Sveiki, lasītāji ! Jāpadalās ar jums arī ar kaut ko interesantu un zinātnisku!
Varētu būt, ka daudzi no jums jau ir dzirdējuši par ''viltus atmiņu'' fenomenu, bet tieši šogad tas ir ieguvis lielāku uzmanību sabiedrības vidū.
Kas tad īsti tas ir? Mandelas efekts - cilvēks atceras kādu konkrētu situāciju kā reālu notikumu, lai gan tas nekad nav noticis.
Daudzi no mums - pārsvarā svešinieki - atceras pilnīgi vienādus notikumus ar pilnīgi vienādām detaļām. Tomēr, šīs atmiņas krasi atšķiras no vēstures grāmatās, laikrakstos un citur aprakstītā.
Šī nav viena no ''sazvērestības teorijām'' un arī pēdējā laikā tiek teikts, ka tās patiesībā nemaz nav viltus atmiņas. Šobrīd Mandelas efekts tiek izskaidrots ar to, ka eksistē paralēlās realitātes un tās ik pa laikam mainās. Tātad, šie notikumi, kurus cilvēki skaidri atcerās, ir notikuši kādā citā realitātē, kurā esam atradušies kādā pagātnes brīdī.
Nosaukumu ''Mandelas efekts'' radīja Fiona Brūma. Kāpēc tieši Mandelas efekts? Tāpēc, ka cilvēki šim fenomenam pievērsa uzmanību pēc tam, kad 2013.gadā nomira Nelsons Mandela. Interneta vidē parādījās neskaitāmi komentāri, kur cilvēki pauda savu izbrīnu par Mandelas nāvi, jo viņi bija pārliecināti, ka šis cilvēks miris jau astoņdesmito gadu beigās. Tas aizsāka veselu kustību, kur simtiem un pat tūkstošiem cilvēku skaidri atcerējās lietas, kas patiesībā nav notikušas.
Šoreiz vēlos pastāstīt par dažiem no populārākajiem Mandelas efekta fenomeniem.