Pēc Atomelektrospēkstacijas avārijas Černobiļā visi cilvēki no turienes tika evakuēti, atstājot Černobiļas apkārtni pilnībā neapdzīvotu un bez uzraudzības. Kopš Černobiļas avārijas jau ir pagājuši vairāk kā trīsdesmit gadu, taču Černobiļas apkaime ir maz pētīta un atstāta novārtā lielā radiācijas fona pēc, kas ir saistāma ar dažādām mutācijām un dažādu dzīvnieku transformāciju citās dzīvības formās. Labu laiku atpakaļ daudzi dzirdēja nostāstus par tā saucamajiem černobiļas ežiem, kuri sasniedzot pieaugušas cūkas apmērus, nemaz nerunājot par sēnēm, kuras varot izaugt pat metru virs augsnes. Taču pēdējie novērojumi liecina par pamatīgu tārpu parādīšanos Černobiļas apkaimē, kuru apmēri sasniedzot pat trīsdesmittrīs metru garumu. Tārpi dzīvojot zem zemes vai ūdens tilpnēs, kuras tika piesārņotas ar radioaktvitāti, tāpēc tiem nav nekādu ekoloģisku draudu no citām dzīvības formām. Pagaidām černobiļas tārpi ir maz pētīti un par tiem trūkst ticamas liecības, taču zinātāji apgalvo, ka černobiļas tārpu aktivitātes apkaimē rada lielu troksni, kad kāds milzenis cenšas sagraut sev priekšā, zemē esošu šķērsli un tiem pārvietojoties zeme virspusē tiek pacelta pusmetra vai metra augstumā.
Černobiļas tārpu apraksts balstoties uz tā dēvēto Černobiļas stalkeru liecībām:
o černobiļas tārpi uzturas vien izteikti radioaktīvās vietās, kur tos neapdraud cita veida insekti vai plēsēji
o černobiļas tārpu iecienītākā uzturēšanās vieta esot vēljoprojām radioaktīvas ūdens tilpnes
o černobiļas tārpu ticamākais apliecinājums esot mājlopu vai lielo meža zvēru pazušana, kuri ir aizmaldījušies līdz radiācijas piesārņotākajiem apgabaliem
Lai gan nevienam īsti nav skaidrs, cik stalkeru klejo Černobiļas apgabalā, par cilvēka upuriem pagaidām neviens nav ziņojis. Drosmīgākie no stalkeriem ir apņēmušies kādu no černobiļas tārpiem iedzīt sevis izveidotā slazdā, lai pēc tam visus apgādātu ar neapgāžamiem pierādījumiem par černobiļas tārpu eksistenci un sāktu černobiļas tārpu eksplotēšanu ceļojumiem pazemē. Kritiķi gan apgalvo, ka pagaidām nevienam nav sanācis iedomāties aprīkojumu, kurš pietiekami labi varētu turēties klāt pie paša tārpa, tam lienot caur pazemei un nepaliekot aiz kāda cietāka šķēršļa tārpa ceļā.
lasi, vērtē, komentē