local-stats-pixel fb-conv-api

Mīti par «asiņaino» Mēnesi no visas pasaules7

Pirms mēneša pasaulē varēja vērot pēdējo pilno Mēness aptumsumu jeb «Asins Mēnesi» līdz 2021. gadam, naktī uz otrdienu varēja vērot supermēnesi - parādību, kad Mēness ir vistuvāk Zemes orbītai.

Nolēmu, ka būtu interesanti paskatīties, kā uz to reaģēja mūsu senči dažādās pasaules malās - viņiem nebija teleskopu un gudru grāmatu, līdz ar to, kā jebkurai dabas parādībai, bija visnotaļ interesanti skaidrojumi. Pirms ķeros pie mītiem - 3 vārdos par to, kas precīzāk ir «Asins» Mēness.

Tā ir parādība, kad pilns Mēness nonāk Zemes ēnā, ko rada Saules gaisma un momentā aptumšojas. Maza daļa Saules gaismas tik un tā sasniedz Mēnesi, atstarojoties no Zemes atmosfēras, izgaismojot Mēnesi ar tumši sarkanu mirdzumu, liekot Mēnesim šķist «asiņainam». Krāsa gan var atšķirties atkarībā no atmosfēras stāvokļa.

172 0 7 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 7

0/2000
Pagājušo vasaru redzējām asiņaino mēnesi virs Malborkas pils Polijā! Vēl tajā naktī solija pasaules galu! Nu pilns komplekts!
7 0 atbildēt

Hmm - vispar "asiņainais mēness" ir - nu ļoti regulāri.. apmēram ar 10- 15 gadu intervālu..

Tas ir pilns mēnes aptumsums, kad ir "pilnmēness" .. - mēness aptumsums vispārīgi ir 4 reizes gadā.. 

idejiski ir 2 saules aptumsumi un 2 mēness aptumsumi.. pilnu saules aptumsumu 1 vietā - ļoti reta parādība.. pilns mēness aptumsusm .. - samērā regulāra.. 

1 0 atbildēt

Uz to mums-  emotion 

1 0 atbildēt

Tā sanāk, ka visas negatīvās planētas reprezentē Dieva dusmas un sodu. Un tāda ir arī dēmoniskās planētas Rahu funkcija (jeb neredzamās planētas funkcija, kas atrodas starp Mēnesi un Sauli). Tāpēc tajā laikā ir jāieņem miera stāja un jālūdz piedošana Kungam. Un Saule visās reliģijās pārstāv Dieva aspektu. Vēdu rakstos ir teikts, - un to saka pats Dievs vienā no savām inkarnācijām: "No visiem spīdekļiem es esmu Saule. No visām zvaigznēm esmu Mēness." Tāpēc visas kultūras pamatoti pielūdza arī Sauli un Mēnesi kā Dieva pārstāvi. Tomēr tā ir zemāka līmeņa izpratne par Dievu Visumā. 

Tavs raksts bija interesants!

1 0 atbildēt
👍
0 0 atbildēt

 emotion 

0 0 atbildēt

 emotion 

0 0 atbildēt