Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
68

Seriāla darbība risinās nākotnē, kad pasaulē valda absolūta nabadzība, bads un noziedzība, tomēr, sasniedzot 20 gadu vecumu, ikvienam ir iespēja piedalīties sava veida izdzīvošanas spēlē, pildot virkni ne vien sarežģītu, bet bieži vien arī ļoti bīstamu uzdevumu. Šos pārbaudījumus iztur tikai 3% no dalībniekiem, kuri pēc tam var doties dzīvot uz apsolīto zemi – salu, uz kuras visiem pietiek pārtika, nevalda noziedzība un principā viss ir tik skaisti un saulaini, ka apkārt lēkā varavīksnes vienradži. Pārējie 97% paliek nolemti turpināt savas bezcerīgās dzīves tāpat kā iepriekš.

nbspĻoti elegants... Autors: Dzerbudists Seriāli: 3%
Attēls no: www.indiewire.com
1.

 

Ļoti elegants futūristisks stāsts, pārliecinoša aktierspēle, spēcīgi tēli, atjautīgs scenārijs līdzās vienkāršībai un dabiskumam ir tikai dažas no lietām, kas ieliek šo seriālu “must see” sarakstā. Tas noteikti liks aizdomāties par cilvēku rīcību vai rīcības motīviem dažādās dzīves situācijās – gan ikdienā, gan absolūtas bezizejas brīžos, kad, principā, kāda cita nogalināšana ir vienīgā iespēja uz normālu dzīvi nākotnē. Tajā pat laikā – nevienā brīdī nav līdz galam zināmi šīs te 3% pārbaudījumu spēles noteikumi un jebkurš nepareizs lēmums var nozīmēt vai nu izstāšanos un atlikušās dzīves destrukciju, vai pat nāvi.

Protams, redzēts krietni daudz līdzīgu stāstu, kuros cilvēce iedalīta augstākajās un zemākajās kastās un ar sava veida sociāliem eksperimentiem tiek mests izaicinājums cilvēku moralitātei. Kaut vai tās pašas “The Hunger Games”, “The Maze Runner” vai “Divergent” filmu triloģijas, tomēr, salīdzinot ar minētajām filmām, 3% stāsts pasniegts daudz ticamāk un reālistiskāk, kas brīžam pat ir nedaudz biedējoši, jo sāc domāt līdzi, uz ko pats būtu spējīgs, nonākot šādās situācijās.

Seriāls ir mazbudžeta, kas gan praktiski nav jūtams to skatoties. Ak, jā – tas ir brazīļu veidots un portugāļu valodā, bet Netflix vietnē būs pieejami ne vien subtitri angļu valodā, bet arī angliski dublēta versija. Es gan iesaku skatīties ar subtitriem, jo oriģinālvalodas izslēgšana nolaupa lielu daļu aktierspēles spēka un dabiskuma. 

 Autors: Dzerbudists Seriāli: 3%
2.

Pievienotie video

0
68
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [0]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes