Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
213

Es tuvojos tikšanās reizei ar jauno terapeitu tāpat kā kāds varētu tuvoties pirmajam Tinder randiņam: nervozs, nepacietīgs, fantazējot par visām ''karstajām'' iespējām, kuras var sasniegt, izdarot savu darbu. Taču burbulis pārsprāgst no tā, ko es ieraugu. Vai kāds no šiem terapistiem ir vispār dzirdējis par tādu lietu kā internets? Kā es varu respektēt kādu, kas izmanto hotmail e-pastu? Daudzi no viņiem vaicā jēlus, atvērtus jautājumus: vai tu slikti guli vai arī pārāk daudz guli? Vai jūties depresīvi vai trauksmaini? Daži no viņiem taisa ''duckface''. Tā šķiet, ka es pat varētu būt terapeits.

Tāpat kā Tinderī visi... Autors: KALENS Bezgalīgais, apburtais un katastrofālais loks psihoterapijā.
1.

Tāpat kā Tinderī, visi viduvējie terapeiti sāk izskatīties labi, salīdzinot ar katastrofām. Atrodu vienu terapeitu, kas izskatās, ka viņai varētu būt viss, ko vēlos - depresijas speciālists un labi izglītota. Ir jāuzraksta perfektais e-pasts: jāapraksta sevi kā galvā sistu, bet tajā pašā laikā kā perfektu viesi. Un beigās viņa neatbild. 

Pascaronsaprotami ka ne... Autors: KALENS Bezgalīgais, apburtais un katastrofālais loks psihoterapijā.
2.

Pašsaprotami, ka ne vienmēr visi, kurus vēlies, vēlesies tevi atpakaļ. Vairākas atbildes no ''hotmail'' terapeitiem pludo iekšā. Kāda sieviete, sauksim viņu par Terapeitu #1, ir pieejama praktiski visu laiku. Katru dienu, katru nedēļu. Es atvainojos, bet būtu vismaz izlikusies par mazliet ''hard to get''. Es neticu, ka viņa nav izmisusi. Bet es pats esmu diezgan izmisis. 

Es pasūtu pie viņas stundu un tā pagāja diezgan optimāli. Viņa ir līdzjūtīga, bet noteikti pārāk labprātīgi spēlē ''parunāsim-par-tavu-mammu'' spēli. Varbūt es tikai viņu salīdzinu ar citiem speciālistiem. Tas ir kā izkļūt no kādām attiecībām un pirmais sekss pēc tam ir nekas īpašs. Meh. 

Terapeitam 2 ir piedrāzt par... Autors: KALENS Bezgalīgais, apburtais un katastrofālais loks psihoterapijā.
3.

Terapeitam #2 ir piedrāzt par manu bērnību, kas ir laba zīme. Kā arī viņas kabinets atrodas pāris minūšu attālumā ar autobusu. Bet pusē nodarbības es ievēroju, ka viņai ir tumšs matu krāsas pleķis uz galvas augšas un pieres. Es cenšos pleķi ignorēt. Tajā pašā laikā šķiet, ka pleķis cenšas ar mani komunicēt.

''Vai tu spēj ņemt pretī dzīves padomu no kāda, kas pat nejēdz nokrāsot sev matus?'' jautā pleķis.

''Vai tiešām šeit par to ir runa?'' es jautāju.

''Es iesaku, ka tu dodies tālāk,'' atbild pleķis.

Nekad nav klājies viegli, kad ir runa par šķiršanos ar terapeitiem, daļēji tādēļ, ka viņi nelabprāt akceptē teikumu ''šis vienkārši nav priekš manis''. Viņi vienmēr vēlas apstrādāt ''šķiršanos'' vairāku turpmāku nodarbību laikā. Sanāk iztērēt vairāk laika šķiroties, nekā faktiski strādājot kopā. Sāku domāt, ka varbūt ir labāk nekad nenorakstīt sevi vienam terapeitam. Vai es varētu uzsākt saistības ar citu terapeitu katru nedēļu atlikušo dzīves laiku?

