Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
8
1123

Šis ir pirmais raksts par visu laiku aizliegtākajām grāmatām un ļoti ceru ka ne pēdējais. Dažas no šīm grāmatām mums ir zināmas, bet dažas būs kas jauns pat zinātājiem.

Šinī rakstā būs neliels apraksts par piecām grāmatām, kuras ir aizliegto grāmatu topā

Jau iepriekš atvainojos ja ir gramatikas kļūdas un zinot ka viņas noteikti ir, ceru uz izpratni.

Raksta veidošanā nav ticis izmantots Google tulkotājs, viss teksts ir manis rakstīts.

Grāmatu nosaukumus neesmu tulkojis, iemesls tam vienkāršs- jums pašiem būs vieglāk atrast internetā ko vairāk par grāmatu, ja būs vēlēšanās. Izņēmums tam ir tikai viens, pēdējās grāmatas nosaukums, bet par to lasiet beigās.

Ceru ka jums patiks un ļoti ceru ka ieraudzīšu daudz konstruktīvus un patīkamus komentārus saistībā ar šo tēmu.

[PALILDINĀTS] Šis raksts man deva iedvesmu izveidot savu visu laiku nopietnāko rakstu. Skat. linku:

http://www.spoki.lv/literatura/Vai-bibele-ir-meli/562404

nbspMein Kampf 1925gautors... Autors: Damien Visu laiku aizliegtākās...
1.

 

Mein Kampf (1925.g.)

autors: Ā.Hitlers

žanrs: politiskā ideoloģija

Aizliegta vairākās Eiropas valstīs un Krievijas Federācijā, tiek uzskatīta par pārāk ekstrēmu un rasu naidu kurinošu.

Vācijā autortiesības uz šo grāmatu pieder Bavārijai un tās oficiālajai varai lai izvairītos no tālākas grāmatu iespiešanas. Interesanti ka eksistējošās kopijas ir atļauts turēt un izplatīt.

Austrijā šo grāmatu iespiest, turēt savā grāmatu plauktā vai izplatīt ir stingri aizliegts ar likumu. Par likuma neievērošanu draud cietumsods no 5-10 gadiem un ja grāmata tikusi izmantota nacistiskās ideoloģijas izplatīšanai, var dabūt arī visus 20 gadus cietumā.

nbspAnimal farm 1945gAutors... Autors: Damien Visu laiku aizliegtākās...
2.

 

Animal farm (1945.g.)

Autors: Džordžs Orvels

Žanrs: politiskā novele

No 1943.-1945. Gadam šī grāmata tieši sabiedroto pusē tika uzskatīta par aizskarošu un kritisku Krievijai (tai laikā PSRS), līdz ar to grāmatas teksts tika atzīts par diezgan strīdīgu priekš tā laika notikumiem, tas bija pamats tam, lai šī grāmata neredzētu dienasgaismu laikā kamēr plosās Otrais Pasaules Karš. Karam beidzoties gan tā tika izlaista.

1991. gadā tā tika aizliegta Kenijā, jo grāmatā tiek kritizēti korumpētie līderi. 2002. Gadā grāmata tika aizliegta Apvienoto Arābu Emirātu skolās, jo gāja pretrunā ar Islāmu, galvenokārt tāpēc ka saturēja nepiemērotus attēlus, piemēram runājošu cūku.

nbspOperation dark heart... Autors: Damien Visu laiku aizliegtākās...
3.

 

Operation dark heart (2010.g.)

Autors: armijas rezerves virsnieks, pulkvežleitnants Entonijs Šaffers

Žanrs: memuāri

2010. gada septembrī ASV aizsardzības departaments (turpmāk tekstā AD) atcēla armijas apstiprināto grāmatas publikāciju. Pēc publikācijas atcelšanas AD izpirka visas 9500 pirmā izlaiduma kopijas aizbildinoties ar to, ka materiāls satur clasificētu informāciju, tādā veidā apdraudot nacionālo drošību. Izdevējs, St. Martin’s Press, sadarbībā ar AD cenzēja grāmatu un tā tika palaista apritē nu jau kā atbilstošs lasāmgabals, ar izsvītrotiem tekstiem un pat veselām sadaļām.

nbspBībeleAutors žīdi un... Autors: Damien Visu laiku aizliegtākās...
4.

 

Bībele

Autors: žīdi un kristieši

(žīds- ebreju vēsturiskais nosaukums, mūsdienās nepamatoti tiek uzskatīts par aizvainojumu)

Žanrs: reliģiskais teksts

Cenzēta daudzās valstīs gan vēstures gaitā, gan tiekot tulkotai attiecīgajā valstī. Šobrīd bībele ir aizliegta vai ir ierobežota tās izplatīšana vairākās valstīs, tādās kā Ziemeļkoreja un Eritreja. Cauri gadsimtiem bībele ir piedzīvojusi arī grāmatas masu dedzināšanas, spilgts piemērs ir 1234.g.m.ē. kad to pavēlēja Argonas karalis Džeimss I

nbspVisbeidzot mana visu... Autors: Damien Visu laiku aizliegtākās...
5.

 

Visbeidzot mana visu laiku mīļākā grāmata un pieļauju ka viena no visu laiku aizliegtākajām grāmatām visā Pasaulē.

Under the sign of the Scorpion/Zem skorpiona zīmes

Autors: Jüri Lina

Žanrs: politiskā vēsture (pat grūti piemeklēt pareizu žanru)

Grāmata sastāv no vēsturiskiem citātiem, kuri tikuši slēpti, vai noklusēti  gadsimtu gaitā. Tājā ir apkopotas visas elitāro žīdu izdarības sākot ar laika periodu, kas velkās vēl pirms Kristus dzimšanas, līdz pat mūsdienu banku, valdības un korporāciju elitei. Daudz materiāla satur liecības par iluminātu, brīvmūrnieku un masonu izdarībām. Gandrīz katra rindkopa šajā grāmatā satur aprakstu par avotu, konkrēto lapu šinī avotā, bibliotēku, pilsētu un pat valsti kurā šis avots ir pieejams, tas darīts lai izvairītos no apvainojumiem par teksta nepatiesumu.

Varat pat nemeklēt wikipēdijā nedz autoru, nedz grāmatas nosaukumu, jūs to vienkārši neatradīsiet, tā visticamāk ir nobanota. Grāmatu arī neatradīsiet nevienā Latvijas grāmatnīcā (ticiet man, esmu meklējis). Neskatoties uz to ka grāmata momentā kļuva par bestselleri, tai nav izlaista neviena jauna kopija, LV grāmatnīcās esmu saņēmis atbildi ka viņi paši gaidot jau četrus gadus kad tiks atvestas jaunas kopijas. Internetā šo grāmatu var lejuplādēt pdf formātā, bet tas vairs nav tas (grāmata paliek grāmata). YouTube var atrast videoklipus par šo grāmatu, daudzi no videoklipu autoriem, pēc videoklipu ievietošanas, ir saskārušies ar lielām problēmām kuras pat saistītas ar dzīvības apdraudējumu.

 Reiz man paveicās turēt rokās un pat izlasīt šo grāmatu latviešu valodā, diemžēl tā ātri pazuda (negribu minēt kāpēc). Ļoti lūdzu, ja kādam ir šīs grāmatas kopija, dodiet man privātu ziņu, es nevaru nociesties izlasīt šo šedevru vēl vienu reizi.

8
1123
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [140]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
smilla avatars
Medaļa TeamworkMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Soarkana Rūžeņa
  smilla 10.07.12 12:40
69
1

labs raksts, es arī tagd ieinteresējos par pēdējo šedevru. 

nesaprotu, kāpēc tik maz plusu šim rakstam, pat ja tikko ielikts, liekās, ka raksts ir pelnījis ļoti daudz +

DragonZ avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa SpoksMedaļa Sviestmaize
  DragonZ 10.07.12 13:09
50
2

atbildot uz smilla komentāru " labs raksts, es arī tagd ieinteres... " Pārējie spoki vienkārši skatās komiksus un neredz labus rakstus! 

Damien avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Damien 10.07.12 13:25
23
0

atbildot uz ChrisKutcher komentāru "Lai es pilnībā varētu izteikt sava komentāra do... "

 

Man patīk ka cilvēks spēj pamatot savu viedokli, lai gan katrs mūsu viedoklis ir tīri subjektīvs, man tomēr nākas atzīt ka arī es esmu skeptisks attiecībā pret dieva esamību. Esmu daudz rakņājies pa internetu, gājis cauri bībelei (visu viņu gan nav bijis pacietības izlasīt) un centies uzzināt jebkādu informāciju kas saistīta ar reliģiskā kulta apgāzšanu UN jā, esmu uzzinājis pietiekami lai spētu oponēt ar jebkuru dievticīgo par šo tēmu. Runājot par oponēšanu, esmu pat iesaistījies aktīvās debatēs ar kristiešiem un līdz šim neviens tā arī nav pierādīis savu dievišķo taisnīgumu, viss vienmēr beidzās ar vārdiem: "Jēzus ir atbilde". Tev taisnība par to, ka šis temats nav liekams komentāros jo ir pelnijis recenzijas apjoma rakstu, informācija par un ap šo tēmu ir pārāk apjomīgā daudzumā.

Hellsing avatars
Medaļa Darts VeidersMedaļa MaskaMedaļa Žurnālists
  Hellsing 10.07.12 14:38
20
0

Animal Farm gragmentu atceros lasīju laikam 8 vai 9 klasē, literatūras grāmatā, gadu vēlāk, man sanāca šo grāmatu pature't rokās... šī paturēšana beidzās ar lasīšanu.. lasāmviela ir grūtam daudz kur ir tā teikt divdomīgi teksti, slēptas ziņas tā sacīt utt., varbūt ne tik daudz kā novele bet politiska satīra iespējams.. vnk bez cenzūras izsmej politiku..

Par pēdējo šedevru - esmu turējis arī rokās un nedaudz lasīju, bet tas bija labu laiku atpakaļ un tolaik, kas tāds man vēl nebija paprātam, t.i. neuztvēru to būtiski.. Zinu ka draugs Hitler grāmatu bija lasījis - čalis vēl pāris dienas staigāja transā, nezinu patika vai nē :D bet attiecībā uz to grāmatu viņš atteicās runāt..

Principā - esmu zinājis pa visām šīm grāmatām un katras mazo vēsturīti...

Par Dark Heart - kaut kādā gadā, neatceros kurā, ja atmiņa neviļ, internetā parādījās šīs grāmatas pilnā versija.. kaut kas tāds bija, bet zinu, ka tika nopublicēta pilnā versija vēlāk..

Dažs labs te par Bībeli kaut ko kliedz kā jaizliedz, jāiznīcina utt., diemžēl, cilvēks ir tāda būtne, ka viņam vajag kaut kam ticēt un balstoties uz savas un citu pieredzes varu teikt - varam neticēt un visu nomelnot, bet grūtākajos mirkļos, mēs vēršamies pie tā kā neticējam un lūdzam lai palīdz... es neapgalvoju ka ir vai nav... es neitrāli turos pret šo visu, iesaku arī citiem tā pat, ja kāds vēlam kam ticēt lai tic, tikpat labi var pateigt mazam bērnam ka Salavecītis neeksistē - apsveicu, jūs esat salauzuši bēna dzīvi..

Bet autoram +, tik nesaprotu, kādi klauni ielika - , ah nu protams, tulkoti ko0miki kuri satur dažus vaŗdus un bildītes kuras atkārtojas ir intresantāk nekā sādi oriģināl raksti, kur cilvēks  spēj dot kādu noderīgu info..

Autoram: Cik noprotu tu esi lasījiss tikai pēdējo? Sakot runājot - ja biji las\ījis kādu no šīm, varēji pastāstīt par saviem iespaidiem teiksim..

4ewa avatars
Medaļa BotsMedaļa Admins iesakaMedaļa Twittera eksperts
  4ewa 10.07.12 12:33
17
0

Manuprāt, ļoti labs raksts ar noderīgu informāciju. Turpinājumu noteikti vajag. 

4zodi avatars
Medaļa Veiksmes lādeMedaļa RecidīvistsMedaļa Spoks
  4zodi 10.07.12 13:09
16
2

Viennozīmīgi, vajag turpinājumu! 

KasiitisLV avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoks
  KasiitisLV 10.07.12 16:05
13
0

atbildot uz ChrisKutcher komentāru "Protams es neko nesaku par tādiem cilvēkiem kas... " Jā , + ir te manā apkaimē viena baznīca uz kuru katru svētdienu iet nabadzīgi ļaudis un atdod baznīcai savu pēdējo naudu ,  a tas kuram pieder tā baznīca braukā krutos mercedesos.

mencasgalva avatars
Medaļa SpoksMedaļa ZebraMedaļa Sertificēts spoks
  mencasgalva 10.07.12 13:25
12
0

Kur tad Twiligt?

filips811 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RecidīvistsMedaļa Nostradams
  filips811 10.07.12 12:45
11
1

var redzēt, ka esi inteliģents cilvēks, kurš visu dienu nesēž pie pc! ļoti patīkami bija lasīt ;)

Budzisss avatars
Medaļa TribīneMedaļa PulicersMedaļa Hīts
  Budzisss 10.07.12 13:01
9
0

atbildot uz ChrisKutcher komentāru " Operation dark heart <-- gribēt... " tā tu aizskartu tikai vienu reliģiju - tad tev būtu jāiznīcina pilnīgi visu reliģiju raksti, relikvijas un īpašumi,kas ar tām saistīti - turklāt,tu panāksi pavisam pretēju efektu - šāda masveida iznīcināšana veicinās reliģisko artefaktu vērtības paaugstināšanos un reliģisko kustību spēcināšanu.

diezgan muļķīgi to visu pat iesākt - tu sagrausi ar lielāko daļu dižrenesanses mākslinieku darbus? Mikelandželo? Rafaēls? Ticiāns?

patiesībā,lai pilnvērtīgi atbildētu uz Tavu komentāru, būtu nepieciešams vismaz referāta apjoma darbs.

SpoksST avatars
Medaļa SpoksMedaļa Bakalaurs
  SpoksST 10.07.12 14:48
9
1

+ par to ka žīdus sauc par žīdiem :)

slinks darbaholiķis avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Žurnālists
  slinks darbaholiķis 10.07.12 12:40
7
0

op, pēdējā tiešām izklausās ļoti interesanta! Par cik strādāju kopētavā, visdrīzāk ka tūlīt pat atradīšu netā un uztaisīšu sev vienu jauku eksemplāru mājās ko palasīties )) super raxts! ++

4ewa avatars
Medaļa BotsMedaļa Admins iesakaMedaļa Twittera eksperts
  4ewa 10.07.12 12:40
7
0

atbildot uz ChrisKutcher komentāru " Operation dark heart <-- gribēt... " es domāju, ka tev nav taisnība. Jā, varbūt ir par traku, ja ticīgie skraida pa pilsētu dalot bukletus, lai pievienojas viņu ticībai utt. bet ir arī tādi cilvēki, kas vienkārši no savas ticības garīgi smeļas enerģiju.  ir tādi, kuriem vairs nav cerību un nav uz kā paļauties tāpēc uzticas tikai Dievam un spēkiem, ko tas it kā ir viņiem devis. lai arī reāli Dievs neeksistē, tas vieno daudzus jo daudzus cilvēkus visā pasaulē, kurus šis kopējais spēks ir ļāvis ticēt katra paša spēkiem. 

Es personīgi neesmu dievticīgā un nelasu bībeli, bet es izprotu tos cilvēkus, kuri to dara, un nenoliedzu viņus. kaitinoši ir tikai tad, ja tev mēģina uzspiest kaut kam ticēt. grr. 

IgnisDei avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Patīk komentārsMedaļa Trumpe
  IgnisDei 12.07.12 19:14
6
0

Man vajaga piekto grāmatu.

Ibumetīns avatars
Medaļa Gada spoks 2011Medaļa KomiķisMedaļa Aspazija
  Ibumetīns 10.07.12 12:53
6
1

Paliku diezgan ziņkārīgs pēc tava raksta pēdējām rindām. Nevari vismaz uz PM atbildēt kādēļ tā grāmata tev ātri nozuda? :D

OGkush avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  OGkush 10.07.12 16:40
5
0

Nu tad beidzot kāds normāls raksts spokos!

Biju jau zaudējis cerības te atrast kādu interesantu rakstu

Bezpajumtnieks avatars
Medaļa Gada spoks 2012 HaltūristsMedaļa Gada spoks 2011
  Bezpajumtnieks 10.07.12 17:34
4
0

Brīnišķīga lasāmviela - gan raksts, gan tas, kas rakstā. Paldies.

Damien avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Damien 10.07.12 19:19
5
1

atbildot uz TicTac komentāru " žīdi  tev par to vajadzētu ro... "

 

kad tu man definēsi iemeslu TIEŠI kāpēc man vajadzētu rokas atraut, tad parunāsim par to. Pirms sekli spriedelē, parakņājies vēsturē un noskaidro. 

 

ŽĪDS- (Hebrewיְהוּדִים‎‎  Yhudim Izraēļu izrunā [JEHU'DIM]) ir Izraēlas iedzīvotāju vēsturiskais nosaukums, bet tev, tumsoņai, to ir grūti sagremot, JO pāris pašpasludināti eksperti tā teica.

nolaifers avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa Man ir kredītsMedaļa Troll killer
  nolaifers 10.07.12 12:27
7
3

Wuut Ģitļera grāmatu gribētu palasīt!

KasiitisLV avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoks
  KasiitisLV 10.07.12 15:50
3
0

atbildot uz ChrisKutcher komentāru " Operation dark heart <-- gribēt... " Jā es arī esmu par to domājis . Kāds cilvēks senos laikos izdomājis ģeniālu plānu kā kontrolēt cilvēkus , sarakstījis bībeli un visus ar viņu kontrolē , slēpjot no hipnotizētajiem cilvēkiem daudz svarīgu lietu. Un tā tas turpinās līdz šodienai.

« 1  2  3  4  5 »