Man vienmēr ir paticis skatīties vecās zinātniskās fantastikas filmas-ir sasodīti interesanti redzēt,kā mūsdienas iedomājušies iepriekšējās paaudzes.
Brāļiem Strugatskiem ir vesela stāstu sērija par replikantiem-cilvēkveidīgiem robotiem,kuri radīti kā homo sapiens vergi,paredzēti citu planētu kolonizācijai,darbam bordeļos,apkalpojošajai sfērai un tamlīdzīgiem "melnajiem darbiem",kurus paši nākotnes cilvēki nepakam nevēlas darīt.Līdzīgi kā mūsdienu latvieši Anglijā un Īrijā,starp citu. :)
Nu lūk,un tieši Strugatsku veikums acīmredzot ir iedvesmojis Ridleju Skotu 1982.gadā uzņemt filmu Blade Runner .
Stāsts risinās 2019.gadā,kad cilvēkiem pēkšņi replikanti ir apnikuši,tāpēc šamus uz Zemes aizliedza,atļaujot vien uzturēties uz citām planētām.Dekards (Harisons Fords) ir atvaļinājies speciālās replikantu iznīcināšanas vienības "Blade Runners" darbinieks,kuru pēkšņi izsauc risināt radušos sarežģījumus-redz,četriem replikantiem ir radusies vēlēšanās atgriezties uz Zemes un tikties ar savu radītāju.Dekardam ir pavēlēts viņus atrast un iznīcināt.
Svarīgākā atšķirība starp cilvēkiem un replikantiem ir nevis saprāta, bet gan emociju un empātijas spēju ziņā. Tomēr jaunākā modeļa replikanti tomēr nebija īsti nošķirami no cilvēkiem arī šajā ziņā.Galvenais varonis sastop dāmu,kuras darba devēji apgalvo ka viņa ir replikants ar integrētām atmiņām par savu pagātni,taču pati dāma pūlas paŗliecināt Dekardu,ka viņa ir cilvēks.Par viņas izcelsmi sāk šaubīties arī pats Dekards,tāpat kā par savu identitāti-ja nu arī viņš ir tāda pat modeļa replikants?
Filma ir liekama vienā plauktā ar "Mākslīgo intelektu","Es,robots" un nesen manis skatīto "Wall-E".Galvenais jautājums ir-ko darīt,ja cilvēka radītā būtne izrādās daudz cilvēciskāka par saviem radītājiem?
Blade Runner jeb nākotne šodien2
22
0
dekards
Reklāma