Terapeits 3 izstaro patīkamu... Autors: KALENS Bezgalīgais, apburtais un katastrofālais loks psihoterapijā.
4.

Terapeits #3 izstaro patīkamu atmosfēru - bez matu krāsas problēmām un viņai kājās ir krokši. ''Es jūtos apmierināta ar sevi un savu dzīvi. Es prioritēju sevi pašu un manu labklājību tā vietā, lai izskatītos seksīgi priekš citiem. Es balsoju par Zaļo partiju.''

Diemžēl Terapeita #3 prasmju klāsts apstājas pie krokšiem. Viņa man iesaka izpildīt ''elpošanas vingrinājumus'', kad notiek kārtējā eksistenciālisma ''lēkme''. Neeksistē nekas sliktāks kā elpošanas vingrinājumi, kad tu nespēj beigt domāt par to, ka šobrīd atrodies uz milzu akmens, kas pārvietojas caur neko ar milzīgu ātrumu. Jo vairāk es fokusējos uz savu elpošanu, jo vairāk es saprotu to, ka es šobrīd eksistēju. Ir jāignorē elpošana.

50 minūscaronu nodarbību... Autors: KALENS Bezgalīgais, apburtais un katastrofālais loks psihoterapijā.
5.

50 minūšu nodarbību jūrā visi terapeiti sāk saplūst kopā. Tas ir diezgan depresīvi, patiesībā. Es labrāt vēlētos ticēt tam, ka manam terpeitam ir maģiskas spējas. Bet kad es ieraugu to, cik daudz viņu ir, viņi paliek tikai par parastu cilvēku grupu. Tas man atgādina to, ka neviens cits zina atbildi par jebko labāk kā es pats. 

Tas arī parāda to, cik bezgalīgs terapeitiskais ceļš var būt. Es vienmēr uzsāku jaunu terapiju cerībā sasniegt kādu noteiktu mērķi. Viss sākas ļoti konkrēti. Bet vai tas patiesībā jebkad beigsies? Es varētu strādāt dažādos veidos ar dažādiem terapeitiem katru dienu, bet nekad nepienāktu beigu punkts. Ko es cenšos panākt. 

Pieņemu, ka beigas nav prikols šajā. Visticamāk, mēs nekad nenonāksim tajā mistiskajā vietā, kur viss vienmēr ir labi. Jaunās attiecībās vienmēr ir tā cerība - šīs ir īstās! Nu, beidzot! Bet neatkarīgi no tā, vai runa ir par psihoterapiju vai mīlestību - ir kaitinoši, ka neviens nespēj tevi salabot kā tikai tu pats. 

0
213

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [15]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
KALENS avatars
Medaļa Troll killerMedaļa ĢenerālisMedaļa Gremlins
  KALENS 02.04.18 19:40
 
3
0

atbildot uz Robxx1 komentāru " 3. bildē tā ir sieviete ? un kur tad ta... "

tas ir ekrānšāviņš no Breaking Bad, kur Walters runāja ar ārstu, kad viņam paziņoja par vēzi, viņš ievēroja tikai pleķi uz viņa halāta. iedomājos par to, kad rakstīju

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Doktors
  Epicentrs 02.04.18 14:57
 
3
0

Yesterday I was clever, so I wanted to change the world. Today I am wise, so I am changing myself. /Rumi/

Vērojiet zvaigžņoto debesi, vērojiet cilvēkus tirgū; mēģiniet iejusties savu pretinieku ādā. Un viss būs kedā/kroksī.

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Doktors
  Epicentrs 03.04.18 21:46
 
2
0

atbildot uz Robxx1 komentāru " jei bogu, cik Tu mums te vieds esi  &nb... "

Vai ne.

King Assasin avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa NostradamsMedaļa Kārumnieks
  King Assasin 02.04.18 11:27
 
2
0

Mjā.... Pasaulē jau ir tādi cilvēki, kuriem rūp tikai tavs maciņš, un kamēr tu viņiem maksā, viņi "rūpējas" arī par tevi....

