Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
215

Pilsētām augot un attīstoties ir nepieciešami dažādi pārvietošanas veidi. Jo vairāk iedzīvotāju, jo vairāk savienojumu rodas starp dažādām pilsētas daļām. Sasniedzot noteiktu līmeni pēc pasažieru skaita metro būvēšana kļūst izdevīga un nepieciešama. Galvenā metro pazīme ir kursēšanas biežumus. Tas var būt kā zem zemes, tā arī virs zemes. Pats vecākais metro pasaulē atrodas Londonā, toties lielākais Šanhajā. Tāpat vecas metro sistēmas atrodas Ņujorkā, Parīzē, Budapeštā, Berlīnē un citās Eiropas pilsētās. Lai gan metro ir ļoti ērts transporta veids, laika gaitā dažādu faktoru ietekmē mainās pasažieru plūsmas un metro stacijas vairs nav vajadzīgas. Tāpat metro stacijas var nākties slēgt, jo to uzturēšana var izmaksāt vairāk par iespējamo peļņu. Tomēr dažām sākas otrā dzīve - nu jau kino. Stacijas var kļūt par lielisku filmēšanas vietu, kā tas ar dažām pamestām metro stacijām ir noticis. Nav nepieciešams neko būvēt, varbūt nedaudz pārveidot, pielāgot. Visas dekorācijas un cits kas nepieciešamais ir savās vietās un nebūs ziņkārīgo cilvēku, kas traucēs filmēšanu. Atliek tikai sākt.

Arsenal ParīzenbspMetro... Autors: Lestets Kinozvaigznes - pamestas metro stacijas
1.

Arsenal, Parīze 

Metro stacija, kas atrodas Parīzē uz 5. līnijas. Tika slēgta pirms II pasaules kara 1939.g. 2. septembrī sakarā ar stacijas darbinieku mobilizāciju karam. Stacijas atrašanās tuvu citām stacijām bija iemesls, kāpēc tā arī palika slēgta visus turpmākos gadus. Pēc daudzu gadu pamestības 1965.g. šī stacija kļūst par centrālo darbības vietu filmai "La Grosse Caisse" ar franču kino leģendu Bourvil galvenajā lomā. Stāsts ir par kādu metro darbinieku, kurš tik ļoti aizraujas ar detektīvromāniem, ka pats uzraksta romānu par metro naudas vilciena aplaupīšanu. Par cik visi smejas par viņu un neviens nevēlas publicēt romānu, viņš ķeras pie romāna realizēšanas dzīvē. Filmā attēlotais naudas vilciens līdz 1967.g. 7. oktobrim bija reāli kursējošs vilciens, kas patiešām savāca metro staciju dienas laikā nopelnīto naudu.

Reichstag BerlīnenbspTās... Autors: Lestets Kinozvaigznes - pamestas metro stacijas
2.

Reichstag, Berlīne 

Tās vairs nav, jo tā ir pabeigta un ir pilnībā funkcionējoša Bundestag stacija uz U55 metro līnijas. Tomēr Bundestag nosaukumu tā ieguva tikai 2006.g. Lai arī pabeigta 1994.g, tā bija kā tiešs atspoguļojums Berlīnes finanšu problēmām, kuras radās pēc Vācijas apvienošanās. Valdībai pārceļoties no Bonnas uz Berlīni, tika nolemts atdzīvināt panīkušo Reihstāga apkārtni ar metro stacijas būvniecību. Realitātē ar staciju saistīto 1,8 km garo U55 līniju atklāja tikai 2009.g. Pateicoties tās futūristiskajam dizainam, vieta tika izmantota "Resident Evil" 1, "Aeon Flux" un "Equilibrium" filmu kadru uzņemšanai. Stacijas plānojumā paredzētā lielā telpa ir tieši saistīta ar virszemē esošo bēdīgi slaveno Reihstāgu un mēģinājumu izvairīties no vēstures, atstājot, ar minimālo arhitektūru, brīvu vietu interpretācijai.

Lower Bay... Autors: Lestets Kinozvaigznes - pamestas metro stacijas
3.

Lower Bay, Toronto 

Pamestas metro stacijas parasti ir vecu metro sistēmu pazīme, tomēr Toronto šādu staciju ieguva jau samērā drīz pēc tā atklāšanas 1954.g. Precīzāk, tā ir Bay stacijas apakšējā platforma, kas darbojās 1966.g. vien dažus mēnešus. Lower Bay bija doma izmantot, lai optimizētu pasažieru plūsmu, taču tika panākts pretējs efekts. Vilcienus vienlaikus novirzot gan un augšējo, gan uz apakšējo platformu radās nobīdes no grafika, kas ietekmēja visa metro darbību. Toties pēc slēgšanas metro stacijā ir filmēti vairāki videoklipi, kā arī bieži vien tā tiek pārveidota par Ņujorkas metro staciju, kā piem. filmas "Don't say a word" vajadzībām. Šeit ir filmētas arī citas filmas kā "Johnny Mnemonic", "Bulletproof Monk", "Mimic", "End of the Line", "The Recruit", "Total Recall" un "Repo Man", kā arī "Resident Evil: Retribution" . Neskatoties uz stacijas biežo parādīšanos filmās, apmeklētajiem tā ir slēgta. Ik pa laikam šeit notiek Toronto Indie filmu festivāla ballītes. Ja gribat redzēt šo metro staciju varat apskatīties grupas "The Midway State" klipu "Never Again".

Aldwych LondonanbspLondonas... Autors: Lestets Kinozvaigznes - pamestas metro stacijas
4.

Aldwych, Londona 

Londonas metro var uzskatīt par spokaināko no visiem, jo šeit ir vairāk nekā 40 pamestu metro staciju. Starp tām izceļas Aldwych (sākotnējais nosaukums bija Strand) stacija. Tā tika atklāta 1907.g. un slēgta 1994.g., jo esošie lifti vairs neatbilda drošības noteikumiem un to nomaiņas izmaksas būtu lielākas par iespējamo peļņu. Kara laikā to izmantoja kā bumbu patversmi.  Stacija atrodas noslēgtā metro posmā, kas ir akls atzars Pikadilli metro līnijai, savas darbības laikā tika izmantota darbadienās. Tie bija lieliski apstākļi, lai jau stacijas darbības laikā to izmantotu par filmēšanas platformu. Šī stacija tāpat ir izmantota, lai to pārveidotu par citām metro stacijām. Te ir uzfilmēta vesela virkne filmu, tomēr pieminēšu slavenākās - "The Gentle Gunman", "Battle of Britain", "Death Line", "Superman IV: The Quest for Peace", "The Krays", "Patriot Games", "Creep", "The Good Shepherd", "Atonement", "28 Weeks Later", "The Edge of Love" "Mr Selfridge". Kā var pārliecināties skatoties filmu "V for Vendetta", tad ritošais sastāvs ir darba kārtībā. Pavisam nesen šeit tika filmēts "Sherlock".  
 

Pasaulē ir vēl daudz pamestu un skaistu vietu, kuras izceļot no aizmirstības var gūt pirmatklājēja iespaidus. Ja ir vēlēšanās padarīt savu ceļojumu nedaudz savādāku, tad, ceļojot uz Barcelonu, varat doties ekskursijā pa metro, kur būs iespējams iepazīties arī ar pamestām stacijām, kas starp pārējām izceļas ar spoku daudzumu.

0
215
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [0]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes