6 dīvainākās parādības pasaulē
6 dīvainākās parādības pasaulē5
114
1
Mūžīgais zibens Venecuēlā. Catatumbo zibens ir savāda un unikāla dabas parādība .Tā veidojas Maracaibo Catatumbo ezera un upes ietekā. Šī parādība ir zibens mākonis 5km garumā, 140-160 naktis gadā, vairāk nekā 280 reizes 1 stundā. .To gandrīz varētu saukt par "pastāvīgu vētru” kuras zibens intensitāte ir 400000 ampēri, kas redzams līdz 400 km attālumā . Zibens tiek izmantots arī kā navigācija jūrniekiem.
Uguns varavīksne Idaho. Atmosfēras parādību, ko dēvē par Fire Rainbow var novērot, kad saule ir augstu(vairāk nekā 58 grādus virs horizonta),saules gaisma spīd caur spalvu mākoņiem, radot prizmas efektu, un izskatās kā varavīksnes formas liesma.
Reklāma
Garākie viļņi Brazīlijā. Divas reizes gadā no februāra līdz martam Atlantijas okeānā rodas pasaulē garākie viļņi. Šo parādību izraisa Atlantijas okeāna straumes Amazones ietekā. Tā rezultātā veidojas ļoti augsti viļņi, kas var ilgt pat līdz pusstundai.
Zivju lietus. Zivju lietus ir novērots daudzās pasaules daļās. Īpaši ar to slavena ir Hondurasa, kuras folklorā parādās ziņas par šo lietu. Īpaši atmiņā palicis lietus Departamento de Yoro ,kas bija novērojams no maija līdz jūnijam. Aculiecinieki stāstīja, ka šī parādība sākās ar tumšiem mākoņiem un zibens spērieniem ,pērkonu un 2-3 stundas ilgu lietu. Pēc lietus uz ielām bija simtiem zivju. Pavāri ņēma tās un izmantoja maltīšu gatavošanā. Kopš 1998.gada katru gadu Yoro tiek svinēts Zivju Lietus festivāls.
Kazas, kas kāpj kokos. Marokā dzīvo kazas, kas kāpj kokos, protams, ne visos, viņas ir iecienījušas argana koka augļus, kas ir līdzīgi olīvām.
Reklāma
Melnā saule Dānijā. Vienu reizi gadā pavasarī ,aptuveni pusstundu pirms krēslas iestāšanās vairāk nekā 1 miljons Sturnus vulgaris (strazdu suga) pulcējas baros ,padarot debesis ievērojami tumšākas. Šo fenomenu sauc par Black Sun, un to var redzēt agri pavasarī Rietumdānijā.