Kas tad tās īsti ir?
Krītošas zvaigznes.11
129
2
Krītoša zvaigzne īstenībā nav zvaigzne,tās oficiālais nosaukums ir meteorīts. Un,kas tas tāds? Meteorīts ir atlūza no ārpuszemes akmeņa,kas lido pa atmosfēru ar gravitācijas palīdzību. Lielākā daļa no šiem meteorītiem ir tik lieli kā smilšu graudiņš,nevis tādi lieli kluči kā rāda dažādās filmās. Šie maziņie gabaliņi krīt cauri zemes ārējiem slāņiem un,krītot,sakarst un sāk degt,radot spīdumu,ko mēs redzam no zemes.
Ir viegli atbildēt uz jautājumu,kāpēc tam mēs meteorītus saucam par krītošām zvaigznēm. Kad mēs paskatāmies debesīs,mēs redzam daudz,daudz spīdīgus punktiņus,kas ir zvaigznes un planētas. Tie nekur mums manāmi nekustās,tāpēc mēs neesam pieraduši,ka piepeši kāds no tiem sāk krist lejup. Kad mēs redzam šo mirkli,kad meteorīts sakarst un sāk spīdēt,tas izskatās pēc zvaigznes,kas cenšas aizmukt prom no savas vietas.
Reklāma
Lai arī krītošās zvaigznes īstenībā nav zvaigznes,tās tomēr ir no kosmosa. Kad paskatāmies debesīs,mums liekas,ka tur nekas nav,vienīgi spīdīgas zvaigznes naktī,bet īstenībā tajā ir ļoti daudz dažādu putekļu un akmeņu,kas lido visapkārt. Kad šie meteorīti pietuvojas zvaigznēm,to izdalītā karstuma dēļ var rasties tāda kā kosmosa putekļu līnija,un,ja tā tiek cauri Zemes slāņiem,var rasties meteorītu lietus,vai pat meteorītu vētra. Tas nozīmē to,ka mēs redzam nevis vienu krītošu zvaigzni,bet gan desmitiem vai simtiem tādas pāris stundu laikā.
Daži no meteorītu lietiem parādās noteiktos laikos un pēc noteiktiem noteikumime,tāpēc tiem,kuri tos vēlētos ieraudzīt,vienkārši var sameklēt kādu klusu vietiņu ārpus pilsētas un doties to redzēt. Krītošas zvaigznes var apskatīt ar neapbruņotu aci,bet būs nepieciešama mazlietiņ veiksme,lai visā plašajā debesu jumā pamanītu šo fenomenu.