmantoja par nāvējošu ieroci aklā dieva Hēda rokās, kurš Baldru nejauši nogalināja.
1. Manuprāt, ka vārdam "būtnes" virsrakstā nevajadzētu būt, diez vai Atlantīda vai buramvārdi ietilpst šajā kategorijā. 2. Būtu patīkamāk ja raksti tiktu veidoti tematiskāki, piemēram, par ēģiptiešu mitoloģiju vai grieķu. Vismaz būtu ieguldīts kāds darbs savācot info un nebūtu tik klaji redzams, ka viss ir copy/paste no kādas enciklopēdijas.