Aizliegt šausmeni - to var saprast, bet kādēļ gan aizliegt rādīt komēdiju? Lec iekšā un ne to vien uzzināsi.
Filmas, kuras aizliedza 282
The Last House on the Left (1972)
Filmu bija aizliegts rādīt Lielbritānijā līdz pat 2002. gadam, tā pat arī Singapūrā, Islandē, Jaunzelandē, Norvēģijā un citur. Austrālijā to nedrīkstēja rādīt veselus 32 gadus. Filma stāsta par pusaugu meitenēm, kas dodas uz kādu pilsētu, lai baudītu rokkoncertu. Pa to laiku viņas izdomā sadabūt pilsētā marihuānu, taču viņas nolaupa psihiski nelīdzsvaroti cietumnieki. Filma satur nepatīkamās izvarošanas ainas kā arī spīdzināšanu. Oriģinālās filmas režisors ir režisējis arī The Hills have Eyes (1977), Nightmare on Elm Street (1984) un Scream filmas. The Last House on the Left nesen bija iznākusi jaunā versijā, kura gan nav tik nežēlīga kā oriģinālā.
120 Days of Sodom
Aizliegta tādās valstīs kā Itālija, Somija, Austrālija un citas, filma ir pazīstama arī ar nosaukumu Salò. Tā ir balstīta uz Marķīza de Sada 1785. gadā sarakstīto grāmatu, kuru viņš rakstījs, kamēr uzturējās cietumā. Marķīzu de Sadu, no kura atvasināja vārdu sadisms, sākumā turēja cietumā, bet otru pusi dzīves viņš pavadīja tā laika psihenē. Filma stāsta par četriem ietekmīgiem vīriem no Itālijas, kuri savāc grupu tīņu un 120 dienas izņirgājas par viņiem visos iespējamos veidos - sākot ar brutālām izvarošanām, seksuālām perversijām, spidzināšanām un beidzot ar savu sūdu ēšanu.
I Spit on Your Grave
Arī šai filmai ir uzfilmēta jaunā versija, taču aizliegums tika uzlikts vecajai versijai. Tā bija aizliegta vairāk nekā desmit valstīs, iekļaujot Somiju, Norvēģiju, Kanādu, Īriju un Lielbritāniju. Stāsts ir par sievieti, kas dodas uz vientuļu pilsētiņu, lai mierā un klusumā sarakstītu grāmatu. Viņas mājā ielaužas grupa vīriešu un brutāli viņu izvaro. Pēc rehabilitācijas sieviete nolemj atriebties saviem pāri darītājiem visnežēlīgākajos veidos. Runā, ka filmas režisors izmantoja vardarbīgās ainas filmā pēc tam, kad bija atradis kādu sievieti - izvarošanas upuri, kailu un asiņainu Ņujorkā.
Faces of Death
Filmai Lielbritānijā aizliegumu noņēma vien 2003. gadā. Filma satur izdomātas nāves ainas, kas mijas ar īstiem cilvēku nāves ierakstiem. Filma it kā rāda dažādās "sejas" cilvēkam mirstot. Nāves soda izpildes uz elektriskā krēsla, pakāršana, galvas nociršana, dzīvnieki, kas saplosa un apēd cilvēkus, pašnāvības - tas viss un daudz kas cits ir redzams šajā filmā. Aptuveni 40% filmā parādīto nāves ainu ir izdomātas, atlikušās ir īstas.
Aftermath
Šajā īsfilmā nav neviena dialoga. Stāsts ir par apbedīšanas biroja darbinieku, kurš sakropļo kādas sievietes, kura mirusi autokatastrofā, līķi. Filmas gaitā viņam ir sekss ar līķi un viņš to visu fotogrāfē. Vēlāk viņš izgriež sievietes sirdi un aiznes uz majām sunim, lai šis paēd. Nekrofīlijas tēma ir liels tabu pat filmās, tādēļ šī īsfilma šokejā lielāko daļu skatītāju. Lai gan to ir paslavējuši par labu kinematogrāfiju un visādu sīku detaļu atainojumu, tomēr cenzūra ir uzlikta liela.
Life of Brian (1979)
komēdija, kuru aizliedza Norvēģijā, Īrijā un citur. Kādēļ gan aizliegt rādīt komēdiju? Filma ir par Braienu, kurš piedzima stallī gluži kā Jēzus, tādēļ viņu uzskata par mesiju. Filmas gaitā viņš savus sekotājus cenšas pārliecināt par pretējo, taču tas nekādi neizdodas. Ņemot vērā satīrisko un sarkastisko stāstu, tad filmu ar īpašu nepatiku uzņēma reliģisko organizāciju pārstāvji. Pēdējais aizliegums filmai tika noņemts 2009. gadā un tas ilga trīsdesmit gadus. Tikmēr zviedri izmantoja situāciju un pareklamēja filmu ar tekstu - "tā ir tik smiekliga, ka to pat aizliedza Norvēģijā." laikam Norvēģijā neviens nesmejas...
Men Behind the Sun (1988)
Filma stāsta par slepeno Unit 731, kuru izveidoja japāņi, lai veiktu eksperimentus ar cilvēkiem un izveidotu jaunu nāvējošu bioloģisko ieroci. Filma seko grupai japāņu, kurus savervē no jauniešu nometnēm un laika gaitā viņi nonāk Unit 731, kuru vada nežēlīgais Shiro Ishii. Drīz vien viņi sastopas ar nežēlīgajiem eksperimentiem, kurus šeit veic ar dzīviem cilvēkiem. Lai arī režisors apgalvo, ka izveidojis filmu balstot to uz vēstures faktiem, tomēr kritiķi apgalvo, ka tā ir pārpilna negatīvisma, nežēlīgu eksperimentu un no izglītojošā materiālā tajā esot visai maz. Šausminošo ainu dēļ filmu pakļāva spēcīgai cenzūrai un Austrālijā to pat aizliedza rādīt. Filmā ir redzama īsta maza zēna līķa sekcija, tā pat ir izmantoti īsti, dzīvi kaķi, kas mesti istabā ar psihām žurkām, kuras šos nograuž.
Philosophy of a Knife
Arī šī filma stāsta par to pašu Unit 731, taču ir krievu režisora variants. Filma ir 4 stundas gara un sadalīta divās daļās. Pa pusei dokumentāla, pa pusei mākslinieciska - šī filma stāsta par kādas māsiņas un apsarga dzīvi šajā vienībā. Tā pat par šajā šausmu nometnē pārdzīvoto stāsta aculiecinieks Anatolijs Protasovs. Filma ir mazbudžeta, taču režisors izmantojot lētus specefektus un aktierus ir spējis radīt šausmas četru stundu garumā. Visas spīdzināšanas ainas un eksperimenti ir grūti skatāmi un pasniegti tādā veidā, ka pat neprasās pēc dārgajiem specefktiem. Lai arī nevaru atrast info, ka šo filmu kaut kur aizliedza, tomēr domāju, ka agrāk tā pavisam noteikti būtu izdarīts.