Katram horoskopam ir savs augs, kas tam dod milzīgu spēku.
Senāk cilvēki zināja, to kurā laikā kokiem piemīt vislielākais spēks. Interesanti ir tas, ka šie periodi apbrīnojami sakrīt ar zodiaka sistēmu.
Katram horoskopam ir savs augs, kas tam dod milzīgu spēku.
Senāk cilvēki zināja, to kurā laikā kokiem piemīt vislielākais spēks. Interesanti ir tas, ka šie periodi apbrīnojami sakrīt ar zodiaka sistēmu.
Auns.
No Irbenes ievāz mizu, ko ievāc aprīlī, bet aprīlis ir auna laiks. Auns ir atbildīgs par galvu, un tās simboliskais valdnieks ir Marss - kara dievs, kuram nav svešas brūves, sagriezumi, asiņošana. Irbenes mizai ir asiņošanas apturēšanas iedarbība. Tā arī arē neirastēniju, bezmiegu, epilepsiju. Šī miza palīdz ārstēt arī cilvēka ādu.
Dvīņi.
Dvīņu zīmes laiks atbilst pleciem, rokām un plaušām. Viens no skaistākajiem ziediem šajā laikā ir ceriņi. Ceriņu ziedu uzlējumu dzer pret plaušu tuberkulozi, garo klepu, kuņģa čūllu.
Jaunava.
Jaunavas ierodas augusta nogalē un valda līdz pat septembra trešajai dekādei. Ar lielu uzmanību attiecas pret cilvēka veselību un ir atbildīga par gremošanas orgāniem. Septembrī nobriest un ilgu laiku nenobriest parastā pabērza augļi, No tiem tautas medicīnā gatavo novārījumus, uzlējumus un sauso ekstraktu un lieto kā maigas iedarbības vēdera izeju veicinošus līdzekļus aizcietējuma gadījumos, jo bieži jaunavām ir aizcietējums.
Lauva.
Augusta lielākā daļa pieder Lauvam, kas ir atbildīgs par sirdi. Šajā periodā ievāc vilkābeles augļus, ziedus un lapas, kas teicami palīdz sirdij. Vilkābeles preperāti pastiprina sirds muskuļu saraušanos, uzlabo miokardas apasiņošanu, normalizē sirdsritmu. Tos lielo pret sirds mazspēju, stenokardiju, pārpūli, bailēm. Lauvām bieži ir problēmas ar sirdi, tādējādi šis augs viņiem dod spēku!
Mežāzis.
Pašā tumšakajā gadalaikā, ziemas viducī, baltvītola zaros labi redzami melni čiekuriņi. Tos ievāc ziemā, kad ir melni. Šis laiks pieder Mežāzim, kurš atbildīgs par ceļa locītavām. Vēl Mežāzim mēdz būt problēmas ar gremošanu. Baltvītola čiekuriņu novārījumu dzer pret saaukstēšanās slimībām un reimatismu, caureju, dizentēriju, paaugstinātu ķermeņa temperatūru.
Zivs.
Bērzs pamostas agrā pavasarī un piepildās ar pavasara dzīvības sulu. Tieši šajā laikā ievāc bērzu pumpurus, jaunās lapiņas un tecina sulu. Laiks, kad šie augi tiek ievākti, atbilst Zivju zīmei, tāpēc arī tie vislabāk palīdz pret kaitēm, ar kurām šajā zīmē dzimušie slimo visbiežāk. Bērzu sula noārda fosfātu un karbonātu izcelsmes akmeņus nierēs un urīnpūslī un stimulē organisma izvadīšanas funkcijas. Tiešī šīs zodiaka zīmes pārstāvjiem mēdz būt problēmas ar šķidruma maiņas procesiem, sirgst ar alerģiskām slimībām. Bērzu pumpuru uzlējums ir teicams asins tīrinošs līdzeklis ādas slimību gadījumos.
Vēzis.
Jūlijs ir vēža laiks. Tā ir kuņģa aizbildne. Šajā laikā zied liepas. Liepu ziedu novārījumam piemīt pretčūlas, pretalerģiska, pret iekaisuma, ķermeņa temperatūras pazeminoša, sviedrējoša, žulti dzenoša īpašība, To izmanto arī kompresēm. Bieži vien vēži slimo ar alerģijām, iekaisumiem, tāpēc liepu ziedi viņus izārstēs ātri.
Vērsis.
Ozols. Stiprinieks. Ozols mostas vēlāk par citiem augiem, brīdī, kad zodiaka zīme ieiet Vērsī. Vērsis ir atbildīgs par kaklu. Ozola mizas novārījumu lieto skalošanai, īpašī pret mutes dobuma iekaisumiem, stomatītu un citiem iekaisumu procesiem kaklā.
Ūdensvīrs.
Janvāri un februārī, kad valdnieks ir Ūdensvīrs, kurš atbild par potītēm un asinsvadiem, uzmanība pievēršama zaļajiem skujkokiem. Tieši šajā laikā tiem ir visvairāk vitamīni skujās. No priedēm ievāc skujas un pumpurus. Tos lietos pret bronhītu, elpceļu iekaisumiem, vēnu varikozi, vīstošu ādu. Starp citu tieši vēnu varikoze ir šīs zodiaka zīmes visbiežāk novērojama slimība.
Svari.
Maksimālais vitamīnu dadzums pīlādžu ogās ir septembra beigās - oktobra sākumā. Svari ir atbildīgi par nierēm un nepieciešamo līdzsvaru starp organisma uzņemtajām un izvadītajām vielām. Pīlādžu ogas ievāc svaru zodiaka laikā. Tās ir ļoti vērtīgas vitamīnu avots. Ogām ir arī žulti dzenoša iedarbība, tās ieteicamas pret nierakmeņiem, zarnu trakta kataru un pazeminātu kuņģa sulas skābes līmeni.