Daudzsēriju filma "Sarkanais mežs"5

 57  0

Kamēr vien Tu glāb pasauli no izmiršanas, piekopjot #PALIECMĀJĀS pasākumus, es Tev pastāstīšu par kādu feinu Latvijas kino industrijas ražojumu, kuru tiešām ir vērts noskatīties.

Sarkanais mežs.

12 sēriju gara filma, kura ataino dzīvi Latvijā 20. gadsimta 40. gadu beigās. Tas ir laiks, kad Latvijā straujiem soļiem tika ieviesta Padomju sistēma, ar varu uzspiesta sarkano kultūra un tikumi. Laiks, kad tika šķelta un baidīta sabiedrība, laiks, kad tika izmantotas sabiedrības bailes, lai stiprinātu pastāvošo iekārtu. Šī filma šo nežēlīgo laika posmu parāda no visiem iespējamajiem skatpunktiem. Nesamāksloti un patiesi.

Par filmas galveno varoni varētu uzskatīt Vitoldu Reķi (Krauja). Latvietis, kurš 2. Pasaules karā bijis leģionārs un vēlāk pārbēdzis uz Lielbritāniju, saņem aicinājumu no kāda britu izlūkdienesta virsnieka - latvieša Rūdolfa Silarāja - doties uz Latviju, iekļauties tur esošajā vietējā partizānu vienībā un spiegot angļu labā. Vitolds gan sākumā nepiekrīt piedāvājumam. Viņam ar sievu ir plāns doties uz ASV. Tomēr redzot, ka Lielbritānija izdod visus, kuri 2. Pasaules karā varētu būt veikuši holokaustu pret ebrejiem, Vitolds Silarāja piedāvājumu pieņem.

Uz Latviju Krauja nedodas viens, bet gan kopā ar vēl vienu atlasītu britu spiegu - krieviskas izcelsmes latvieti (ja tā var teikt) - Rubeni. Pa jūras ceļu nonākuši Latvijā, abi spiegi uzmeklē pirmo kontaktpersonu, kura ir atbildīga par spiegu nogādāšanu tālāk - pie kādas partizānu grupas.

Nonākot partizānu grupā, Rubenim netiek izrādīta uzticība. Komandā sākas savstarpējas nesaskaņas, un Rubenim rodas aizdomas par grupas piederību. Grupai piedaloties kādā bruņotā akcijā, Rubenis mistiski pazūd. Krauja pie tā vaino partizānu grupas vadoni, un vēlas pamest grupu, lai atgrieztos atpakaļ Lielbritānijā, taču partizāni viņam to liedz.

Tālāk filmas sižetu nestāstīšu. Jau tā aizrāvos. Varu pateikt tikai priekšā to, ka šī, manuprāt, ir tāda tipa filma, kura jāskatās vairākas reizes, lai saprastu filmas apslēpto vēstījumu. Es to sapratu tikai ar otro reizi.

Lieki teikt, ka ļoti spēcīga un reāla filma. Mans personīgais favorīts jau gandrīz gadu. Tiešām, iesaku noskatīties. Nebūsi nožēlojis patērēto laiku 🙂

Visas filmas sērijas vari atrast šeit:

1. sērija

2. sērija

3. sērija

4. sērija

5. sērija

6. sērija

7. sērija

8. sērija

9. sērija

10. sērija

11. sērija

12. sērija

Filmas oficiālais treileris (it kā).

Filmas tituldziesmas klips.

Komentāri 5

0/2000

Super seriāls! Gaisu aizvainotz troļļa komentāru ka šis viss ir par bijušo nacistu un pūstošā rietumu imperialisma sazvērestību, pret krietno krievu tautu 😁

 0  0 atbildēt