VienkāršiRoberts avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  VienkāršiRoberts 03.04.18 17:38
 
1
0

atbildot uz Epicents komentāru " Yesterday I was clever, so I wanted to ... "

jei bogu, cik Tu mums te vieds esi   

rasiks avatars
Medaļa TīģerisMedaļa Moderatora favorītsMedaļa Autoklikeris
  rasiks 02.04.18 20:31
 
1
0

Izlasīju uzmanīgi, lai kaut daļēji izprastu jaunu cilvēku problēmas. Sapratu tikai to, ka nesaprotu kā pašai izdevies tik ilgi nodzīvot, neapmeklējot  nevienu psihoterapeitu, bet ar ģimenes ārsti sarunājoties kā ar cilvēku, nevis ar kārpu uz viņas deguna.  

Anonīms
pff.. 02.04.18 17:57
 
1
0

kaitinoši, ka sava dzīve ir jādzīvo pašam..

VienkāršiRoberts avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  VienkāršiRoberts 02.04.18 17:41
 
1
0

''Pašsaprotami, ka ne vienmēr visi, kurus vēlies, vēlesies tevi atpakaļ. ''© - komentārs par šo - lietas un parādības visbiežāk sāk notikt ja to vēlas otrs iesaistītais cilvēks - galvenais atrast īsto   

un vēl - ja pats pratīsi labi definēt jautājumu, tad pats arī pratīsi rast atbildi   

Verņjom vsjo v zad avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RainisMedaļa Recidīvists
  Verņjom vsjo v zad 02.04.18 12:08
 
1
0

Visur piķis. Kādreiz bij vieglāk,baznīckungs tev izklārēja,kas un kā. Visiem bij skaidrs,ka zeme ir plakana un ap to riņķo saule. Tagadīņ saradušies gudrie,kas par samaksu tev ieklārēs pretējo,bet ja gribi,piekritīs arī tavam viedoklim. Mācītāji,poļitruki,psihologi,astrologi,ufologi,zintnieki,zīlnieki,pareģi  un pārējie sūdabrāļi,no kuriem pienesuma nulle,bet skābekli patērē kā pārējie  

Verņjom vsjo v zad avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RainisMedaļa Recidīvists
  Verņjom vsjo v zad 02.04.18 10:34
 
3
2

Morāle?  Kur stāsta morāle,kur sāls,kur pipariņš?

VienkāršiRoberts avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  VienkāršiRoberts 03.04.18 17:36
 
0
0

atbildot uz KALENS komentāru " tas ir ekrānšāviņš no Breaking Bad, kur Walte... "

ā, ok, paldies par info, vienīgais, ka es neskatos ''laužot slikti''  

VienkāršiRoberts avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  VienkāršiRoberts 02.04.18 17:51
 
0
0

3. bildē tā ir sieviete ? un kur tad tas matu krāsas pleķis ?       

Anonīms
... 02.04.18 14:54  
 
0
0

esmu idiots, kas nesaprot, kā pasaule darbojas

Vinnīts avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa BakalaursMedaļa Doktorants
  Vinnīts 02.04.18 14:34
 
0
0

minkakleo avatars
Medaļa BakalaursMedaļa PamatskolnieksMedaļa Spoks
  minkakleo 02.04.18 20:38  
 
0
2
Jautājums autoram-Cik tev ur izglītības psihoterapija lai varētu spriest cik labi vai slikti cilvēks strādā??? Cik atvērts TU aizej tik kvalitatįva ir konsultācija. Viss ir vienkārši. Tu taču neej prom no piemēram ķirurga tik tāpēc ka tev nepatīk kādā krāsā viņam zeķes??? Un viņa darbu tak arī nenopel jo vienkārši no tā neko nesaproti!!!! Ja jau aizej ar tādu domu par šo nerunāsim tad kā lai cilvējs tev palīdz?