Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
68

Salīdzinoši nesen Netflix palaida gaisā savas zombiju apokalipses sērijas “Black Summer”. Ar zombijfilmām un seriāliem vienmēr bijis pavisam vienkārši – love it or hate it. Ja tev nepatīk zombiju tēma, tev nepatiks šis seriāls, ja patīk – pieminēšu pāris detaļas, kas droši vien ies pie sirds arī Netflix veikumā.

Tā kā krietnu zombiju fanu, kurš zina, kas ir “The Evil Dead”, “Night of the Living Dead”, “Dawn of the Dead”, “Shaun of the Dead”, “The Walking Dead” (šādi es varētu turpināt ļoti ilgi), pārsteigt paliek arvien grūtāk, saprotams, ka filmu un seriālu veidotāji sākuši vairāk koncentrēties uz maksimāli interesantu un daudzpusīgu tēlu veidošanu, un “Black Summer” nav izņēmums. Jā, mūs noteikti vairs nepārsteigs “māte meklē savu bērnu”, kurlmēms čalis vai japāniete, kas nesaprot angļu valodu, bet visi šie tēli ir tik organiski un ticami, ka ļauj piedot klišeju izmantošanu. Būsim reāli – pēc desmit TWD sezonām (un piecām spinofa “Fear The Walking Dead” sezonām) varētu būt grūti atrast kādu pilnīgi oriģinālu tēlu, kurš zombiju seriālos vēl nebūtu redzēts.

nbspAktierspēle ir tik... Autors: Dzerbudists Seriāli: Black Summer
1.

 

Aktierspēle ir tik teicama, ka uz tās fona pazūd dažbrīd pārāk uzkrītošais tēlu stulbums, bet nu – hei – kāpēc gan lai cilvēks, kura smadzenes vēlas apēst zombiji, rīkotos baigi racionāli, vai ne? Turklāt, arī šis stulbums bieži vien ir nevis trūkums, bet gluži pretēji – pievienotā vērtība, jo liek skatītājam kliegt ekrānā: “Idiot, ko tu dari? Neej tur! Tevi tūlīt apēdīs!!!”  

 

Paši zombiji šeit nav klasiskie TWD lēni un knapi uz priekšu kustošie ķēmi, no kuriem varētu viegli aizbēgt pat rāpojot ar salauztu kāju, bet gan gluži kā “World War Z” – tie pārvēršas uzreiz pēc sakošanas un nenogurstoši skrien kā Useins Bolts. Some seriously scary shit, vārdsakot! Neganti ātrie zombiji padara visu seriālu daudz straujāku un jau tā īsās sērijas krietni piesātina ar konstantu spriedzi. 

 

Skaidrs, ka arī “Black Summer” nav bez trūkumiem, bet iesaku uz tiem pārāk neieciklēties, lai nesabojātu sev tiešām kvalitatīva zombijstafa izbaudīšanu. Mani pašu, piemēram, ļoti ilgi kaitināja tas, kā varoņi cenšas nogalināt zombijus, šaujot tiem ķermeņos, nevis galvās, bet piedevu, jo, iespējams, viņi vienkārši nav redzējuši tik daudz zombiju filmas, cik es. Long story short – ļoti iesaku.
 

 Autors: Dzerbudists Seriāli: Black Summer
2.

Pievienotie video

0
68
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [0]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes