Jā, šī raksta virsrakts latviešu valodas pratējiem var likties visai primitīvs, iespējams, tik pat cik manis rakstītais iepriekšējais teikums. Kaut gan, ne velti rakstu rakstos raksta, ka ziemeļeiropas valstīs cilvēki ir vairāk izglītoti nekā dienvidos. Ar vienkāršu rokas komposa rādāmo, kam īsti nav nekāda sakara ar skaitļiem un cipariem, iziet ļoti daudz jautājumu sakarā ar terminu un vārda patieso nozīmi - laiks.
Es pieņemu, ka norādot pašreizējās ģeogrāfiskās koordinātes, dažiem, bet ne visiem radīsies jautājums, kādu, emmmm, es atvainojos, sviestu tu gvelz? Redz, man ir interesanta teorija sakarā ar mūsu, ziemeļu, kā arī visas eiropas pašreizējo, iespējams arī turpmāko nākotni.
Redziet, lasiet, domājiet, jūtiet un klausaties. Tas ir tas , ko es iemācījos jau kopš mazotnes, tādā ziņā, ka es vēl savos gados nebiju pietiekami attīstīts lai uztvertu apkārtējo pasauli caur savu skatījumu uz apkārt notiekošu. Ne velti saka, ka bērns, "es pieņemu ka līdz 9 gadiem", ir viens no laimīgakajiem cilvēkiem, jo viņiem neesot tik abstrakti dominējoša loģiskā domāšana... Uzgaidiet. vai es pieminēju gadus? Oh, jā, gadā esot 365 dienas, ar 12 mēnešiem un kā minimums 28 dienām. Neskan pārak ierobežoti? It kā mūs jau no bērna kājas mācitu par ceļu, kuru iet lielākā daļa sabiedrības. Tas vien liecina par to, ka valsts esošā vara, kā arī "pēdiņās ievēlēta valdība it kā rūpētos par pilsoņu labklājību".
Protams, ir institūcijas kas mūs sargā, rūpējas par mūsu veselību, drošību un labklājību, taču tas nav salīdzināms ar jau gadiem ilgu ticību laikam, ko jau pazīst dzīvs cilvēks, mācoties no iepriekšējās paaudzes. Tas var likties tiešām skumji, bet jau kopš cilvēka dzīvības, indivīds tiek saukta par personu, un tas bez laika nozīmes ir ļoti svarīgs notikums visu apkārtējo, kā arī galvenokārt radu, tuvinieku un protams paša personīgajā dzīvē. Ņemot ka mēs jau kopš dzimšanas tiekam pieminēti un sargāti, rodas viens ļoti būtisks jautājums - vai laiks ir paša cilvēka izdomāta mērvienība, vai arī mes īpašapziņā un bezapziņā kopīgi sekojam kaut kam grandiozam, pilnīgi iespējams izcnīcībai vai harmonijai, kādam mērķim virs planētas ko sauc per zemi.
Ja tevi ieinteresēja šī tēma, tad dod zināt vai nu patīkot jeb rakstot, jo tas tas ir tikai sākums.
Headcrab.
Nav nevienas ierīces ar ko patiešam var izmērīt laiku..
pulkstenis skaita tikai kaut kādas svārstības... vai arī cik viela nokritusi gravitācijas ietekmē (smilšu pulkstenis)..
Gads jau pats par sevi ir tikai Zemes aorinķojums ap Sauli un nekas vairāk.. - tāpēc jau neviens īsti neko par laiku nezina...
starptautiskajā SI sistēmā masu mēra kilogramos, savukārt kilogramus nosaka ar svariem !!! tiktal skaidrs? svari uz mēnes rādīs savādākus rezultātus nekā uz zemes !!!! iebrauci ? diskusija ir par MĒRĪŠANU nevis par to kas ir masa vai laiks
vispār laika mērīšana IR cilvēka izgudrojums , tas ir mērīšanas elements, kuru lieto, lai varētu sakārtot secīgi visādus notikumus, noteikt notikumu ilgumu, intervālu starp tiem, kā arī koordinēt savstarpējās rīcības,un tas nekad nav bijis noslēpums, es pat īsti nesapratu ko autors ir sapīpējies lai šitā saceptos kautgan, gudri cilvēki izgudroja, jampampiņi meklā kautkādas mistikas
- Citplanétieši véro zemi un studé cilvékus... Péc káda laika viens piezímé: interesanti, šie cilvéki ir atraduši iespéjas ká visu izmérít un sadalít, pat Laiku! Tie vienígie visá Visumá nezin, ka Laiku gan izmérít nevar!!! Tátad árpus zemes tie mums vél ilgi vis neklejos pa Visuma dzílém! - (vnk kautkur un kautkad piefikséts joks...)