Sveicināti. beidzot esmu saņēmies izveidot savu pirmo rakstu. Agrāk nebija idejas par ko. tad nu iespēju robežās parādīšu/pastāstīšu nelielu daļu par savu profesiju...
VUGD7
VUGD jeb Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ir Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, tātad valsts iestāde, kurā strādāju jau 10 gadus. centīšos nelietot terminus un aprakstīšu saprotamiem vārdiem.
īsāk sakot, ja notikusi nelaime, zvani 112!!!!!!!!!!!!!!!!!
VUGD nodarbojas ar daudzām lietām, pirmkārt, dzēš ugunsgrēkus, veic glābšanas darbus augstumā un pazemē, glābj cilvēkus ūdenī, uz ledus un ceļu satiksmes negadījumos, glābj dzīvniekus, novērš un likvidē ķīmiskās avārijas, veic glābšānas darbus plūdu gadījumā, sniedz pirmo palīdzību un daaaaudz ko citu. (nē, dzemdības vēl nepieņemam) :D:D:D
VUGD sastāv no centrālā aparāta jeb vadības ēkas Rīgā un pastāvīgajām un teritoriālajām struktūrvienībām, kas sadalīti pa reģioniem:Vidzeme, Zemgale, Latgale un Kurzeme, kurās ir, kā jau minēju, struktūrvienības jeb ugunsdzēsēju depo katrā pilsētā, proti, lielākā pilsētā tā ir daļa un mazākās pilsētās ir postenis.
Vispirms (pēc vidusskolas) jāiegūst ugunsdzēsēja-glābēja kvalifikācija mācoties Rīgā UCAK jeb Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā.
VUGDā ir daudzi un dažādi amati, ko var ieņemt - ugunsdzēsējs glābējs, ugunsdzēsējs-glābējs (autovadītājs) - jābūt attiecīgajai autovadītāja apliecībai " C" kategorijai un stāžām 3 gadi, vada komandiera vietnieks, nodaļ as komandieris, vada komandieris, posteņa komandieris, daļas komandieris,operatīvais dežurants, reģiona brigādes komandiera vietnieks, reģiona brigādes komandieris u.c.
Stājoties darbā VUGD, jūs kļūstat par amatprsonu ar speciālo dienesta pakāpi. tādas ir vairākas (ja kāds gājis armijā vai līdzīgā iestādē, zinās) - noi zemākās uz augstāko - ierindnieks, kaprālis seržants, virsseržants virsniekvietnieks, leitnants, visrleitnants, kapteinis, majors, pulkvežleitnants, pulkvedis un ģenerālis.
Konkrētāk par Vidzemes reģionu, kur atrodos un esmu strādājis...
sācis esmu mazā pilsētiņā - Strenčos, t.i. Strenču postenī strādāju par ugunsdzēsēju-glābēju.
avots:zudusilatvija.lv
šeit ir Strenču ugunsdzēsēju postenis pirms 100gadiem.
Protams, tagad tas ir mūsdienīgs ugunsdzēsēju depo ar jaunu tehniku (protams arī vecā ir - ZIL131, kas ir neazivietojams palīgs neceļos).
Sākot strādāt par ugunsdzēsēju-glābēju, iepazinu profesiju - kas tas vispār ir - apguvu dažādu dokumentāciju un speciālo literatūru, apskatīju tehniku un iepazinos ar depo esošo aprīkojumu. tam vajadzēja laiku, jo aprīkojuma ir ļoti daudz - hidrauliskie instrumenti, motorsūkņi, elpošanas aparāti, šļūtenes ar dažādiem diametriem, kuriem ir katrai sava caurplūde, aprīkojums darbam uz ūdens un daudz kas cits. Ugunsdzēsības tehnika jeb mašīnas man patika visvairāk.
VUGDā ir dažāda tehnika. pamatā ir
autocisternas, kas pārvadā ugunsdzēsīgo vielu (parasti ūdens), personālu, aprīkojumu.
autokāpnes - speciālā tehnika.paredzēta cilvēku pacelšanai un gl ābšanas darbiem augstumā (parasti 37 m, 42 m)
ūdensvedējs - vārds pasaka jau priekšā, ka var piegādāt līdz 10 tonnām ūdens uz notikuma vietu. aprīkojuma tik pat kā nav.
glābšanas auto-automobilis ar speciālu aprīkojumu, kas paredzēts dažādiem glābšanas darbiem, piemēram, ceļu satiksmes negadījumiem, glābšānas darbiem sagruvumos u.c.
avots:valmiera24.lv
stāstīt ir daudz ko, gaidam nākošo