Mūsu zemeslode nav izpētīta līdz galam. Lielākā daļa varbut ir izpētīta,bet lielākie brīnumi slēpjas ēnās T.I - neizpētītajā daļā. Cilvēks nezina,kas slēpjas zem zemes,ūdens dzīlēs un pat dziļi džungļos! Mums joprojām ir tik daudz ko atklāt un šie būs tikai daži no dabas krāšņākajiem brīnumiem! :) .
Brīnumainā pasaule.16
Pazemes ezers Kenijā.
Ar ko mums saistas Kenija? Valsts,kas ir ļoti nabadzīga un kurā ir ļoti maz ūdens. Daudzi no mums nenovērtē to neviltoto prieku,kad Āfrikā tiek atrasta kaut mazākā ūdens ieguves vieta. Kenijā tika atrasts pazemes ezers,kas šo Kenijas apvidu turmpāk nodrošinās ar ūdeni.
Šajā attēlā mēs redzam,cik ļoti mazais zēns novērtē šo ūdens mazumiņu. Tas viņam ir dārgāks par visu zeltu uz pasaules.
Interesanti ir tas,ka šis ezers tika uziets tikai pateicoties faktam,ka tur meklēja naftu... Ironija,cilvēki, kas nogalina dabu un rada piesārņojumu arī tomēr kaut kādā veidā palīdz vietējiem iedzīvotājiem izdzīvot kaut vēl vienu dieniņu...
Vulkāns Antarktikā.
Šis ir ,iespējams, vienreizējākā lieta,ko šī brīnuma atklājēji jelkad redzēs. Antarktīdā aukstums var sasniegt pat -80 grādus pēc celsija, bet šeit nemaz tik auksts neizskatās! Ir skaidri redzams,ka vulkāns ir aktīvs.
Šeit ir redzams vulkāna atzars. Pa ledus cauruli atmosfērā nonāk tvaiks,kas radies vulkāna darbības rezultātā. Zinātnieki uzskata,ka šis vulkāns ir viens no lielākajiem,kāds jebkad ir atklāts,lai gan to nevar salīdzināt ar Jeloustounas supervulkānu ( Yellowstone ) ,tas tik un tā ir iespaidīgs un zinātnieki pieņem,ka tas kuru katru brīdi varētu izvirt.
Milzīga ala ar savu ekosistēmu.
Lai cik dīvaini neliktos,arī tik biezi apdzīvotajā Ķīnā ir kāds stūrītis,kas nav tik labi izpētīts. Šī ala tika atklāta pavisam nesen un ,kas ir vēl šokējošāks fakts - Tai ir sava ekosistēma. Ala ir tik liela,ka to neietekmē ārpuses ekosistēma. Tajā dzīvo dzīvnieki un aug augi,kas nav sastopami tūkstošu kilometru attālumā.
Ārpus alas ir viens no Ķīnas siltākajiem reģioniem,bet alā iekšā ir nedaudz vēsāks,jo saules stariem grūti tur iekļūt,tieši tāpēc ekosistēmas tik krasi atšķiras. Lai tu saprastu cik ala ir liela, es nosaukšu aptuvenus lielumus - Tā ir aptuveni 9 stāvu mājas augstumā un tā ir 330 metrus plata un 500 metrus gara. Ko tik šī ala nevarētu slēpt... Dīvaini ir fakts,ka alā ir ļoti daudz nodalījumu un tajā pat ir sava upe! Vēl dīvaināku faktu padara tas,ka alā nav iespējams piekļūt bez alpīnisma tehnikas,bet dziļi alas sazarojumos ir atrastas pazīmes,par sadzīvi. Zobeni,vairogi, pat rotaslietas ir atrastas alu iekšpusē. Vai senie ķīnieši pazina alpīnisma tehnikas,pirms pārējās pasaules? Vai varbūt, upei ir otra puse,pa kuru var iekļūt alā?