Hey, visiem kino cienītājiem, vai aptrūkušās idejas, ko vēl varētu noskatīties? Piedāvāju savu variantu, kā atrisināt šo problēmu, bet uzreiz brīdinu, ne visiem tas derēs un saistīs.
Hey, visiem kino cienītājiem, vai aptrūkušās idejas, ko vēl varētu noskatīties? Piedāvāju savu variantu, kā atrisināt šo problēmu, bet uzreiz brīdinu, ne visiem tas derēs un saistīs.
Tikko beidzu skatīties psiholoģisko trilleri ,, The Silence of lambs'' (,,Jēru klusēšana''), kuras beigu šķērmīgā mūzika vēl fonā skan... Iespējams, šis nav pats labākais brīdis, lai rakstiski ieteiktu visiem šo filmu noskatīties , jo manas sajūtas un domas vēl nav paguvušas apstradāties, taču centīšos izteikties pietiekami skaidri, tā, lai kļūst saprotams ar ko tad šī filma ir īpašāka par citām. Kā arī centīšos nebūt spoileris-jauku skatīšanos, ja neesat vēl redzējuši!
Parasti, kad runā par kādu baismīgu filmu, tādu kas liek aizrauties elpai un turēt acis ciet, uzslavas tiek šausmenēm, taču ,,The silence of lambs'' ir kas vairāk par briesmoņiem skapjos, tā ir par ''briesmoņiem'', kas mīt cilvēkos. Šajā 1991.gada uzņemtajā filmā vienuviet ir redzamas dažādas cilvēku psiholoģiskās traumas- kanibālisms, sērijveida nogalināšana, absēstība ar pretējo dzimumu, vēlme par tādu pārtapt. Šo traumu nesēji nejūt pret saviem upuriem ne līdzjūtību, ne jebkādas empātijas, ''spēlējas'' ar viņu ķermeņiem.
Psiholoģija pati par sevi sabiedrībai ir kas jauns, to padziļināti sāka pētīt tikai 19.gs. vidū, un tas to padara par jaunāko zinātni starp pārejām. Nav noliedzams, ka ar psiholoģijas daudzpusīgumu, visaptverošumu var izskaidrot katru cilvēka rīcību un nākamo soli, taču šā iemesla dēļ tā rada zināmu diskomfortu. Ielaušanās citu dvēselē nav patīkama, vēl jo vairāk tad, ja dvēsele ir tik neizprotama, kā ieslodzītajam psihiatram Hannibala Lecter (Hanibāls Kanibāls). Sarežģītāk paliek tad, kad viņam ir jāpalīdz FIB aģentei Klarisai atrast vainīgo jaunu meiteņu noslepkavošanā. Viņas vienmēr bija apgaraizītas, ķermeņu daļas trūka un.. mutē vienmēr bija paslēpies kāds kukainis - naktsaurenis.
Uzskatu, ka psiholoģiskais trilleris attaisnoja manas liktās cerības, atsauksmes nemeloja, un šī bija tiešām skatīšanās vērta filma. Skati, protams, nav domāti bērniem, asins, līķi, arī mūzika rada šermuļus, bet galvenais- viņi nemaz ar nesaprastu filmas loģiku. Arī man tas sagādāja grūtības, un par cik es skatījos angļu valodā, dažiem vārdiem pat piemeklēju skaidrojumu, jo ir tā- katrs dialogs ir kā posms uz atrisinājumu, izlaidīsi detaļas-nesapratīsi beigas. Uzmanīgi klausoties un skatoties,( ko man VIENAI nebija viegli darīt) atbildes, kāpēc filmas nosaukums ir tāds kāds ir un kapēc tieši taurenis tiek iesaistīts, atnāks pašas.
Fun fakts- filmas plakāts ar naktstauriņu un Džodijas Fosteras seju ir iedvesmots no ikoniskā Filipa Halsmana fotoattēla ,,Voluptas Mors'', kurā redzams arī Salvadora Dalī ( viņu var ieraudzīt orģinālattēlā).